Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 02:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2326 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 07 Feb 2012, 23:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
of Laura...imi pare tare rau :(( cum se simte mama ta?


I-au facut astazi testul de efort si are ceva probleme la inima.Maine ii fac ceva interventie sa vada daca e vreo artera infundata.Nu am inteles exact despre ce e vb , stiu doar ca dupa tb sa stea 24 ore imobilizata la pat.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 07 Feb 2012, 23:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
I-au facut astazi testul de efort si are ceva probleme la inima.Maine ii fac ceva interventie sa vada daca e vreo artera infundata.Nu am inteles exact despre ce e vb , stiu doar ca dupa tb sa stea 24 ore imobilizata la pat.

Multa sanatate!! O sa fie totul bine :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 08 Feb 2012, 10:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
laura_sandu scrie:
I-au facut astazi testul de efort si are ceva probleme la inima.Maine ii fac ceva interventie sa vada daca e vreo artera infundata.Nu am inteles exact despre ce e vb , stiu doar ca dupa tb sa stea 24 ore imobilizata la pat.


interventia de care zici tu se numeste coronografie, iar daca arterele sunt infundate ii poate pune stent sau se programeaza pentru bypass. Stiu ca si tata a trecut prin asta inainte de nunta mea
Multa sanatate mamei tale!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 08 Feb 2012, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Multumesc mult fetelor.Totul este in regula cu mama :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 08 Feb 2012, 22:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
laura_sandu scrie:
Multumesc mult fetelor.Totul este in regula cu mama :hug:

ma bucur, multa sanatate :hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 08 Feb 2012, 22:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
ma bucur Laura....sanatate maxima
nu stiu daca v-am spus dar Veronique merge tare aiurea cu ambele picioruse,ptr asta am fost azi la ortoped,mai ales ca ambii nepoteii din partea sotului au avut piciorusele in ghips.....Multumesc Domnului la noi nu a fost necesar,piciorusele ingerasului mei sunt bune si se vor corecta in timp... sunt fff fericita ptr asta :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 08 Feb 2012, 23:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
ma bucur Laura....sanatate maxima
nu stiu daca v-am spus dar Veronique merge tare aiurea cu ambele picioruse,ptr asta am fost azi la ortoped,mai ales ca ambii nepoteii din partea sotului au avut piciorusele in ghips.....Multumesc Domnului la noi nu a fost necesar,piciorusele ingerasului mei sunt bune si se vor corecta in timp... sunt fff fericita ptr asta :hug:


si eu am fost obsedata ca are Alexandru picioarele strambe si am fost cu el la ortoped.Dar a fost o perioada trecatoare, cand a inceput sa umble din cauza greutatii.Acum e bine

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 09 Feb 2012, 02:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
si eu am avut probleme cu picioarele lui Andrei, datorita pozitiei din uter, s-a nascut cu tal vag- laba piciorului se flexa prost. a avut 2 saptamani picioarele in ghips, cateva luni kinetoterapie si apoi s-a rezolvat. acum e bine dar am mereu grija sa-i iau doar un anumit tip de incaltaminte.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 09 Feb 2012, 10:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Buna dimi,pupam piciorusele la toti ingerasii sa fie sanatosi !!!! :hug:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 09 Feb 2012, 11:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
anidaaa scrie:
si eu am avut probleme cu picioarele lui Andrei, datorita pozitiei din uter, s-a nascut cu tal vag- laba piciorului se flexa prost. a avut 2 saptamani picioarele in ghips, cateva luni kinetoterapie si apoi s-a rezolvat. acum e bine dar am mereu grija sa-i iau doar un anumit tip de incaltaminte.

