Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 08:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 13 Ian 2010, 13:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
cat timp va avea atunci Andrei?
Eu vreau sa ii fac botezul inainte de Pasti, pt ca vreau sa intru cu el in biserica la Pasti.
Carlita, o sa il facem la Popasul romanilor langa Zalau.S-a renovat si arata superb.Chiar imi place mai mult decat locatia in care am avut nunta:)



E chiar frumos acolo, trebuie sa merg si eu sa vad cum arata renovat.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 13 Ian 2010, 13:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:


4 luni. il faceam mai devreme dar nu am aavut tm sa caut restaurant.
daca ar fi dupa mine as face cu parintii, nasii si cativa prieteni fff apropiati la un restaurant. fara petrecere. ceva f intim


pai si de ce nu e dupa tine?Si eu am vrut ceva intim dar s-au adunat 50 de pers....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 13 Ian 2010, 14:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:
pai si de ce nu e dupa tine?Si eu am vrut ceva intim dar s-au adunat 50 de pers....



pt ca framilia, nasii si prietenii apropiati ar fi cam 20 de persoane. asa fac un botez normal si gata. noi tot in jur de 50 de pers vom avea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 13 Ian 2010, 14:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
acum poate intelegeti ce va spuneam ca nu pot sa-l fac intim pt ca astia-mi sunt prietenii si rudele la care nu aveam cum sa renunt :) , se aduna ce sa le faci? si mai ales cand iti spun ca vor sa vina ca le este drag, cum sa-i refuzi ? sa le spui nu pot sa te primesc ca-l fac intim?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 00:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
anidaaa scrie:

pt ca framilia, nasii si prietenii apropiati ar fi cam 20 de persoane. asa fac un botez normal si gata. noi tot in jur de 50 de pers vom avea

exact asa si la noi, doar rudele si nasii eram 25 de persoane. asa ca am zis ca e pacat sa nu fim cu totii, adica si cu prietenii apropiati. la urma urmei nu le poti spune, vorba Ancai, stati nu veniti. insa am pastrat nota intima prin faptul ca nu l-am facut seara (si noaptea) si cu mii de feluri de mancare, aranjamente la mese etc..ci la un restaurant cu terasa, in timpul zilei si a fost foarte placut.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 00:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
logodnica scrie:
exact asa si la noi, doar rudele si nasii eram 25 de persoane. asa ca am zis ca e pacat sa nu fim cu totii, adica si cu prietenii apropiati. la urma urmei nu le poti spune, vorba Ancai, stati nu veniti. insa am pastrat nota intima prin faptul ca nu l-am facut seara (si noaptea) si cu mii de feluri de mancare, aranjamente la mese etc..ci la un restaurant cu terasa, in timpul zilei si a fost foarte placut.


noi o sa facem la un restaurant care e ca un complex in padure.incepe la ora 14, dar vom avea mai multe felucri de mancare si tort comandat.O sa avem 50 de invitati....rude si prieteni apropiati.
Pe noi ne costa in jur de 100 ron meniul.Ionut a ales,desi eu cred ca e cam scump.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 00:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
laura_sandu scrie:

noi o sa facem la un restaurant care e ca un complex in padure.incepe la ora 14, dar vom avea mai multe felucri de mancare si tort comandat.O sa avem 50 de invitati....rude si prieteni apropiati.
Pe noi ne costa in jur de 100 ron meniul.Ionut a ales,desi eu cred ca e cam scump.

eu zic ca e f ok. cel putin la noi in Bucuresti ar fi fost mult mai scump. Pe noi tot 1 milion ne-a costat, 2 feluri de mancare, cafele, sucuri si apa minerala&plata (~850.000 toate astea la care s-a mai adaugat cat ne-a costat bautura si tortul cu acre am venit noi). asta pe timp de zi repet..ca altfel cred ca te ducea la 1 milion si jumatate poate chiar 2. cred eu...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 00:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
logodnica scrie:
eu zic ca e f ok. cel putin la noi in Bucuresti ar fi fost mult mai scump. Pe noi tot 1 milion ne-a costat, 2 feluri de mancare, cafele, sucuri si apa minerala&plata (~850.000 toate astea la care s-a mai adaugat cat ne-a costat bautura si tortul cu acre am venit noi). asta pe timp de zi repet..ca altfel cred ca te ducea la 1 milion si jumatate poate chiar 2. cred eu...


