Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 05:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 12 Noi 2010, 21:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ai dreptate Ely...e mai enervanta reactia parintilor decat prostia copiilor...adica poate nu m-as enerva asa tare ca face mizerie pe jos, cat m-as enerva sa o vad pe mama-sa ca rade si gaseste ca ii tare amuzant ce face

cam ceva de genul asta face prietena asta a mea....acum 2 zile m-a sunat sa imi zica tare mandra ce face fiica-sa...adica ea o vedea ca pe o realizare...eu ca pe un copil out of control...tata-sau a incercat sa o puna in colt...la care ea "glumesti asa-i?"...copil de 2 ani jumate...si ce bine s-au distrat ei...ce stie copilul lor sa faca....mda...or sa planga peste ceva vreme cand o sa fie prea tarziu sa il mai controleze :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 13 Noi 2010, 13:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
interesant subiect :) saptamana trecuta am fost acasa,in vacanta.Am fost tare dezamagita sa vad cat de rasfatata este nepotica mea.A crescut,a facut 3 anisori si face numai ce vrea.ii place sa stea f mult la calculator,sa se joace,se imbraca numai cu ce vrea,cand vrea.Mananca tot cand vrea daca.plange daca nu i se face pe plac.O mica santajista :))Am incercat sa fiu cat am putut de ferma cu ea,am zis ca poate invata ceva,dar nu as vrea sa imi supar cumnata.Poate din afara lucrurile se vad altfel.Acum zic ca nu as lasa copilul sa ma domine si nu as face doar ce vrea el.Dar atunci cand esti parinte poate ca e dificil si cateodata preferi sa faci ca el doar ca sa taca.Tare curioasa sunt sa vad cum va fi cand voi fi mama...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 13 Noi 2010, 16:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ii greu sa fii parinte...sau mai bine zis ii greu sa fii un parinte bun...si nu e totul alb si negru...ii mult gri in ceea ce priveste educatia unui copil...dar un lucru stiu sigur...daca copilul domina relatia in loc de parinte, ceva nu e in regula cu ce fac...acum ca mai lasi unele batalii sa le pierzi...ii una...dar alea care consider ca nu merita sa le castig si mai bine am liniste...ca de ex...inca 5 min de mickey mouse...sau ca vrea sa isi ia nu stiu ce jucarie cu ea la gradi...dar haine de imbracat...sau dormit, mancat...in astea nu are de ales...

acum am probleme cu ea sa stea la masa...si aici eu am gresit..ca adi fiind plecat de acasa, mi-era groaza sa stau singura cu ea la masa si am mai mancat in pat, sau la tv...ceea ce nu e bine...si acum s-a obisnuit rau...dar vb aia...pt fiecare invat exista dezvat :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 13 Noi 2010, 17:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Bamba scrie:
ii greu sa fii parinte...sau mai bine zis ii greu sa fii un parinte bun...si nu e totul alb si negru...ii mult gri in ceea ce priveste educatia unui copil...dar un lucru stiu sigur...daca copilul domina relatia in loc de parinte, ceva nu e in regula cu ce fac...acum ca mai lasi unele batalii sa le pierzi...ii una...dar alea care consider ca nu merita sa le castig si mai bine am liniste...ca de ex...inca 5 min de mickey mouse...sau ca vrea sa isi ia nu stiu ce jucarie cu ea la gradi...dar haine de imbracat...sau dormit, mancat...in astea nu are de ales...

acum am probleme cu ea sa stea la masa...si aici eu am gresit..ca adi fiind plecat de acasa, mi-era groaza sa stau singura cu ea la masa si am mai mancat in pat, sau la tv...ceea ce nu e bine...si acum s-a obisnuit rau...dar vb aia...pt fiecare invat exista dezvat :(

da, cu mancatul la bucatarie am si eu un fix...eu nu-i dau niciodata sa manance in camera, la tv sau in timp ce se joaca...la masa mananca si atat...are scaunelul ei la bucatarie si acolo mananca tot timpul fara nici o jucarie...am noroc ca ea mananca bine fara nici un fel de fite inca...sper sa ramana asa si in continoare

