Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:53


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 08 Mar 2008, 03:13 
Nou Venit

Membru din: 17 Ian 2008, 20:21
Mesaje: 1
Iubindu-ne mult am ajuns si la acest pas ,acesta este singurul motiv cu care am pasit amandoi pe acest drum.Iubiti-va.:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 10 Mar 2008, 12:42 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 18:39
Mesaje: 7
Citat:
Iubindu-ne mult am ajuns si la acest pas ,acesta este singurul motiv cu care am pasit amandoi pe acest drum.Iubiti-va.:love:


:napplause:Iubirea este ceea ce ne tine uniti...Deja cand intr-o relatie se instaleaza iubirea, iti doresti ca acest lucru sa fie cunoscut de toata lumea, iti doresti sa spui un DA hotarat in fata ofiterului de stare civila, iti doresti sa pasesti in fata Domnului imbracata in alb,iar apoi sa arati lumii intregi fericirea din ochii tai la petrecerea mirilor...:nmarried::ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 11 Mar 2008, 17:21 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 18:39
Mesaje: 7
Citat:

:napplause:Iubirea este ceea ce ne tine uniti...Deja cand intr-o relatie se instaleaza iubirea, iti doresti ca acest lucru sa fie cunoscut de toata lumea, iti doresti sa spui un DA hotarat in fata ofiterului de stare civila, iti doresti sa pasesti in fata Domnului imbracata in alb,iar apoi sa arati lumii intregi fericirea din ochii tai la petrecerea mirilor...:nmarried::ncouple:


iubirea...este cel mai frumos sentiment care uneste doi oameni, iubind traiesti altfel, visezi altfel...este totul pentru tine...traiesti pentru dragostea voastra...O:)O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 12 Mar 2008, 18:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

iubirea...este cel mai frumos sentiment care uneste doi oameni, iubind traiesti altfel, visezi altfel...este totul pentru tine...traiesti pentru dragostea voastra...O:)O:)

Sincer, nu inteleg despre ce e subiectul asta. Puteti fi mai explicite? :ermm:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Mar 2008, 00:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Sincer, nu inteleg despre ce e subiectul asta. Puteti fi mai explicite? :ermm:


:nlol::nlol::nlol:foarte tare subiectul asta....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Mar 2008, 00:43 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

:nlol::nlol::nlol:foarte tare subiectul asta....

Subscriu! (?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 24 Mar 2008, 22:31 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
:unsure:daca ne intrebam daca our love va supravietui forever oricaror probleme si obstacole:unsure::unsure:oare despre asta e vorba?
eu cred ca iubirea poate fi in permanenta crestere, ma mir de mine cand spun numai pot! simt ca explodez de atata iubire, iar a doua zi e si mai si:heart::neyes:
dar mai sunt convinsa ca iubirea se transforma cu timpul in iubire. in altfel de iubire...speram cu totii ca e si mai frumoasa acea iubire ca e si mai mare si ca e si mai magica...poate nu toti avem norocul acesta, probabil este adevarat si ca la unii devine respect reciproc si prietenie, probabil ca la unii isi mai pierde din magie...stiu insa ca trebuie sa speram sa avem acei fluturasi in stomac si peste 63,7 ani cand ne va lua de manutza plimbandu-ne prin parc...poate unii tinerei vor rade de noi poate altii se vor uita melancolici si vor spera sa fie si ei binecuvantati candva asa cum suntem noi...:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 07 Mai 2008, 20:22 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
si eu imi doresc ca iubirea noastra sa fie ptr totdeauna.zilele trecute am fost la un preot si ne-a zis ca atunci cand o sa ne fie greu sa ne luam in brate,sa ne respectam si cand punem capul pe perna sa ne povestim cum a fost ziua noastra.eu cred ca asta ajuta mult intr-o casnicie.nu ma astept sa fie totul roz dar daca iubirea noastra e puternica o sa trecem peste orice.nu credeti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 07 Oct 2008, 20:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

:napplause:Iubirea este ceea ce ne tine uniti...Deja cand intr-o relatie se instaleaza iubirea, iti doresti ca acest lucru sa fie cunoscut de toata lumea, iti doresti sa spui un DA hotarat in fata ofiterului de stare civila, iti doresti sa pasesti in fata Domnului imbracata in alb,iar apoi sa arati lumii intregi fericirea din ochii tai la petrecerea mirilor...:nmarried::ncouple:


prea mult roz.
la mine nu a fost asa. eu cinstit am avut alte dorinte ( sa termin facultatea, sa fiu buna in meseria mea, sa am o masina tare, o casa dupa reviste, sa fiu admirata in meseria mea ca fiind desteapta si nu frumoasa, sa am 2 copii reusiti...). iar ca sa am copii intr-adevar sunt de moda veche si cred ca trebuie sa-i faci casatorita fiind. nu am visat nunta sau pe mine mireasa. nu in asta consta dragostea dintre doi oameni si nici nu cred ca trebuie neaparat impartasita cu lumea. aaaaaaaaa si nici nu cred in dragostea de inceput ca fiind vesnica. se transforma in ceva mult mai profund pt ca la sfarsitul vietii sa ai langa tine un prieten si un confident.nu de un act sau o rochie alba depinde reusita unei relatii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 09 Oct 2008, 22:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

nu am visat nunta sau pe mine mireasa. nu in asta consta dragostea dintre doi oameni si nici nu cred ca trebuie neaparat impartasita cu lumea. aaaaaaaaa si nici nu cred in dragostea de inceput ca fiind vesnica. se transforma in ceva mult mai profund pt ca la sfarsitul vietii sa ai langa tine un prieten si un confident.nu de un act sau o rochie alba depinde reusita unei relatii.


