Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 08:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 16 Iul 2007, 19:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Eu sunt insarcinata in 4 luni si jumatate, si imi place la nebunie sa fiu insarcinata. toata lumea e in jurul meu si imi face toate poftele. Am avut greturi la inceputul sarcinii, cam 6 saptamani, dar am si uitat de acea perioada. Sper sa nasc usor, ca de nastere mi-e cel mai frica, dar mai este mult pana atunci si inca nu ma gandesc.
O sa intru sa va povestesc cum a fost dupa.
:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 17 Iul 2007, 14:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Eu sunt insarcinata in 4 luni si jumatate, si imi place la nebunie sa fiu insarcinata. toata lumea e in jurul meu si imi face toate poftele. Am avut greturi la inceputul sarcinii, cam 6 saptamani, dar am si uitat de acea perioada. Sper sa nasc usor, ca de nastere mi-e cel mai frica, dar mai este mult pana atunci si inca nu ma gandesc.
O sa intru sa va povestesc cum a fost dupa.
:nwink:


buna oana.bin ai reveni.ma bucur ca ai o sarcina usoara.tot asa.....:ok::ok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 17 Iul 2007, 15:15 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Eu sunt insarcinata in 4 luni si jumatate, si imi place la nebunie sa fiu insarcinata. toata lumea e in jurul meu si imi face toate poftele. Am avut greturi la inceputul sarcinii, cam 6 saptamani, dar am si uitat de acea perioada. Sper sa nasc usor, ca de nastere mi-e cel mai frica, dar mai este mult pana atunci si inca nu ma gandesc.
O sa intru sa va povestesc cum a fost dupa.
:nwink:


Buna Ona.Bine ai revenit.Felicitari pentru sarcina si nastere usoara:ok::lol::D;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 15 Sep 2007, 14:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
in primul rand sa iti traiasca baietelul.
si eu sunt insarcinata am deja 9 luni trecute fix,pe la sf lui sptembrie il asteptam pe bebe care va fi baiat.
sarcina a fost usoara,sa speram ca si nastereala fel.frica nu imi este insa de abia astept.pe mine asteptarea asta ma omoara.de abia astept sa il vad,sa facem cunostinta.




felicitari.iti doresc sa ai un baietel sanatos si frumos....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 15 Sep 2007, 17:24 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
in primul rand sa iti traiasca baietelul.
si eu sunt insarcinata am deja 9 luni trecute fix,pe la sf lui sptembrie il asteptam pe bebe care va fi baiat.
sarcina a fost usoara,sa speram ca si nastereala fel.frica nu imi este insa de abia astept.pe mine asteptarea asta ma omoara.de abia astept sa il vad,sa facem cunostinta.




felicitari, Monica!
nastere usoara, Andreea!
asteptam foto cu bebeii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 12:45 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:
am ramas insarcinata anul trecut in vara si am nascut pe 16 feb.2007,un baietel superb...dar cum a fost?in timpul sarcini curiozitatea ma omora,frica ma dispera,nasterea ma...omora.voi ce simtiti sau ce ati simtit in toate aceste perioade?Cum vi sa parut copiluylu atunci cand l-ati vazut?


Buna fetelor! Felicitari pt mamici si viitoare mamici si curaj pt cele care vor sa incerce! Eu am un baietel de 3 luni si 7 zile, Andrei Nicholas. E lumina ochilor mei si ma bucur ca l-am facut acum. Viata are un fel al ei de rezolva lucrurile. Eu am avut o sarcina foarte foarte grea si urata. In primele 4 luni mi-a fost foarte rau, nu ma puteam ridica din pat, am fost intrenata de 2 ori ca sa pot tine sarcina. Nici nu mi-am revenit bine si am aflat ca soacra mea are pancreatita si sansele de supravietuire sunt minime. Dupa 1 luna a murit (avea 49 de ani)si atunci a inceput cosmarul meu. Sotul meu a facut o depresie (nu si-a revenit nici acum complet)si nu ma mai puteam intelege cu el, s-a inchis in el, ma respingea. Am nascut pe 17.07.2007 dupa 9 ore de travaliu. Am avut epidurala dar mi-au facut-o dupa 7 ore de travaliu pt ca nu ma dilatam suficient. La final l-am vazut pe bebe si ... am uitat totul. Era asa mic si frumos... Numai nasterea lui a mai adus zambetul pe buzele sotului meu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 13:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Buna fetelor! Felicitari pt mamici si viitoare mamici si curaj pt cele care vor sa incerce! Eu am un baietel de 3 luni si 7 zile, Andrei Nicholas. E lumina ochilor mei si ma bucur ca l-am facut acum. Viata are un fel al ei de rezolva lucrurile. Eu am avut o sarcina foarte foarte grea si urata. In primele 4 luni mi-a fost foarte rau, nu ma puteam ridica din pat, am fost intrenata de 2 ori ca sa pot tine sarcina. Nici nu mi-am revenit bine si am aflat ca soacra mea are pancreatita si sansele de supravietuire sunt minime. Dupa 1 luna a murit (avea 49 de ani)si atunci a inceput cosmarul meu. Sotul meu a facut o depresie (nu si-a revenit nici acum complet)si nu ma mai puteam intelege cu el, s-a inchis in el, ma respingea. Am nascut pe 17.07.2007 dupa 9 ore de travaliu. Am avut epidurala dar mi-au facut-o dupa 7 ore de travaliu pt ca nu ma dilatam suficient. La final l-am vazut pe bebe si ... am uitat totul. Era asa mic si frumos... Numai nasterea lui a mai adus zambetul pe buzele sotului meu.