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 13 Noi 2010, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
da lily...si noi eram la fel pana pe la 1 an si ceva...dar cand deja au o minte a lor si libertate in miscare ii greu sa ii mai tii in acelasi loc...si curelele de la scaunel incep sa devina periculoase cand se agita in scaun de mai sa cada cu el pe spate...asa ca ii greu de impus anumite lucruri dupa o varsta...la noi functioneaza doar vorba buna...sa ii explic over and over de ce e bine sa faca un anumit lucru....pana intelege...daca incerc sa o fortez sa faca ceva, nici vorba...ii incapatanata ca un catar...ca mama-sa si tata-sau....impreuna :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 13 Noi 2010, 18:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Bamba scrie:
da lily...si noi eram la fel pana pe la 1 an si ceva...dar cand deja au o minte a lor si libertate in miscare ii greu sa ii mai tii in acelasi loc...si curelele de la scaunel incep sa devina periculoase cand se agita in scaun de mai sa cada cu el pe spate...asa ca ii greu de impus anumite lucruri dupa o varsta...la noi functioneaza doar vorba buna...sa ii explic over and over de ce e bine sa faca un anumit lucru....pana intelege...daca incerc sa o fortez sa faca ceva, nici vorba...ii incapatanata ca un catar...ca mama-sa si tata-sau....impreuna :(

sunt constienta ca asa este dar cred ca daca o invat de mica sa manance acolo sper sa se obisnuiasca asa...sa sti ca nici ea nu mai sta intr-un singur loc si curelele scaunului nici la noi nu prea mai fac fata...a inceput sa se invarteasca si sa se ridice in picioare in scaun dar asta doar cand sta nu in timpul mesei...ea este foarte mancacioasa si in timp ce mananca nu mai vrea sa faca nimic...trebuie doar sa ma misc eu foarte repede cu lingurita ca altfel se enerveaza...noroc ca scaunul nostru este foarte stabil si nu prea poate sa se rastoarne cu el...acesta a fost primul motiv pt care l-am ales pe acesta si al 2-lea pt ca pot sa-l fac mai tarziu scaunel si masuta
incapatanata este si ea chiar daca este mica si asta a mostenit-o de la mine ca Laurian este foarte calm

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 15 Noi 2010, 10:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
lily scrie:
sunt constienta ca asa este dar cred ca daca o invat de mica sa manance acolo sper sa se obisnuiasca asa...sa sti ca nici ea nu mai sta intr-un singur loc si curelele scaunului nici la noi nu prea mai fac fata...a inceput sa se invarteasca si sa se ridice in picioare in scaun dar asta doar cand sta nu in timpul mesei...ea este foarte mancacioasa si in timp ce mananca nu mai vrea sa faca nimic...trebuie doar sa ma misc eu foarte repede cu lingurita ca altfel se enerveaza...noroc ca scaunul nostru este foarte stabil si nu prea poate sa se rastoarne cu el...acesta a fost primul motiv pt care l-am ales pe acesta si al 2-lea pt ca pot sa-l fac mai tarziu scaunel si masuta
incapatanata este si ea chiar daca este mica si asta a mostenit-o de la mine ca Laurian este foarte calm


eu nu am cum sa ii dau sa manance in bucatarie, pt ca bucataria este in living...asa ca la noi merge mereu Tv-ul.Oricum, alexandru daca mananca , nu conteaza ca merge televizorul.Este prea ocupat sa se sature.Eu nici macar nu il pun in fiecare zi in scaunul de masa, recunosc....de lene :(

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 15 Noi 2010, 10:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
ii greu sa fii parinte...sau mai bine zis ii greu sa fii un parinte bun...si nu e totul alb si negru...ii mult gri in ceea ce priveste educatia unui copil...dar un lucru stiu sigur...daca copilul domina relatia in loc de parinte, ceva nu e in regula cu ce fac...acum ca mai lasi unele batalii sa le pierzi...ii una...dar alea care consider ca nu merita sa le castig si mai bine am liniste...ca de ex...inca 5 min de mickey mouse...sau ca vrea sa isi ia nu stiu ce jucarie cu ea la gradi...dar haine de imbracat...sau dormit, mancat...in astea nu are de ales...

