Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 12:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 28 Iul 2009, 20:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
e draguta!cat a costat?


sincer, nu stiu cat a costat. au insistat nasii sa se ocupe :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 28 Iul 2009, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

sincer, nu stiu cat a costat. au insistat nasii sa se ocupe :)
:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 28 Iul 2009, 22:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
:)



ral...eu zic sa mergi sa cumperi lumanarea si florile separat si sa le aranjezi tu :P....e foarte usor sa ornezi o lumanare...sa pui flori si sa le legi cu o panglica :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 13:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
cum e mai draguta lumanarea de botez?cu flori naturale ca cele de nunta sau gen cu tull?:)https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=31441
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=31440


cu tull nu imi place deloc...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 13:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


ral...eu zic sa mergi sa cumperi lumanarea si florile separat si sa le aranjezi tu :P....e foarte usor sa ornezi o lumanare...sa pui flori si sa le legi cu o panglica :D


asa ar iesi cel mai ieftin, dar cine are rabdare sa stea in ziua botezului sa o faca? si plus de asta, trebuie sa te chinui putin ca sa iasa cum trebuie :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

asa ar iesi cel mai ieftin, dar cine are rabdare sa stea in ziua botezului sa o faca? si plus de asta, trebuie sa te chinui putin ca sa iasa cum trebuie :)


eu clar nu as avea rabdare si nici chef.Nu cred ca merita diferenta de bani sa faci asta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 14:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

eu clar nu as avea rabdare si nici chef.Nu cred ca merita diferenta de bani sa faci asta.


da, asa zic si eu :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 15:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
pai nu tin neaparat sa ies mai ieftin,nu de aceea am intrebat de cele cu tulle.nici nu m-am uitat la preturi inca.vazusem pe diverse site-uri poze si ma gandeam ca poate se poarta astea :)nu cred ca m-as baga sa ornez eu lumanarea..un buchet pare mai usor de facut...si apoi nu cred ca ar fi prea mare diferenta la bani...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 15:29 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
pai nu tin neaparat sa ies mai ieftin,nu de aceea am intrebat de cele cu tulle.nici nu m-am uitat la preturi inca.vazusem pe diverse site-uri poze si ma gandeam ca poate se poarta astea :)nu cred ca m-as baga sa ornez eu lumanarea..un buchet pare mai usor de facut...si apoi nu cred ca ar fi prea mare diferenta la bani...



nu ma refeream pentru diferenta de bani clar :P :)....poate cu un 20 lei iti va lua mai mult....

mie imi place sa fac tot felul de chestii, am indemanare si rabdare destula...asa ca de obicei cand am ocazia sa fac ceva...prefer sa iau florile simple si sa le aranjez eu cu pangligute si tot felul....si buchetele de flori la fel, atunci cand ma duc la o aniversare....decat sa iau un buchet in hartie creponata cum se poarta pe la noi (sau plasa)...mai bine le iau simple si le aranjez eu intr-un mod cat mai placut :P

timp....nu cred ca ia foarte mult :P...un 30 min maxim pentru o lumanare de botez daca vrei sa faci ceva mai sofisticat...daca sunt doar flori prinse cu pangliga de lumanare...cred ca in 10 minute e gata :P


dar asta sunt eu, sunt creativa uneori :nlol: ...bineinteles ca depinde si la cine duc florile..

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 15:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
rabdare am destula,fac multe chestii ....doar daca am un model.la partea creativa stau prost din pacate.bine ca exista internetul ca altfel nu stiu ce ma faceam la orele de Abilitati practice :nlol:o sa ma mai uit pe net si poate gasesc ceva simplu de facut.daca nu....nu as vrea sa stric lumanarea degeaba.felicitari pentru indemanarea ta!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 15:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
rabdare am destula,fac multe chestii ....doar daca am un model.la partea creativa stau prost din pacate.bine ca exista internetul ca altfel nu stiu ce ma faceam la orele de Abilitati practice :nlol:o sa ma mai uit pe net si poate gasesc ceva simplu de facut.daca nu....nu as vrea sa stric lumanarea degeaba.felicitari pentru indemanarea ta!



lumanarea este pentru fetita sau baiat?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 15:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
si in legatura cu hainutele ce trebuiesc cumparate:am gasit pe net tot felul de rochite care mai de care mai lucioase,gen printesa.mie sincer nu imi plac.dar daca asa ia toata lumea....sa ma conformez?oare daca iau altceva o sa para ca m-am zgarcit sau ceva de genul?chiar am o problema cu hainutele ca nu stiu ce s iau :(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 15:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
si in legatura cu hainutele ce trebuiesc cumparate:am gasit pe net tot felul de rochite care mai de care mai lucioase,gen printesa.mie sincer nu imi plac.dar daca asa ia toata lumea....sa ma conformez?oare daca iau altceva o sa para ca m-am zgarcit sau ceva de genul?chiar am o problema cu hainutele ca nu stiu ce s iau :(



aham...am inteles, e fetita :nlol:

la hainute nu ma pricep, adica ma pricep..dar nu stiu de ce este nevoie la un botez...dar eu la botez de fetita unde am fost...am vazut rochite albe dragute, simple....dintr-un material asemanator cu satenul (cred) ...nu stiu sincer ce era...si palarioara :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 17:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
si in legatura cu hainutele ce trebuiesc cumparate:am gasit pe net tot felul de rochite care mai de care mai lucioase,gen printesa.mie sincer nu imi plac.dar daca asa ia toata lumea....sa ma conformez?oare daca iau altceva o sa para ca m-am zgarcit sau ceva de genul?chiar am o problema cu hainutele ca nu stiu ce s iau :(


sincer, mie nu-mi place acele hainute pt botez lucioase si impopotonate, eu personal mi-am imbracat copilul normal, iar nasei i-am spus sa nu-i cumpere hainute de acel gen. pur si simplu nu-mi plac