wow,deci e o problema des intalnita,cu piciorusele la bebei......la noi e tare vizibil cum merge,descaltata e mai bine dar incaltata e tare ciudat.....tin minte ca si eu am avut aceeasi problema,avem vreo 8-9 anisori si imi dadea mama cate una peste cap sa-m corectez mersul.....
pupici la toti copilasii si sanatatea maxima....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 09 Feb 2012, 11:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Cred ca e o problema generala cu picioarele.....noi nu am avut probleme cu piciorusele desi imi era si mie un pic teama pt ca imi spusese cineva ca daca merge repede in picioare e posibil sa aiba probleme pe viitor, pentru ca nu sunt oasele inca foarte bine formate. Dupa ce si-a dat drumul la mers, la un timp a inceput sa mearga cu un picior intr-o parte, bine ca a fost doar o faza si nu l-a tinut doar cateva zile. Sora mea a fost la ortoped cu ambele fete, la recomadarea pediatrei, ca cica la fete din cauza pozitiei in uter si/sau nasterii pot sa aiba luxatie de sold, sau ceva de genu, nu stiu exact.
Noi in schimb cred ca avem probleme la un ochisor, il suspectez de strabism la unul din ochi. Luna asta facem o vizita la oftalmolog sa vedem daca imi fac griji degeaba sau nu :-S

Pupici si multa sanatate la toti kinderiii

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 09 Feb 2012, 18:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SweetNicoleta scrie:
Cred ca e o problema generala cu picioarele.....noi nu am avut probleme cu piciorusele desi imi era si mie un pic teama pt ca imi spusese cineva ca daca merge repede in picioare e posibil sa aiba probleme pe viitor, pentru ca nu sunt oasele inca foarte bine formate. Dupa ce si-a dat drumul la mers, la un timp a inceput sa mearga cu un picior intr-o parte, bine ca a fost doar o faza si nu l-a tinut doar cateva zile. Sora mea a fost la ortoped cu ambele fete, la recomadarea pediatrei, ca cica la fete din cauza pozitiei in uter si/sau nasterii pot sa aiba luxatie de sold, sau ceva de genu, nu stiu exact.
Noi in schimb cred ca avem probleme la un ochisor, il suspectez de strabism la unul din ochi. Luna asta facem o vizita la oftalmolog sa vedem daca imi fac griji degeaba sau nu :-S

Pupici si multa sanatate la toti kinderiii

Sper sa nu fie absolut nimic.....Mult succes...tinene la curent :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 10:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Ce faceti scumpelor?Toate bune?
Noi suntem de-o veselie nedescrisa dimineata,radem cu toata gurita...astept cu nerabdare sa inceapa sa gangureasca printesa,incearca ea sa scoata niste sunete.Acum astea sunt bucuriile si grijile noastre...sa faca "kaki"printesa,sa pape bine,sa doarma suficient,cand rade,cand ne priveste cu ochisorii aia mari si inocenti de-ti vine sa te topesti de dragoste :love:
Pupam si sper sa vina si primvara ca vreau sa o scot din casa la plimbarica :flowers:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 11:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
SimoBobo scrie:
Ce faceti scumpelor?Toate bune?
Noi suntem de-o veselie nedescrisa dimineata,radem cu toata gurita...astept cu nerabdare sa inceapa sa gangureasca printesa,incearca ea sa scoata niste sunete.Acum astea sunt bucuriile si grijile noastre...sa faca "kaki"printesa,sa pape bine,sa doarma suficient,cand rade,cand ne priveste cu ochisorii aia mari si inocenti de-ti vine sa te topesti de dragoste :love:
Pupam si sper sa vina si primvara ca vreau sa o scot din casa la plimbarica :flowers:


ce poate fi mai frumos decat zambatul propriului copil...

noi stam in casa de cateva zile, desi afara e atat de frumos, ninge. Mihai a racit destul de tare, a facut febra, iar apum imi refuza mancare si medicamentele, le vomita. Nu mai stiu ce sa-i dau sa vrea sa pape, refuza lapticul, iaurtul, cerealele, biscuitii, painea, supa...tot ce manca cu placere inainte. Vrea doar apa :wall: Dupa ce reusim sa luam un medicament, tuseste si vomita :curse:Asa ca luam degeaba medicamentele

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 11:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SweetNicoleta scrie:
ce poate fi mai frumos decat zambatul propriului copil...