acum am probleme cu ea sa stea la masa...si aici eu am gresit..ca adi fiind plecat de acasa, mi-era groaza sa stau singura cu ea la masa si am mai mancat in pat, sau la tv...ceea ce nu e bine...si acum s-a obisnuit rau...dar vb aia...pt fiecare invat exista dezvat :(



da, exact...e mult gri.Din pacate de multe ori esti asa de incantat de copil incat ai impresia ca totul face bine.Si mie, cand suntem acasa imi vine de multe ori sa rad cand il cearta ionut sau cand face alexandru o prostie.Dar incerc sa nu ma vada alexandru sa creada ca e distractiv si sa creada ca e voie .Incerc sa nu ma las coplesita de dragostea mea pt el si sa fac eu diferenta intre ce face bine si ce face rau, ca sa il pot invata corect si pe el.
De multe ori il las sa faca si chestii cu care nu sunt de acord pt ca sunt prea obosita .Pana la urma noi suntem de vina pt figurile copiilor.Si trebuie sa ne asumam asta.Mai grav este cand nici macar parintii nu isi dau seama ca gresesc si au impresia ca tot ce face copilul este bine.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 15 Noi 2010, 17:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
f bine zis Laura...atunci e o problema cand nu isi dau seama parintii...si sincer, eu nu cred ca m-as supara daca o prietena mi-ar atrage atentia....pt ca de multe ori suntem orbi cand vine vorba de copiii nostri...dar tipa asta chiar s-a ofticat pt nimic...cand eu doar i-am spus ca poate ar trebui sa ii atraga atentia si la copilul ei cum interactioneaza cu altii...si de acolo ea a facut un adevarat circ si s-a legat de tot felul de amanunte (ca vezi doamne nu am lasat fata sa foloseasca baia noastra si ce rau s-a simtit ea cand i-am zis sa mearga la baia de sus) din care ea a tras concluzia ca ea ii o mama rea si eu sunt mama perfecta...fff departe de adevar dar ma rog...nu exista parintele perfect...toti facem greseli...depinde de perceptia celor din jur...ideea produsul final cum iese si cum se poarta in societate....respectiv copilul...aia ii masura a ce fel de parinti suntem...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 15 Noi 2010, 18:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
f bine zis Laura...atunci e o problema cand nu isi dau seama parintii...si sincer, eu nu cred ca m-as supara daca o prietena mi-ar atrage atentia....pt ca de multe ori suntem orbi cand vine vorba de copiii nostri...dar tipa asta chiar s-a ofticat pt nimic...cand eu doar i-am spus ca poate ar trebui sa ii atraga atentia si la copilul ei cum interactioneaza cu altii...si de acolo ea a facut un adevarat circ si s-a legat de tot felul de amanunte (ca vezi doamne nu am lasat fata sa foloseasca baia noastra si ce rau s-a simtit ea cand i-am zis sa mearga la baia de sus) din care ea a tras concluzia ca ea ii o mama rea si eu sunt mama perfecta...fff departe de adevar dar ma rog...nu exista parintele perfect...toti facem greseli...depinde de perceptia celor din jur...ideea produsul final cum iese si cum se poarta in societate....respectiv copilul...aia ii masura a ce fel de parinti suntem...



ma dispera cand de la o cearta se ajunge sa desfaci firul in 10 si sa iti amintesti tot felul de suparari si tampenii.Eu incerc sa nici nu imi bat capul cu tampenii din astea.Cu prietenele mele care au copii chiar nu am treaba, pt ca au copilasi cuminti si sunt ele cu capul pe umeri.

Oricum, pacat de prietenia voastra.Pt ca e clar ca pana nu se inteleg bine fetele nici voi nu o sa fiti ok.Mereu vor aparea discutii.