Buna Rahela,
De multe ori m-am intrebat ce s-a mai intamplat cu tine... Imi pare rau ca ai trecut prin asa greutati, mai ales ca erai intr-o perioada asa delicata... Dar sunt convinsa ca dragostea le rezolva pe toate, dragostea dintre voi doi si dragostea pentru Andrei Nicholas. Mult curaj in continuare si toate cele bune prichindelului...:-*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 13:18 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:


Buna Rahela,
De multe ori m-am intrebat ce s-a mai intamplat cu tine... Imi pare rau ca ai trecut prin asa greutati, mai ales ca erai intr-o perioada asa delicata... Dar sunt convinsa ca dragostea le rezolva pe toate, dragostea dintre voi doi si dragostea pentru Andrei Nicholas. Mult curaj in continuare si toate cele bune prichindelului...:-*



Multumim frumos! Incercam sa punem si niste poze cu Nico. dar acum trebuie sa mergem la alaptat. E un mancacios:nbump::nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 13:57 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:


Multumim frumos! Incercam sa punem si niste poze cu Nico. dar acum trebuie sa mergem la alaptat. E un mancacios:nbump::nbump:



Gata, am pus poze. Acum asteptam sa fie validate:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 15:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Rahela, ce ma bucur ca ai reaparut. Imi pare tare rau, sa aud ca ai avut necazuri intr-o perioada care trebuia sa fie cea mai fericita din viata ta.
Ma bucur ca sunteti bine si ca sotul tau isi revine incet, e normal, tu trebuie sa fii puternica acum pentru amandoi, de fapt toti trei.
S-au aprobat pozele, ai un copil extraordinar. E superb de-a dreptul. Sa-ti traiasca si sa va umple casa de bucurie. Tu, sa stii ca te-ai maturizat foarte tare, asa mi se pare din poza in care apareti toti trei. Pupici multi la Nicholas, :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 15:43 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


Gata, am pus poze. Acum asteptam sa fie validate:lips:


Rahela bine ai revenit.Imi pare rau sa aud asemenea cuvinte din partea ta.Insa o bucurie completeaza un necaz.Sotul tau o sa-si revina are un motiv pe ANDREI.Aveti incredere ca totul va fi bine.Va pupicesc.:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 18:30 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


Gata, am pus poze. Acum asteptam sa fie validate:lips:


bine ai revenit :flowers:
baietelul vostru e un scump, sa va traiasca :D :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


Gata, am pus poze. Acum asteptam sa fie validate:lips:


sa-ti traiasca baietelul! si sa aveti parte numai de clipe frumoase!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 19:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


Multumim frumos! Incercam sa punem si niste poze cu Nico. dar acum trebuie sa mergem la alaptat. E un mancacios:nbump::nbump:


si poate....cand o sa-ti revii complet vii sa ne povestesti despre nastere:unsure:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 24 Oct 2007, 22:07 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si poate....cand o sa-ti revii complet vii sa ne povestesti despre nastere:unsure:



Rahaela, imi pare rau sa aud ca ai trecut prin clipe nu prea bune, dar nasterea celui mic sigur a mai redus din supararile si clipele grele. va doresc sa fiti sanatosi si sa va bucurati de cel mic. este un scump! imi plac foto la nebunie si dc ar fi sa il si vad live sigur l-as "manca":nwink:
mai asteptam foto


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 25 Oct 2007, 05:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


Gata, am pus poze. Acum asteptam sa fie validate:lips:


Ce frumos e!!!!!! Sa va traiasca si sa va lumineze zilele cu zambetele lui!! Asa de mult imi doresc si eu un baietel...dar si fetita o sa fie bine...eu oricum am cumparat deja hainute de baiat :))))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 25 Oct 2007, 11:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


Gata, am pus poze. Acum asteptam sa fie validate:lips:


ce poze frumoase.......sa va bucurati de el si sa ai incredere ca trece perioada asta dificila(iti spun din experienta), trebuie doar sa ai rabdare.
Ti-ai schimbat culorea parului.iti sta bin, dar te maurizeaza foarte tare, cel putin in poze.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 06 Mar 2008, 00:29 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Vad ca nu a mai scris nimeni de multisor.Ce sa inteleg,ca nu mai avem burtici pe aici?
Nici eu nu am mai fost pe aici de foarte mult timp.Dar am avut o perioada foarte agitata.Mama a fost de o mie de ori internata(nici nu mai stiu de cate ori am ajuns la urgenta)...noroc ca acum e bine,sa dea Dumnezeu sa fie asa in continuare ca a suferit mult prea mult.Plus ca mi-am gasit un loc de munca(mai mult decat stresant dar materialo-satisfacator) si O SA AM UN BEBE!!!!!!!!!!!!In sfarsit o sa avem un bb!!!!Am sase luni acum si cica e fetita.
Si in plus,dupa mii de amanari vom face si nunta.Pe 12 aprilie cununia civila si pe 1 noi religioasa si botezul.Noroc cu bebitza ca altfel........ce poate face o manuta de om.........:-`:p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România