noi stam in casa de cateva zile, desi afara e atat de frumos, ninge. Mihai a racit destul de tare, a facut febra, iar apum imi refuza mancare si medicamentele, le vomita. Nu mai stiu ce sa-i dau sa vrea sa pape, refuza lapticul, iaurtul, cerealele, biscuitii, painea, supa...tot ce manca cu placere inainte. Vrea doar apa :wall: Dupa ce reusim sa luam un medicament, tuseste si vomita :curse:Asa ca luam degeaba medicamentele

dragul de el....nu stiu ce ai putea sa-i faci,decat sa-l lasi incet incet sa-si revina.....nu stiu cum este sa ai copilul asa bolnavior......Veronique a fost si ea racita,mucisor pana in gat.....mi-a varsat si mie 2 seri la rand,cred ca din cauza mucisorilor,am tusit putin ,fara febra,mancam ff bine....
sanatate maxima ptr Mihaita si un pupic imens de la noi sa se faca bine

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 11:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SimoBobo scrie:
Ce faceti scumpelor?Toate bune?
Noi suntem de-o veselie nedescrisa dimineata,radem cu toata gurita...astept cu nerabdare sa inceapa sa gangureasca printesa,incearca ea sa scoata niste sunete.Acum astea sunt bucuriile si grijile noastre...sa faca "kaki"printesa,sa pape bine,sa doarma suficient,cand rade,cand ne priveste cu ochisorii aia mari si inocenti de-ti vine sa te topesti de dragoste :love:
Pupam si sper sa vina si primvara ca vreau sa o scot din casa la plimbarica :flowers:

la noi toate bune Simo.....se pare ca si la voi,veselie maxima.....imi amintesc cu drag ceea ce povestesti tu acum.....ne uitam amandoi hipnotizati cate o ora la Veronique si cand zambea sau chicotea eram asa entuziazmati si fericiti....fara cuvinte.....acum ne minunam ce ii mai trece prin cap sa faca,scaneaza tot si ceea ce nu trebuie sa vada si sa faca aia se intampla in secunda urmatoare.....avem un mic terorist in casa....dar il adoram.....cand o ducem seara in patut la culcare,uiiii in sfarsit relax, de unde,dupa 20 min ne lipseste,vrem sa o avem iara cu noi,ciudat dar adevarat
fetelor va pupam dulce :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 11:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
elyt1000 scrie:
dragul de el....nu stiu ce ai putea sa-i faci,decat sa-l lasi incet incet sa-si revina.....nu stiu cum este sa ai copilul asa bolnavior......Veronique a fost si ea racita,mucisor pana in gat.....mi-a varsat si mie 2 seri la rand,cred ca din cauza mucisorilor,am tusit putin ,fara febra,mancam ff bine....
sanatate maxima ptr Mihaita si un pupic imens de la noi sa se faca bine


la noi e prima oara cand e asa de bolnavior, a mai fost racit dar nu ca acum....sper doar sa-i treaca repede si sa redevina mancaios. Daca nu e vorba de mancat sau de medicamente e tare vesel, nici nu zici ca e bolnav daca nu i-ar curge nasul si ar tusi

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 13:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
SweetNicoleta scrie:
la noi e prima oara cand e asa de bolnavior, a mai fost racit dar nu ca acum....sper doar sa-i treaca repede si sa redevina mancaios. Daca nu e vorba de mancat sau de medicamente e tare vesel, nici nu zici ca e bolnav daca nu i-ar curge nasul si ar tusi


daca vomita medicamente da-i nurofen supozitoare. daca spui ca nici nu mananca s-ar putea sa aiba amigdalita. cheama dr sau uite-te tu in gatul lui. in caz e rosu cu mici puncte albe e clar ca asta are.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
anidaaa scrie:

daca vomita medicamente da-i nurofen supozitoare. daca spui ca nici nu mananca s-ar putea sa aiba amigdalita. cheama dr sau uite-te tu in gatul lui. in caz e rosu cu mici puncte albe e clar ca asta are.


am fost ieri la doctor si are rosu in gat, avem tratament cu antibiotic, care e suspensie si are un gust oribil

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 16 Feb 2012, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
SweetNicoleta scrie:

am fost ieri la doctor si are rosu in gat, avem tratament cu antibiotic, care e suspensie si are un gust oribil


din cauza asta nu mananca. si eu am patit cu andrei la fel. ca antibiotic i-am dat Zinat iar pt rosu in gat, o fiola de Dexametazona. i-a trecut imediat. sanatate multa!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2326 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România