pai si noi tot pe timpul zilei facem...
Si ne costa 1 mil:aperitiv, ciorba, friptura , sarmalute si cafea.Eu nu zic ca sunt mult ca pret/meniu.Zic ca nu e necesar sa dam atata mancare, ca la nunta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 01:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
logodnica scrie:
eu zic ca e f ok. cel putin la noi in Bucuresti ar fi fost mult mai scump. Pe noi tot 1 milion ne-a costat, 2 feluri de mancare, cafele, sucuri si apa minerala&plata (~850.000 toate astea la care s-a mai adaugat cat ne-a costat bautura si tortul cu acre am venit noi). asta pe timp de zi repet..ca altfel cred ca te ducea la 1 milion si jumatate poate chiar 2. cred eu...


unde ati facut Daria botezul? eu caut ceva mai deosebit si nu gasesc nimic care sa-mi placa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 01:13 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna! 100 ron meniul pentru botez, nu e asa scump! noi am avut botezul in februarie 2009 si meniul a costat 120 ron/persoana (fara tort si bautura)! cel putin acestea sunt preturile in Brasov!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 08:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
pai si noi tot pe timpul zilei facem...
Si ne costa 1 mil:aperitiv, ciorba, friptura , sarmalute si cafea.Eu nu zic ca sunt mult ca pret/meniu.Zic ca nu e necesar sa dam atata mancare, ca la nunta.



Si eu cred ca e putin cam multa mancare...eu sincer si la o nunta cand ma duc...daca mananc aperitivul, din restul eventual doar gust sau chiar las portia neinceputa :huh:
Eu am fost la botez acum 2 ani la Maimuta Plangatoare si a fost aperitiv, friptura si tort...si dupa parerea mea a fost excelent si destul...tot de zi a fost...de la ora 14 pana la cat s-au simtit oamenii bine desi pe la ora 19 lumea pleca.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 12:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
laura_sandu scrie:
pai si noi tot pe timpul zilei facem...
Si ne costa 1 mil:aperitiv, ciorba, friptura , sarmalute si cafea.Eu nu zic ca sunt mult ca pret/meniu.Zic ca nu e necesar sa dam atata mancare, ca la nunta.

pe noi ne costa 75 ron meniul: aperitiv, sarmalute si friptura...noi il facem noaptea pt ca in vl asa se fac si nu se serveste ciorba

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 12:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
lily scrie:
pe noi ne costa 75 ron meniul: aperitiv, sarmalute si friptura...noi il facem noaptea pt ca in vl asa se fac si nu se serveste ciorba


nici la noi nu se serveste ciorba si meniul a fost aperitiv, peste , friptura , tort.
pret fara bautura si tort, 45 e redus de la 80e :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 13:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

nici la noi nu se serveste ciorba si meniul a fost aperitiv, peste , friptura , tort.
pret fara bautura si tort, 45 e redus de la 80e :)



La voi se face meniul in euro?:)
Carlita,tu nu esti neaparat un reper.Meniul se face si pentru femei si pt barbati.:)
O sa fac azi mai multe variante de meniu , sa vad ce iese....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 13:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
lily scrie:
pe noi ne costa 75 ron meniul: aperitiv, sarmalute si friptura...noi il facem noaptea pt ca in vl asa se fac si nu se serveste ciorba


da voi ati ales deja locatia si meniul?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 13:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
La voi se face meniul in euro?:)


de regula cand ti se prezinta catalogul cu meniuri , preturile sunt in e, dar nu peste tot

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 13:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
laura_sandu scrie:
da voi ati ales deja locatia si meniul?

locatia da, dar meniul il stim asa in mare dar nu am decis clar ce va contine aperitivul sau ce garnituri sau salate o sa alegem...cei de la local au zis ca pt ce vrem noi este in jur de 70-75 fara bauturi si tort

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
laura_sandu scrie:

pai si noi tot pe timpul zilei facem...
Si ne costa 1 mil:aperitiv, ciorba, friptura , sarmalute si cafea.Eu nu zic ca sunt mult ca pret/meniu.Zic ca nu e necesar sa dam atata mancare, ca la nunta.

da, ai dreptate, cam multa mancare..si gandeste-te ca totusi timpul e scurt, nu e chiar o noapte intreaga...plus ca seamana apoi a nunta, si nu e cazul, ai dreptate. nici mie nu-mi plac botezurile ca nuntile.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
logodnica scrie:
da, ai dreptate, cam multa mancare..si gandeste-te ca totusi timpul e scurt, nu e chiar o noapte intreaga...plus ca seamana apoi a nunta, si nu e cazul, ai dreptate. nici mie nu-mi plac botezurile ca nuntile.


Asa m-am gandit si eu.O sa scot sarmalele din meniu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 14 Ian 2010, 14:57 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
nu stiu cum e in zona voastra, la noi au ajuns la asemenea nivel botezurile de parca faci nunta :wacko:
aveti idee cat se da la un botez?? parintii mei la un botez da aproape ca la o nunta :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România