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

sincer, mie nu-mi place acele hainute pt botez lucioase si impopotonate, eu personal mi-am imbracat copilul normal, iar nasei i-am spus sa nu-i cumpere hainute de acel gen. pur si simplu nu-mi plac
deci ar trebui sa intreb si mama.o prietena mi-a zis ca nasa i-a cumparat fetitei rochita d-aia impopotonata..ei nu i-a placut si oricum nu a mai imbracat-o de atunci cu ea.dar cam cate articole ar trebui din fiecare?ca ziceau fetele ca trebuie hainute de la pampers pana la geaca.dar cate unul sau mai multe?gen 2,3 bluzite?iar am inceput sa pun o mie de intrebari dar se apropie evenimentul :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 29 Iul 2009, 23:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
deci ar trebui sa intreb si mama.o prietena mi-a zis ca nasa i-a cumparat fetitei rochita d-aia impopotonata..ei nu i-a placut si oricum nu a mai imbracat-o de atunci cu ea.dar cam cate articole ar trebui din fiecare?ca ziceau fetele ca trebuie hainute de la pampers pana la geaca.dar cate unul sau mai multe?gen 2,3 bluzite?iar am inceput sa pun o mie de intrebari dar se apropie evenimentul :)

eu stiu ca se ia cate un articol...de fapt tu trebuie sa imbraci copilul cu tot ce trebuie...daca vrei poti sa-i iei mai multe articole dar nu este obligatoriu. nici mie nu-mi plac rochitele impopotonate sau costume pt bebelusi :wokno: dar cel mai bine este sa vorbesti si cu mama pt ca exista cazuri cand au pretenti la anumite hainute

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 30 Iul 2009, 01:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu stiu ca se ia cate un articol...de fapt tu trebuie sa imbraci copilul cu tot ce trebuie...daca vrei poti sa-i iei mai multe articole dar nu este obligatoriu. nici mie nu-mi plac rochitele impopotonate sau costume pt bebelusi :wokno: dar cel mai bine este sa vorbesti si cu mama pt ca exista cazuri cand au pretenti la anumite hainute


eu o sa imi cumpar singura hainele la botez...chiar nu vreau sa imi cumpere tot felul de costumase din satin..si palarioare .Nu imi plac..

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 03 Aug 2009, 22:16 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

eu o sa imi cumpar singura hainele la botez...chiar nu vreau sa imi cumpere tot felul de costumase din satin..si palarioare .Nu imi plac..

De fapt vrei sa spui ca o sa te consulti cu viitoarea nasica a bebelusului! nu e politicos sa-i cumperi tu hainele micutului bebelus!! daca taierea motului nu are nici o semnificatie religioasa, botezul are!! nu sunt o habotnica din fire, dar consider botezul foarte important!! in consecinta, nasii de botez isi au rolul lor, foarte important in cultura romaneasca (din punct de vedere religios, desigur!)! Cred ca o sa alegi hainutele de botez impreuna cu nasii, nu??! asa suna altfel ...:~*sper ca nu am adus suparare!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 03 Aug 2009, 22:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
De fapt vrei sa spui ca o sa te consulti cu viitoarea nasica a bebelusului! nu e politicos sa-i cumperi tu hainele micutului bebelus!! daca taierea motului nu are nici o semnificatie religioasa, botezul are!! nu sunt o habotnica din fire, dar consider botezul foarte important!! in consecinta, nasii de botez isi au rolul lor, foarte important in cultura romaneasca (din punct de vedere religios, desigur!)! Cred ca o sa alegi hainutele de botez impreuna cu nasii, nu??! asa suna altfel ...:~*sper ca nu am adus suparare!!


da...o sa ma consult cu nasicile:)Iti dai seama ca voi tine cont de traditii.Mai ales ca socrul meu e preot.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 04 Aug 2009, 02:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
De fapt vrei sa spui ca o sa te consulti cu viitoarea nasica a bebelusului! nu e politicos sa-i cumperi tu hainele micutului bebelus!! daca taierea motului nu are nici o semnificatie religioasa, botezul are!! nu sunt o habotnica din fire, dar consider botezul foarte important!! in consecinta, nasii de botez isi au rolul lor, foarte important in cultura romaneasca (din punct de vedere religios, desigur!)! Cred ca o sa alegi hainutele de botez impreuna cu nasii, nu??! asa suna altfel ...:~*sper ca nu am adus suparare!!



si eu ma gandesc ce voi face daca nu-mi plac hainele copilului la botez.
daca refuz sa fie imbracat in ele o sa para jignire iar daca aleg eu, o sa para ca nu am incredere in gustul lor....(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România