Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte...
MesajScris: 05 Apr 2007, 22:36 
Nou Venit

Membru din: 21 Ian 2007, 13:24
Mesaje: 2
Ce faceti in aceasta situatie? Adica, "socrii" decid ca nu te mai vor si conditioneaza anularea nuntii si despartirea noastra de ajutorul dat in continuare fiului? Ce faceti cand cel care spune ca va iubeste decide ca parintii lui au dreptate, cand uita de toate promisiunile, de toate pregatirile si, fara nici un regret, anuleaza totul cu 3 saptamani inainte de nunta? De fapt, eu cerusem amanarea nuntii cu o saptamana in urma, deoarece la o cearta din cauza parintilor lui (imi tot ziceau ai lui la telefon ca nu ma vor, ca vor o menajera pt fiul lor sau, daca se poate, o femeie gonflabila, Doamne iarta-ma!, ca ma urasc si ca sunt cei mai mari dusmani ai mei) mi-a dat o palma, pe care a regretat-o enorm. Cum sa fac acum sa uit ca peste 2 saptamani trebuia sa fie cea mai fericita zi din viata mea, ca a trebuit sa ma mut de unde stateam, ca stau si ma uit la rochia pe care o visasem o viata intreaga si cum sa uit ca iubesc un barbat care n-a avut incredere in iubirea noastra?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 06 Apr 2007, 09:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Ce faceti in aceasta situatie? Adica, "socrii" decid ca nu te mai vor si conditioneaza anularea nuntii si despartirea noastra de ajutorul dat in continuare fiului? Ce faceti cand cel care spune ca va iubeste decide ca parintii lui au dreptate, cand uita de toate promisiunile, de toate pregatirile si, fara nici un regret, anuleaza totul cu 3 saptamani inainte de nunta? De fapt, eu cerusem amanarea nuntii cu o saptamana in urma, deoarece la o cearta din cauza parintilor lui (imi tot ziceau ai lui la telefon ca nu ma vor, ca vor o menajera pt fiul lor sau, daca se poate, o femeie gonflabila, Doamne iarta-ma!, ca ma urasc si ca sunt cei mai mari dusmani ai mei) mi-a dat o palma, pe care a regretat-o enorm. Cum sa fac acum sa uit ca peste 2 saptamani trebuia sa fie cea mai fericita zi din viata mea, ca a trebuit sa ma mut de unde stateam, ca stau si ma uit la rochia pe care o visasem o viata intreaga si cum sa uit ca iubesc un barbat care n-a avut incredere in iubirea noastra?


Din pacate este o situatie ingrozitoare, dar daca el a facut alegerea de a le da dreptate parintilor lui inseamna ca nu este un barbat adevarat si ca este condus si manipulat de mami si tati. Ma gandesc si incerc sa ma pun in locul tau , ma trec fiorii, trebuie sa fii tare si daca el a uitat asa usor de dragostea voastra, promisiunu, pregatiri, tot cu siguranta nu te merita si poate ca nu este cel cu care sa-ti legi viata. Oricum din punctul meu de vedere este UN LAS!!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 06 Apr 2007, 12:08 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
...upssssss...ce situatie...
...dar daca stai si te gandesti cum s-a ajuns aici, sau de ce s-a ajuns tocmai inainte de nunta...

...cu siguranta nu iti este f usor sa treci peste, dar ce s-ar fi intamplat oare cu acesti socri dupa ce te-ai fi casatorit....
eu in situatii de astea zic ca e mai usor sa cauti partea buna ....

...oricum eu personal nu m-as casatori cu un om , care nu are incredere in mine, si in dragostea noastra...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 06 Apr 2007, 14:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Ce faceti in aceasta situatie? Adica, "socrii" decid ca nu te mai vor si conditioneaza anularea nuntii si despartirea noastra de ajutorul dat in continuare fiului? Ce faceti cand cel care spune ca va iubeste decide ca parintii lui au dreptate, cand uita de toate promisiunile, de toate pregatirile si, fara nici un regret, anuleaza totul cu 3 saptamani inainte de nunta? De fapt, eu cerusem amanarea nuntii cu o saptamana in urma, deoarece la o cearta din cauza parintilor lui (imi tot ziceau ai lui la telefon ca nu ma vor, ca vor o menajera pt fiul lor sau, daca se poate, o femeie gonflabila, Doamne iarta-ma!, ca ma urasc si ca sunt cei mai mari dusmani ai mei) mi-a dat o palma, pe care a regretat-o enorm. Cum sa fac acum sa uit ca peste 2 saptamani trebuia sa fie cea mai fericita zi din viata mea, ca a trebuit sa ma mut de unde stateam, ca stau si ma uit la rochia pe care o visasem o viata intreaga si cum sa uit ca iubesc un barbat care n-a avut incredere in iubirea noastra?


