Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 05:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2326 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 117  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 15:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puffy_is scrie:
ral ai dreptate......eu deja am terminat....Oricum laura va dori sa aiba ultimul cuvant...las gloria la ea...caci eu am obosit...incerc sa ma delectez cu ceva mai inteligent.......oricum nu ajungem nicaieri..........



Eu am ultimul cuvant, pt ca am dreptate de data aceasta.Si azi chiar am chef sa raspund .Te poti uita la ceva mai inteligent, ai dreptate.Poate la o telenovela

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
de ce laura?te uiti la telenovele?si de aia esti inteligenta? ca nu am inteles comentariul tau....;) Spune-mi si mie care iti place mai mult , poate reusesc sa ma delectez si eui putin:)
si tu ai chef tot timpul sa raspunzi nu numai azi............


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puffy_is scrie:
de ce laura?te uiti la telenovele?si de aia esti inteligenta? ca nu am inteles comentariul tau....;) Spune-mi si mie care iti place mai mult , poate reusesc sa ma delectez si eui putin:)
si tu ai chef tot timpul sa raspunzi nu numai azi............


Oana , acum ne masuram inteligenta ?(asa cum ai spus tu cu exprimarea ta retardata).
Nu e nevoie.Pur si simplu pe mine ma duce capul , pe tine mai putin.Ca sa treci testul, invata sa pui macar cuvintele in ordinea corecta in fraza si literele in cuvinte.Si nu pune asta pe seama grabei.
Citeste niste carti in timpul tau liber, fa niste cursuri si focalizeaza -te sa faci ceva inteligent in viata(chiar daca asta inseamna sa canti intr-o formatie )
Iti doresc mult succes, si in momentul in care ajungem la acelasi nivel, o sa iti permit tie sa ai ultimul cuvant

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
SimoBobo scrie:
Vad ca suntem cam in aceleasi toane...si mie mi s-a pus pata rau pe parul meu,vreau sa mi-l las lung,sa-mi fac bucle si nu ma suport cu nuanta asta de saten,vreau mai blond,ceva natural dar blond sa fie!!! Sambata asta o sa ma consult cu "stilista mea"sa vedem daca iese ceva fara amoniac pe ce am acum si sa mi-l fileze un pic.


eu nu te-am vazut acum cum esti, dar am gasit la tine o foto pe fcb unde imi place de minune cum iti sta cu acea culoare, chiar pare mai natural, ti-am lasat comment la ea

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Simo, mie imi place cum iti sta cu un saten deschis(culoarea alunei) si cu blondul miere.
De fapt, cred ca iti sta bine oricum, la ce fata frumoasa ai. :hug:
Vreau sa vad poze cu tine graviduta.Eu zic sa te pui pe facut poze.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
SweetNicoleta scrie:
in brasov e frig tare, cica a nins in bugeci si se simte. Eu am racit destul de tare, nu am glas deloc, tusesc si un pic de febra pe deasupra. Aveti vreo idee cum sa fac sa treaca ragusala cat mai repede? Vineri trebuie sa sustin diseratia :wall: :wall:


Poti sa tai o ridiche neagra in doua, sa o scobesti si sa pui miere in ea.Si dupa 2-3 ore, bea sucul care se face din ridiche si miere.Iti trece intr-o zi raguseala si durerea de gat :hap_w:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ral_ct scrie:
Vaaaaiiii,Laura...m-ai facut batrana???Ca din cate stiu avem cam aceeasi varsta.Nu ma mai joc :)

Mariko,am idee cam la ce te referi ca imbracaminte de nasa,cu pantaloni,gen India.Chiar cautam o poza dar nu gasesc.:( Mai ai timp sa te gandesti,nu?