Pe mine cel mai tare ma enerveaza cand iti spune cineva care nu are copil ca nu faci bine.Imi dau seama abia acum ce tare greseam cand faceam si eu asta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 15 Noi 2010, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

Pana la urma noi suntem de vina pt figurile copiilor.Si trebuie sa ne asumam asta.Mai grav este cand nici macar parintii nu isi dau seama ca gresesc si au impresia ca tot ce face copilul este bine.


eu sunt partial de acord cu asta :) adica eu cred ca depinde si de copil. dc ai o zgatie neastamparata care se trezeste de 10 ori pe noapte e mult mai greu sa ai rabdare si sa faci diferenta intre bine si mai putin bine. acum nu vorbesc de lucruri esentiale insa cred ca e mai greu cand ai un astfel de copil...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 15 Noi 2010, 19:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

Pe mine cel mai tare ma enerveaza cand iti spune cineva care nu are copil ca nu faci bine.Imi dau seama abia acum ce tare greseam cand faceam si eu asta.


ai zis tu cuiva ca nu face bine cand nu-l aveai pe alex? :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 01:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

eu sunt partial de acord cu asta :) adica eu cred ca depinde si de copil. dc ai o zgatie neastamparata care se trezeste de 10 ori pe noapte e mult mai greu sa ai rabdare si sa faci diferenta intre bine si mai putin bine. acum nu vorbesc de lucruri esentiale insa cred ca e mai greu cand ai un astfel de copil...


da...se poate sa fie rau copilasul.Dar multi au figuri in cap pt ca le permit mamicile.Sunt copii care se arunca pe jos in mall sa primeasca o jucarie.Si Alexandru umbla la sertare si la dulapuri cand mergem in vizite.E curios , exploateaza tot....nu pot sa il tin legat.Dar el e inca mic si nu intelege.Oricum , eu ii spun de fiecare data , il cert, dar parca vorbesc cu peretii

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 01:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

ai zis tu cuiva ca nu face bine cand nu-l aveai pe alex? :)



de multe ori poate nu i-am spus mamicii.dar erau multe lucruri pe care nu le intelegeam si le discutam cu alte prietene.Si ne miram ca proastele ...ca e dezastru in casa, ca nu mai ies prietenii cu copil in oras...chestii normale la acea vreme.Dar acum ...inteleg .Si la mine e dezastru mereu in casa, si eu sunt de multe ori terminata de oboseala....

La chestii legate de educatie...incerc sa nu imi dau cu parerea pt ca nu e treaba mea.fiecare isi creste copilul cum vrea si suporta consecintele.Dar am si eu copii preferati si copii pe care nu ii suport.Si mai scap si eu cate o barfa mica.E normal.Cand vezi un copil terorist care face numai tampenii....fara sa vrei mai comentezi.
Ce nu o sa inteleg niciodata, chiar daca acum sunt si eu mama e dormitul copilului in pat cu parintii.Nu cred ca e sanatos pt nici o parte.Si asta e o parere pe care o sustin.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 13:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
Ce nu o sa inteleg niciodata, chiar daca acum sunt si eu mama e dormitul copilului in pat cu parintii.Nu cred ca e sanatos pt nici o parte.Si asta e o parere pe care o sustin.


sunt de aceeasi parere cu tine 100%.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 13:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

de multe ori poate nu i-am spus mamicii.dar erau multe lucruri pe care nu le intelegeam si le discutam cu alte prietene.Si ne miram ca proastele ...ca e dezastru in casa, ca nu mai ies prietenii cu copil in oras...chestii normale la acea vreme.Dar acum ...inteleg .Si la mine e dezastru mereu in casa, si eu sunt de multe ori terminata de oboseala....

La chestii legate de educatie...incerc sa nu imi dau cu parerea pt ca nu e treaba mea.fiecare isi creste copilul cum vrea si suporta consecintele.Dar am si eu copii preferati si copii pe care nu ii suport.Si mai scap si eu cate o barfa mica.E normal.Cand vezi un copil terorist care face numai tampenii....fara sa vrei mai comentezi.
Ce nu o sa inteleg niciodata, chiar daca acum sunt si eu mama e dormitul copilului in pat cu parintii.Nu cred ca e sanatos pt nici o parte.Si asta e o parere pe care o sustin.