bine ca ai scapat de el!!!! sa fii tare si sa-ti vezi de viata ta! inteleg ca ti-e f greu dar gandeste-te: cum poti sa-ti imparti viata cu un om care nu te respecta, care ti-a dat o palma (si dupa parerea mea violenta nu s-ar fi incheiat aici) si care se ascunde dupa fusta mamei la varsta asta?!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 06 Apr 2007, 23:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
stiu ca in astfel de momente primesti tot felul de sfaturi carora le spui usor de zis dar greu de facut, dar cu toate astea eu iti spun ca trebuie sa fii tare si sa asculti sfaturile primite de la fetele de pe site si in mod sigur si de la cei apropiati tie...intr-adevar daca a avut tupeul sa te palmuiasca o data sunt sigura ca s-ar fi repetata, deci fii bucuroasa ca ai scpat de un om care ar fi putut sa iti faca zile negre dupa nunta si socrii la fel...vorba mamei mele prima palma vine mai greu, dar daca te-a pocnit o data fii sigura ca o va repeta...deci ai incredere in tine, ia-ti un timp de respiro si apoi traiesteit viata si in mod sigur vei gasi barbatul care sa te merite, un barbat adevarat, nu un las care isi arata barbatia prin palme si prin faptul ca asculta de mamica si taticu...ai grija de tine:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 07 Apr 2007, 04:45 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Imi pare nespus de rau...in acest moment parerile de rau sunt in zadar...trebuie sa te gandesti ca lanaga un astel de barbat nu aveai nici un fel de viitor, ca exista cineva, un suflet pereche si pt tine care v-a aparea la momentul oportun...nici o parere de rau nu v=a sterge lacrimile si gustul amar pe care le ai in acest mereu...


iti doresc sa fii puternica si sa reusesti sa depasesti cat mai repede acest moment trist...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Fii tare
MesajScris: 10 Apr 2007, 00:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Eu am trait toata viata cu impresia ca e valabila expresia:"Ce-i al meu e pus deoparte".Si intr-adevar asa este.Vine....dar la momentul potrivit.Bucura-te ca ai scapat de un om care nu te merita si asteapta sa iti vina alesul.Viata ta ar fi fost un cosmar cu asa socrii si...mai rau cu un sot care face cum spun ei.
Succes.Sunt sigura ca va fii bine.



Citat:
Ce faceti in aceasta situatie? Adica, "socrii" decid ca nu te mai vor si conditioneaza anularea nuntii si despartirea noastra de ajutorul dat in continuare fiului? Ce faceti cand cel care spune ca va iubeste decide ca parintii lui au dreptate, cand uita de toate promisiunile, de toate pregatirile si, fara nici un regret, anuleaza totul cu 3 saptamani inainte de nunta? De fapt, eu cerusem amanarea nuntii cu o saptamana in urma, deoarece la o cearta din cauza parintilor lui (imi tot ziceau ai lui la telefon ca nu ma vor, ca vor o menajera pt fiul lor sau, daca se poate, o femeie gonflabila, Doamne iarta-ma!, ca ma urasc si ca sunt cei mai mari dusmani ai mei) mi-a dat o palma, pe care a regretat-o enorm. Cum sa fac acum sa uit ca peste 2 saptamani trebuia sa fie cea mai fericita zi din viata mea, ca a trebuit sa ma mut de unde stateam, ca stau si ma uit la rochia pe care o visasem o viata intreaga si cum sa uit ca iubesc un barbat care n-a avut incredere in iubirea noastra?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fii tare
MesajScris: 13 Apr 2007, 20:09 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
offf, ma gandesc cat de greu iti este si ma trec toti fiorii, imi pare rau, dar sincer acuma, gandeste-te numai, mai bine acuma decat mai tarziu. este bine ca ti-ai dat si tu seama pe cine ai alaturi. sa te pocneasca... mi se pare inacceptabil. nu te merita. o sa vina si cel care te merita odata si vei trai fericita alaturi de el toata viata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 28 Iul 2007, 14:37 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Acum am citit si eu aceasta poveste de dragoste care presupun a a inceput frumos la fel ca toate si s-a terminat asa. Imi pare sincer rau pentru ce ai patit, dar fi tare!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 29 Iul 2007, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
acum am citit si eu povestea ta...poate pana in acest moment durerea e mai mica...poate cineva a aparut deja in viata ta...si cred ca e mai bine sa afli adevarata fata a unui om inainte de a face un asa pas...eu nu mi te pot imagina traind cu un asa om...sora mea se pare ca poate...de ce zic asta? pt ca este casatorita cu un om care nu stie sa o respecte si nu stie sa o iubeasca...si chiar cu o saptamana inainte de nunta a inceput sa ii arate aceste lucruri...si totusi s-a casatorit cu el...de ce? inca nu stiu...(?)