foarte de acord, mai putin cu chestiile de moda veche la care tii si mai putin cu dragostea ca nu e vesnica .

in rest , asa este, nu de un act sau o rochie alba depinde reusita unei relatii

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Oct 2008, 13:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

foarte de acord, mai putin cu chestiile de moda veche la care tii si mai putin cu dragostea ca nu e vesnica .

in rest , asa este, nu de un act sau o rochie alba depinde reusita unei relatii


dragostea nu e vesnica. desi mi-as dori din tot sufletul sa fie..sora mea tocmai a divortat. si era cuplul cel mai frumos pe care l-am vazut..si cel mai trainic..:(
sper insa ca in cazul meu sa se transforma in alte sentimente (bune!), asa cum spune cineva mai sus.

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Oct 2008, 16:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

dragostea nu e vesnica. desi mi-as dori din tot sufletul sa fie..sora mea tocmai a divortat. si era cuplul cel mai frumos pe care l-am vazut..si cel mai trainic..:(
sper insa ca in cazul meu sa se transforma in alte sentimente (bune!), asa cum spune cineva mai sus.


offff...pai cum asa clarut?daca era cuplu asa trainic, cum s-a intamplat?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Oct 2008, 18:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

offff...pai cum asa clarut?daca era cuplu asa trainic, cum s-a intamplat?

pai asa parea...si totusi s-a intamplat. motive...muuulte! nu intru in detalii dar vreau sa subliniez ca e destul de dificil sa pastrezi dragostea eterna:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Oct 2008, 19:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
pai asa parea...si totusi s-a intamplat. motive...muuulte! nu intru in detalii dar vreau sa subliniez ca e destul de dificil sa pastrezi dragostea eterna:lol:

dragostea eterna nu exista ... dragostea cu timpul (parerea mea) se transforma cu timpul in respect, prietenie, obisnuinta etc.. fata de persoana de langa tine

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Oct 2008, 19:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
dragostea eterna nu exista ... dragostea cu timpul (parerea mea) se transforma cu timpul in respect, prietenie, obisnuinta etc.. fata de persoana de langa tine
asta era si parerea mea.este adica...dar credeam ca e ceva in neregula cu mine citind ce era scris mai sus,mai la inceput:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 13 Oct 2008, 19:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
dragostea eterna nu exista ... dragostea cu timpul (parerea mea) se transforma cu timpul in respect, prietenie, obisnuinta etc.. fata de persoana de langa tine


eu chiar vreau sa cred ca il voi iubi mereu pe sotul meu.si bineinteles ca va fii reciproc.nu cred ca sunt pregatita sa fie altfel

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 14 Oct 2008, 23:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

eu chiar vreau sa cred ca il voi iubi mereu pe sotul meu.si bineinteles ca va fii reciproc.nu cred ca sunt pregatita sa fie altfel


si eu imi doresc la fel cum spui tu Laura !

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 15 Oct 2008, 00:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

si eu imi doresc la fel cum spui tu Laura !


toata lumea isi doreste lucrul asta!:ncouple: dar se schimba atatea lucruri pe parcursul timpului, noi ne schimbam. de ex eu ziceam ca l-as parasi dc m-ar insela. acum nu mai sunt asa sigura:( e doar o mic ex...dar...viata e plina de surprize:wacko: o maxima pe zi, de clara ion:-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 15 Oct 2008, 00:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

toata lumea isi doreste lucrul asta!:ncouple: dar se schimba atatea lucruri pe parcursul timpului, noi ne schimbam. de ex eu ziceam ca l-as parasi dc m-ar insela. acum nu mai sunt asa sigura:( e doar o mic ex...dar...viata e plina de surprize:wacko: o maxima pe zi, de clara ion:-`


:) totdeauna zicem ca facem si dregem cand nu suntem puse in fata faptului...concret, sub presiunea momentului, sunt convinsa ca reactionam altfel decat ziceam noi in teorie...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DRAGOSTE ETERNA
MesajScris: 23 Ian 2009, 18:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

toata lumea isi doreste lucrul asta!:ncouple: dar se schimba atatea lucruri pe parcursul timpului, noi ne schimbam. de ex eu ziceam ca l-as parasi dc m-ar insela. acum nu mai sunt asa sigura:( e doar o mic ex...dar...viata e plina de surprize:wacko: o maxima pe zi, de clara ion:-`

chestia cu inselatul (daca te desparti sau nu ) e relativa. eu bagam mana in foc pt anumite prietene care nu acceptau adulterul si cand dim pacate s-a intamplat....nu au divortat invocand anumite motive(casa, copil, bani...).


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România