am priceput acum :)
eu mai degraba m-as pronunta in ceea ce priveste educatia. dar la lucrurile elementare gen, dupa ce ne jucam, strangem jucariile. desi deocamdata nu prea am ocazia, poate doar aici cu voi. :-` da' nu cred ca as putea spune cuiva in fata. poate doar cand o sa am copii ca sa zic uite, eu fac asa cu x si functioneaza :) cum visez eu la copii cuminti :nlol: cine stie ce maimutoi agitat o sa am si cum imi vor spune mie altii ce copil rau am :wacko: :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 13:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Ayrun scrie:
sunt de aceeasi parere cu tine 100%.


si eu, si eu :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 14:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

am priceput acum :)
eu mai degraba m-as pronunta in ceea ce priveste educatia. dar la lucrurile elementare gen, dupa ce ne jucam, strangem jucariile. desi deocamdata nu prea am ocazia, poate doar aici cu voi. :-` da' nu cred ca as putea spune cuiva in fata. poate doar cand o sa am copii ca sa zic uite, eu fac asa cu x si functioneaza :) cum visez eu la copii cuminti :nlol: cine stie ce maimutoi agitat o sa am si cum imi vor spune mie altii ce copil rau am :wacko: :)


Toate visam copii cuminti.Si multi chiar sunt.Mie toata lumea imi spune ca Alexandru este foarte cuminte.Eu nu il prea vad asa.Face tot felul de nazbatii .Bine....recunosc ca il ador si cand e rau, chiar daca il cert si ma enervez.Nu imi doresc un copil pampalau...vreau sa faca prostiile specifice copilariei.
In fine...abia astept sa te vad cu o mogaldeata , Clarut.Sunt sigura ca o sa se intample foarte repede, pt ca te vad din ce in ce mai curioasa la acest subiect :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 16:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
clarut scrie:
am priceput acum :)
eu mai degraba m-as pronunta in ceea ce priveste educatia. dar la lucrurile elementare gen, dupa ce ne jucam, strangem jucariile. desi deocamdata nu prea am ocazia, poate doar aici cu voi. :-` da' nu cred ca as putea spune cuiva in fata. poate doar cand o sa am copii ca sa zic uite, eu fac asa cu x si functioneaza :) cum visez eu la copii cuminti :nlol: cine stie ce maimutoi agitat o sa am si cum imi vor spune mie altii ce copil rau am :wacko: :)

:rofl: :rofl: hai mai Clarut ca mai facut sa rad....nu pot sa uit cand ai spus despre copii ca sunt oracaitori,acum ca o sa ai un maimutoi agitat,esti culmea mai......si cand vei avea propriul copil nu vei mai sti cum sa-l alinti....
sunt de acord si eu cu tine Laura,copilul nu are ce cauta in pat cu parintii.....sunt fff fericita ca la mine este interzis sa luam fata cu noi in pat.....ca si al meu mai vrea sa o i-a:''sa doarma putin cu noi''.....azi putin,maine putin si nu o mai dezobijnuim.....
acum doarme toata noaptea si vreau sa o mut in camera ei,ptr ca acum doarme cu noi in camera dar in patutzul ei....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii...si prietenii de familie
MesajScris: 16 Noi 2010, 16:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
:rofl: :rofl: hai mai Clarut ca mai facut sa rad....nu pot sa uit cand ai spus despre copii ca sunt oracaitori,acum ca o sa ai un maimutoi agitat,esti culmea mai......si cand vei avea propriul copil nu vei mai sti cum sa-l alinti....
sunt de acord si eu cu tine Laura,copilul nu are ce cauta in pat cu parintii.....sunt fff fericita ca la mine este interzis sa luam fata cu noi in pat.....ca si al meu mai vrea sa o i-a:''sa doarma putin cu noi''.....azi putin,maine putin si nu o mai dezobijnuim.....
acum doarme toata noaptea si vreau sa o mut in camera ei,ptr ca acum doarme cu noi in camera dar in patutzul ei....


deja doarme toata noaptea Ely?Esti o norocoasa.....Alexandru inca nu a ajuns la aceasta performanta decat in foarte putine nopti din pacate.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România