Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 13 Ian 2010, 17:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Ma numesc Calin Alexandru-Luca, si daca aveti putin timp sa cititi povestea mea poate intelegeti prin ce trec eu si parintii mei.
M-am nascut in data de 10 Noiembrie 2009, la maternitatea Giulesti si la nastere le-am dat emotii celor care m-au asistat deoarece nu am respirat in primele minute, am fost dus de urgenta in sala de terapie intensive unde am fost intubat si tinut sub observatie de multe aparate in jurul meu.
Am stat intubat 72 de ore, totul parea ca revine la normal dar a aparut o complicatie care se numea stridor, in timp ce respiram hârîiam şi nimeni nu putea sa isi dea seama care era cauza.
Am fost trimis la un control la spitalul Budimex iar doctorul care m-a consultat avea sa dea un pronostic sumbru.
Aveam o rana pe trahee de la intubare, am primit un tratament care nu a avut rezultatul asteptat si la urmatorul control care a fost la 2 saptamani am fost diagnosticat cu stenoza subglotica gr.3
La 21 de zile am avut o interventie chirurgicala de urgenta si mi s-a pus o traheostoma(canula) prin care respir, deoarece la ultimul control efectuat dr. a vazut la endoscop ca am traheea obturata in proportie de 90%, (s-a format o membrana pe trahee si nu mai puteam sa respir).
Acum trebuie sa mergem in afara tarii pentru o interventie chirurgicala deoarece la noi in tara nu risca nimeni sa ma opereze deoarece este o operatie destul de dificila si trebuie sa am 10 kg pentru ca se necesita anestezie totala.
Parintii mei s-au interesat, se poate face operatia in Anglia sau Austria dar costurile sunt destul de mari( cca 60.000€) nu stim exact daca aceasta este suma finala dar asa am inteles de la cei cu care am mai vorbit.
Acum parinti mei incearca sa stranga banii necesari dar fiind o suma destul de mare avem nevoie de ajutorul tuturor care ne pot ajuta.
Ori ce donatie, din partea dumneavoastra, cat de mica ar fi, inseamna un ajutor extrem de mare pentru noi.Multumim tuturor celor care ne sunt alaturi in asemenea clipe.


Pentru cei care doresc sa ne ajute exista 2 conturi deschise la ING.
Titular cont: Calin Paul
Contul in lei este:

CONT IBAN:
RO16INGB0000999901349893

Titular cont: Calin Paul
Contul in euro este:
CONT IBAN:
RO26INGB0000999901798047

Adresa ING Bank N.V.Amsterdam, Sucursala Bucuresti: Sos.Kiseleff,nr. 11-13,sector1,Bucuresti.


Info: 0721735634 / 0766782363


_________________
A.P.C.R. - SENIOR CRAP CLUB


Fişiere ataşate:
IMG_0330.jpg
IMG_0330.jpg [ 63.19 KiB | Vizualizat de 8526 ori ]
CERTIFICAT.png
CERTIFICAT.png [ 104.64 KiB | Vizualizat de 8526 ori ]

_________________
ImagineImagineImagineImagine
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 13 Ian 2010, 19:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
bietul baietel. maine o sa-i donam si noi ceva...bietii parinti imi inchipui prin ce trec


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 13 Ian 2010, 19:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
anidaaa scrie:
bietul baietel. maine o sa-i donam si noi ceva...bietii parinti imi inchipui prin ce trec


si noi am donat aseara! ne-am pus in locul bietilor parinti si .........saracul copil, merita o sansa la viatza :(

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 14 Ian 2010, 00:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Ayrun scrie:

si noi am donat aseara! ne-am pus in locul bietilor parinti si .........saracul copil, merita o sansa la viatza :(

ce dulce e bebe..saracul prin ce trece..si parintii nu mai zic..saracii. O sa donam si noi. Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate!!!!!si sa il vedem peste ani pe acest site povestind despre nunta :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 17 Ian 2010, 23:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
logodnica scrie:
ce dulce e bebe..saracul prin ce trece..si parintii nu mai zic..saracii. O sa donam si noi. Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate!!!!!si sa il vedem peste ani pe acest site povestind despre nunta :)


incep sa fie din ce in ce mai increzatori parintii, putin mai linistiti pentru ca s-a strans o parte din suma si are o sansa

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 18 Ian 2010, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
eu as impusca toti doctorii si asistentele din Rom...l-au nenorocit pe copil si acum nu mai vor sa isi asume riscuri sa il salveze :(((

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ANUNT UMANITAR !!!!
MesajScris: 25 Mar 2010, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
fetelor, am citit un articol care m-a cutremurat...daca puteti si voi ajuta cu orice...haine, pampers, bani....

Buna ziua tuturor!
Eu sunt Raluca Ana-Maria, nascuta pe 24 august 2009, la Spitalul Pantelimon din Bucuresti. Mamica mea a murit pe 27 august 2009. Ea nu s-a mai trezit dupa nasterea mea. Mamica mea, Valentina Palanici, implinise 30 de ani. Ea nu a vrut sa nasca normal, dar doctorul a chemat-o mai devreme si i-a provocat nasterea. El nu a mai asteptat rezultatul analizelor, care indicau ca sangele mamei mele nu se coaguleaza. Asa au aparut nenorocirile: ruptura de splina, ruptura de uter, blocaj renal si - datorita unei hemoragii puternice - mamica mea a intrat in coma. Si nu si-a mai revenit niciodata. Eu sunt sanatoasa, dar mamica n u m-a tinut in brate, nu mi-a vorbit, nu m-a alaptat. Si nici nu va putea sa o mai faca vreodata. Mai am un fratior - Robert-Marian - care este la scoala. Taticul meu, Palanici Lili Mihai, a ramas cu noi si cu datorii la banci. Eu as avea nevoie, daca nu va suparati, de lapte praf - Humana (pentru varsta de peste 4 luni) si de Pampers (nr. 4).
Bunica mea (care este si ea bolnavioara), mama mamei, ma creste cu dragoste si ma ingrijeste. Poate ca se vor gasi oameni care sa ne poata ajuta si pe noi. Pentru ca eu nu stiu nici sa scriu si nici sa vorbesc, a facut-o in locul meu o prietena de-a matusii mele. Pe matusa mea o cheama Claudia Palanici si are telefonul 0726/63.45.66.
Taticul meu a deschis niste conturi la:
* ING Bucuresti, Sucursala Floreasca, cont RON RO 28 INGB 0000999900480460, pe numele Palanici Lili Mihai.
* Piraeus Bank, Sucursala Victoria, Bucuresti, cont EURO: RO 16 PIRB 4203 0961 2400 1000, Cod SWIFT: PIRBROBU, titular: Palanici Lili Mihai.
Va multumim noi toti,
RALUCA ANA-MARIA PALANICI
ROBERT-MARIAN PALANICI
LILI MIHAI PALANICI


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România