Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: imi e asa de frica
MesajScris: 25 Ian 2006, 03:25 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
am cerut ajutor si deciziile pe care le-au luat altii am inteles ca nimeni nu are aceasi viziune comuna cu mine pt nunta MEA.(inafara de iubitul meu)

Faptul ca El este singurul care te intelege si este pe aceeasi lungime de unda inseamna ca ai omul potrivit langa tine, care te respecta si ajuta la nevoie. Asa ai mai aflat ceva!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna!
MesajScris: 08 Feb 2006, 17:30 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Buna! Sincer si eu sunt in aceeiasi situatie cu tine.... m-a cerut in casatorie acum aproape un an...pe 3 iunie avem nunta....dar in acelasi timp imi este frica...au fost si mai sunt unele momente destul de tensionate intre noi.. si de multe ori ma tot intreb oare el este... nu stiu ce o sa fie dar sper sa fim fericiti ... Stiu ca il iubesc...dar mai exista totusi acest dar...


uite eu am nunta mai tarziu ca tine,am in august. si eu cand sunt acasa ma mai uit dupa rochie,invitatii mai aflu lucruri noi seara cand el vine acasa de la servici ii spun de exemplu ieri am gasit o rochita frumoasa pe un site care are magazin si aiic in oras si i-am aratat i-a placut si mi-a zis sa o aleg pe aia. cat timp organizezi nunta mai exista certuri ca in orice cuplu care au rezolvare. eu am stiut ca e alesul de la primul sarut. nu te mai gandi ca ai indoieli atat timp cat va iubiti , va respectati , nu e violent , alcoolic sau mai stiu eu ce,este alesul.atata timp cand aveti o relatie de 9 ani si te-a cerut de sotie inseamna mult.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna!
MesajScris: 08 Feb 2006, 18:19 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Perfectiunea este un lucru abstract ... asa ca nu exista cupluri perfecte in care sa nu fi existat diferente de opinii. Dar toate trec daca exista respect, incredere si iubire. :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna!
MesajScris: 08 Feb 2006, 22:58 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
si noi ne mai certam...mai mult eu cu el...:mellow: ...dar stiu ca imi doresc sa fiu cu el toata viata, sa fim fericiti impreuna...si mai stiu ca ma iubeste...desi suntem amandoi incapatanati si uneori nu lasam nici unul...si ne certam...dar trece...si oricum, chiar cred ca nu se poate fara diferente de opinie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii... trairi....
MesajScris: 15 Mar 2006, 17:59 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Dragi prietene,nu stiu unde ar fi trebuit sa postez un asemenea mesaj, si de aceea am ales aceasta sectiune pentru ca vorbeste despre suferinta.Nu am cu cine sa vorbesc si de aceea incerc sa gasesc un ajutor.Eu aveam programata nunta pe 19.08.2006.Pe data de 12.03.2006 bunicul sotului meu in varsta de 81 ani a facut accident vascular cerebral si se afla in stare grava la reanimare, doctorii nu ii dau nici o sansa.Tineam cu totii ffff mult la el ca aveam grija de el de 3 ani(statea la noi).Acum intrebarea mea este ce se intampla cu nunta?Urmeaza sa ma duc sa stau de vorba cu parintele care urma sa ne cunune dar nu mai stiu ce sa fac.Sa nu ma intelegi gresit ca nu imi pasa sau ca ma gandesc doar la mine, ca o mica paranteza,intre anii 2001-2004 mi-au murit cele mai dragi persoane ale vietii mele, mama, bunicii care m-au crescut, si tatal sotului meu.Asta ca sa ma intelegeti si sa va dati seama prin ce trecem si sa nu credeti ca sunt vreo scorpie care se gandeste numai la ea si la nunta ei.Problema mea este urmatorea, am 28 ani , vremea nuntii a c-am trecut, la anul vroiam sa facem un bebe, daca nu facem nunta anul asta nu cred ca ne mai arde sa o mai facem vreodata.De aceea din punct de vedere religios care sunt procedurile, daca se mai poate face, sau se asteapta un anume timp de doliu?Astept mesajele voastre, sincer va rog, nu stiu cu cine sa mai vorbesc.



in primul rand vreau sa iti spun ca imi pare tare rau ca ai trecut si treci prin clipe asa de grele...

in mod normal, se tine o perioada de doliu dar, cred ca cel mai bine ar fi sa vobesti cu un preot...el poate sa iti spuna exact...si...poate se intampla o minune...nu e bine sa vb de asa ceva inainte de a fi cazul, deocamdata e la reanimare, nu?

daca chiar nu se poate sa faceti nunta...eventual sa faceti doar starea civila...si la biserica un pic mai incolo...

...nu cred ca te-am ajutat prea mult dar, sa stii ca suntem alaturi de tine...ma impresioneaza povestea ta...mai ales ca si nunta mea e in 19 august...

...iti doresc tot binele din lume si...fii increzatoare...o sa fie bine 1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii... trairi....
MesajScris: 15 Iun 2006, 16:30 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:
doliu?Astept mesajele voastre, sincer va rog, nu stiu cu cine sa mai vorbesc.


in familia mea a murit fratele tatalui meu erau 2 frati perfect sanatos si dornic sa vina la nunta cu hainele gata cumparate si cu planul facut el a decedat inainte de Paste anul asta si eu am nunta in 23 sept am trecut cu ai mei prin chinul inmormantarii si de atunci incerc sa il consolez pe tata care va suferii mult ca nu mai este fratele lui sa vina la nunta mea dar am mers inainte cu tot in ciuda tragediei desigur se tine doliu sotia lui si bunica mea poarta 1 an iar noi am renuntat la doliu la 6 saptamani... este greu si va fi greu la nunta sa nu il vedem si pe el dar toti au zis ca nunta mea trebuie sa continue deoarece inapoi nu-l mai aducem.....sa speram ca nu se mai intampla nimic rau de acum incolo....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii... trairi....
MesajScris: 15 Iun 2006, 17:58 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:

totul va fi bine.


mersi mult cum sa ma supar din contra :lips: e o situatie delicata cand patesti asa ceva e greu sa lasi supararea deoparte si sa incerci sa te bucuri dar sa speram ca vom reusi ...oricum zau ca daca imi spunea cineva ca se intampla ceva rau nu-l credeam acum deja incercam sa trecem peste si chiar mi-am facut din al ajuta pe tatal meu un tel....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: emotii mari
MesajScris: 16 Aug 2006, 17:07 
Senior

Membru din: 02 Mai 2006, 15:22
Mesaje: 112
apropo de emotii ...stiti emisiune de pe antena ...tablou de nunta ....in emisiunea de asera ...ginerele l cununia religioasa a fost atat de emotionat inkat a inceput sa planga:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România