Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Baiatul mamei...
MesajScris: 31 Mai 2010, 12:43 
Nou Venit

Membru din: 31 Mai 2010, 15:11
Mesaje: 6
Am 31 ani si in luna septembrie 2010 voi avea nunta .
Doar ca din luna aprilie au inceput sa apara mici si mai apoi mari nemultumiri. Discutia noastra a fost ca vom face nunta apoi ne vom lua casa.
Doar ca de a lungu relatiei el nu a iesit din cuvantul mamei lui si l a nceput am crezut ca e de moment dar pana n prezent e aceeasi problema. Mai nou zilele astea ,el a fost sa caute apartamente dar : astentie !'pentru ea sa ii placa ei, pt ca peste cativa ani se va muta ea akolo si noi in apartamentu ei ,care ea il are de 4 camere si nu e mobilat chiar cum ne ar place nou tineretului, plus ca este foarte greu de intretinut iarna la cheltuieli,
Si mai apoi a venit cu alte idei, sa stam cu ea in casa,sau sa ne luam apartament la anul.
Plus ca ziele astea mi am cumparat si rochia de mireasa.
Acum sincer va zic: pare rau ca m am trezit tarziu, pt ca el , cred ca toata viata va face ca ea ,si nu ma iubeste!
De 4 ani tot ma mint singura , dar simt ca imi este tare greu sa ma lupt cu doi ,sa fac sa ne fie bine la amandoi!
Niste bani perduti lasalon, formatie, fotografi , [/size]costume, verighete,. dar aici e vorba de relatia noastra, de principii, de angajament si nu in ultmul rand de bani.
Nu vreau sub nici o forma sa stau cu ei in apartament ,si nici sa ne lase pe noi 2 in apartamentul ei care v am zis este f mare si destul de costisitor ,De ce nu ne lasa sa incepem o noua viata, in acea casa noua. asa cum putem noi sa ni l aranjam??
Iar el ,daca a facut toata viata ca ea, pentru ce a mai vrut nunta asta??Se putea trai destul de bine ca inainte 2 iubiti ,
Ce fac fetelor?? Eu am luat decizia sa anulez totul,desi imi este foarte greu pentru mine cand vad rokia de miresica..si ,,ca,,, oare sa ma fii trezit prea tarziu?! Nu ma iubeste!?
Sa pun capat definitiv? sa pun lucrurile la punct cu el ce vrea sa faca cunoi doi,si daca doreste cu adevarat sa fim noi doi....
Nush, sunt confuza, sper ca sa nteles ceva din ce am relatat ,am incercat mai pe scurt ,cert e ca unii .parinti influenteaza relatia unui cuplu., si chiar o distruge! :([


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Astept pareri, rapsunsuri va rog!!
MesajScris: 31 Mai 2010, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
ooofff..saracuta de tine ce de probleme ai!eu zic ca daca aveti in spate o relatie de 4 ani nu e totul asa de negru cum vezi tu acum.incearca sa te calmezi putin si sa te gandesti bine si mai ales discuta cu el.e pacat sa anulezi tot chiar asa in toiul pregatirilor.explica-i ca ce vrei tu nu coincide cu ceea ce vrea mama lui.da-i si argumente,spune-i de ce.nu cred ca ar renunta la tine!Bafta! :hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Astept pareri, rapsunsuri va rog!!
MesajScris: 31 Mai 2010, 21:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
imi pare rau pt tine dar trebuie sa te gandesti foarte bine ce vrei sa faci si sa intelegi ca niciodata nu este prea tarziu...eu zic ca cel mai bine este sa discuti serios cu el si daca nu ajungi la o solutie si tot nu esti sigura ca vrei sa faci acest pas mai bine renunta la tot...chiar conteaza catva bani pierdutii...cred ca cel mai mult conteaza sa fii tu fericita...iti urez mult noroc si fericire si sper sa faci alegerea cea mai buna pt tine

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Astept pareri, rapsunsuri va rog!!
MesajScris: 01 Iun 2010, 08:57 
Nou Venit

Membru din: 31 Mai 2010, 15:11
Mesaje: 6
Si,... fetelor sa va mai zic inca ceva: shock! De ceva timp nu mai avem nici nasi:(
Nasii fiind alesi evident tot de dansa :D
.....................nu mai am cuvinte!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Astept pareri, rapsunsuri va rog!!
MesajScris: 03 Iun 2010, 09:46 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
off adelina, e greu pt ca voi va stiti mai bine, sincer eu vad altfel lucrurile si daca acum el nu vb cu tine, de planurile voastre nu te mira daca pe viitor te lasa cu copilul in casa si fuge la mamica :wall:
nu eu nu sunt de acord cu asta, cand vei avea probleme o sa te duci sa vb cu sotul tau, ca e sotul tau, nu el sa fuga repede la masa si sa o intrebe ce are de facut :eek:
sincer cu cat e dragostea mai mare acum, cu atat de mult ii vei vedea defectele dupa, decat sa te arunci inainte de dragul de" vai rade lumea" mai bine lasa... eu iti tin pumnii, vb fff serios cu el, spunei temerile tale, daca trebuie de pe acum sa te cenzurezi cu el, mai tarziu nici nu mai zic ca tu o sa fii de umplutura si el va lua deciziile cu mamica lui :roll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Baiatul mamei...
MesajScris: 23 Aug 2012, 14:38 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2012, 17:26
Mesaje: 3
Pacat de aceasta situatie,pana la urma cum ai rezolvat??cand am citit ceea ce ai scris m-a pus si pe mine pe ganduri ...la mine nu e chiar ca la tn dar iubitul meu tine foarte mult la mama lui si ar face ceea ce-i spune....eu sper sa nu fie o soacra ca a ta..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Baiatul mamei...
MesajScris: 28 Iul 2013, 22:34 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Baiatul mamii...jalnic ma deprima , nu ii inteleg si nici pe mamele care sunt asa stresante in felul lor ...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România