sunt multe femei care se casatoresc, sperand ca poate va fi bine....din pacate lucrurile se schimba in rau in loc sa se schimbe in bine.cunosc soi eu cateva cazuri.eu cred ca de vina sunt cele care accepta acest lucru.eu una nu as putea.nu vad de ce sa stau langa un nesimtit cand poate as putea sa cunosc pe cineva care sa ma iubeasca si sa ma respecte.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 07 Aug 2007, 21:59 
Nou Venit

Membru din: 09 Iul 2007, 13:51
Mesaje: 16
Un barbat care sta mereu dupa parerea lui tati si lui mami e greu de suportat ion orice caz nu merita sa suferi dupa el, asa a fost sa fie, mama mea mereu mi-a spus "nu era pentru tine", si ii dau dreptate pe multe lucruri capul sus...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 06 Oct 2007, 18:11 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
sincer nu as vrea sa fiu in lokul tau si ma doare sufletul cand ma gandesc la asta si eu cred k as cadea intr-o mare depresie sincer....eu desi la exterior sunt tare numai ....eu stiu ce e in sufletul meu si ma tot gandesc cu frika la multe chestii dar cea mai mare spaima a mea este anularea nuntii:nscmoll:iubytul meu e plekat in misiune si dak sta mai mult de 6 luni va trebui amanata nunta desi toti ma incurajeaza k nu va sta mai mult de 6 luni si stau k frika si cateodata ma gandesc k ar putea-o anula el poate din alte motive si incerk sa-mi revin gandindu-ma k ma iubeste si k stie ce vrea de la viata si k mereu mi-a zis k eu sunt alegerea cea mai buna si k am iubeste dar cateodata nici asta nu ma ajuta si seara plang si ziua ma okup de restul pregatirilor pt nunta ....de 2 saptamani nu mai stiu nik de el decat ce am mai vb k soacramea ......toti imi zik sa am rabdare si sa astept k ma va cauta ma va suna dar numai eu stiu ce e in sufletul meu si iti zik sincer nu stiu cum as face fata unei despartiri inainte de nunta :nscmoll::nscmoll:si incerk sa ma pun in pielea ta si ma gandesc la cei mai rau:nscmoll:nu-ti pot da un sfat de incurajare pt k nu sunt in masura ....dar viata e grea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 24 Feb 2008, 21:35 
Nou Venit

Membru din: 21 Ian 2007, 13:24
Mesaje: 2
Citat:

Cris....ce s-a intamplat de nu ai mai intrat sa ne spui si noua cum mai decurge situatia...

Asteptam vesti bune de la tine...si nu uita ca suntem alaturi de tine....Pupici...:-*


buna, fetelor. multumesc pentru gandurile bune. sunt bine, mi-am revenit. ieri chiar am fost la nunta unei prietene. timpul chiar vindeca totul. sunt singura, dar sunt linistita. voi ce mai faceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 24 Feb 2008, 22:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

buna, fetelor. multumesc pentru gandurile bune. sunt bine, mi-am revenit. ieri chiar am fost la nunta unei prietene. timpul chiar vindeca totul. sunt singura, dar sunt linistita. voi ce mai faceti?


ma bucur ca ti-ai revenit.intr-adevar...timpul vindeca totul.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 26 Feb 2008, 14:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

buna, fetelor. multumesc pentru gandurile bune. sunt bine, mi-am revenit. ieri chiar am fost la nunta unei prietene. timpul chiar vindeca totul. sunt singura, dar sunt linistita. voi ce mai faceti?



bravo ca ti-ai revenit cristina. esti unom puternic si faptul ca ti-ai revenit inseamna enorm pentru psihicul si sufletul tau. probabil ca inca mai simti ranile si le vei mai simtimult timp, insa pasul important l-ai facut si mergi mai departe. mult noroc in viata si asa cum ziceau si fetele mai sus, undeva te asteapta alesul tau, sa va intalniti. :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cand nunta se anuleaza cu 3 saptamani inainte.
MesajScris: 26 Feb 2008, 15:32 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Cristina acum 3 ani am avut o experienta asemanatoare ... dar am invatat ca totul se intampla cu un rost ... si mai tarziu o sa-ti dai seama si tu ca asa este cel mai bine pentru tine.

eu acum sunt foarte bine, am trecut peste moment si ma casatoresc cu alesul inimii mele ( a naibii coincidenta ca este si prietenul baiatului care cu 3 ani in urma m-a ranit asa de rau incat credeam ca nu o sa-mi revin)

cristina ai trecut peste ce era mai greu,iti continui viata, esti o persoana puternica... multa bafta in continuare, te asteapta o viata frumoasa


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România