Carli,cum la nunta erau nasele in negru,tinere si necasatorite?Nu e cam obligatoriu sa fii casatorit ca sa poti fi nas?Sau iti da popa dezlegare? :unsure:

Ely,ma bucur pt tn ca poti face operatia.Mi-ar placea si mie :)



Mai sincer eu nu stiu acum daca trebuie sa fi casatorit sau nu, dar stiu sigur ca ele nu erau niciuna.
Eu nu sunt de acord si nu mi se pare ok sa fie asa, daca iti iei niste nasi insemna ca ii iei ca si exemplu, ca si parinti spirituali. Fiecare face cum vrea acum, ce sa mai zici.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Mi s-a spus si mie odata ca e buna ridichea neagra pt gat.Dar mie mi s-a parut ca are un gust ...scarbos..chiar si cu miere.:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
laura_sandu scrie:
Oana , acum ne masuram inteligenta ?(asa cum ai spus tu cu exprimarea ta retardata).
Nu e nevoie.Pur si simplu pe mine ma duce capul , pe tine mai putin.Ca sa treci testul, invata sa pui macar cuvintele in ordinea corecta in fraza si literele in cuvinte.Si nu pune asta pe seama grabei.
Citeste niste carti in timpul tau liber, fa niste cursuri si focalizeaza -te sa faci ceva inteligent in viata(chiar daca asta inseamna sa canti intr-o formatie )
Iti doresc mult succes, si in momentul in care ajungem la acelasi nivel, o sa iti permit tie sa ai ultimul cuvant



Cand am sa ma cobor atat de jos, atunci am sa ajung la nivelul tau. Faptul ca sunt intr-o formatie nu-i singura mea activitate dar tu nu o sa ajungi nici macar la nivelul asta.
Nu trebuie sa-mi permiti tu sa vorbesc, mai bine ai inchide tu gura pentru ca esti penibila. Asta a fost ultimul meu mesaj pentru ca deja m-am plictisit de tine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 16:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
laura_sandu scrie:

Poti sa tai o ridiche neagra in doua, sa o scobesti si sa pui miere in ea.Si dupa 2-3 ore, bea sucul care se face din ridiche si miere.Iti trece intr-o zi raguseala si durerea de gat :hap_w:


mersi de pont! Sper sa gasesc in piata ridichi negre

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Da scumpele mele stiu ca va place dar eu nu m-am simtit niciodata bine cu saten...nu stiu de ce dar ma apuca nervii cand ma uit in oglinda,atunci la inceput cand ma vopsesc imi place ca e o mica schimbare si eu ador schimbarile,noul.Am fost de multe ori saten,mai multe nuante dar intotdeauna am vrut sa ma intorc la blond.Urasc blondul ala pe care mi-l faceam in liceu,alb,gri,mov si decolorat si vopsit...Doamne ce urat si de prost gust mi se pare acum ce faceam atunci :nono:
Dar tanjesc dupa blondul de bun gust,facut la coafor,doar din vopsea...ca cel de la cununia mea civila sau de la nunta,asa ma simt eu cel mai bine in pielea mea :wok:
Am incercat sa pun o poza,Anca dar m-am enervat maxim cu setarile de doi lei de pe forumul asta :gun:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Sa nu spuneti ca nu v-am avertizat ca va sterg mesajele. Pai ce-i aici, circ?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Da scumpele mele stiu ca va place dar eu nu m-am simtit niciodata bine cu saten...nu stiu de ce dar ma apuca nervii cand ma uit in oglinda,atunci la inceput cand ma vopsesc imi place ca e o mica schimbare si eu ador schimbarile,noul.Am fost de multe ori saten,mai multe nuante dar intotdeauna am vrut sa ma intorc la blond.Urasc blondul ala pe care mi-l faceam in liceu,alb,gri,mov si decolorat si vopsit...Doamne ce urat si de prost gust mi se pare acum ce faceam atunci :nono:
Dar tanjesc dupa blondul de bun gust,facut la coafor,doar din vopsea...ca cel de la cununia mea civila sau de la nunta,asa ma simt eu cel mai bine in pielea mea :wok:
Am incercat sa pun o poza,Anca dar m-am enervat maxim cu setarile de doi lei de pe forumul asta :gun:



Simo, mie imi place de tine oricum :) si blonda si satena...esti frumoasa si iti sta bine oricum.
Astept si eu sa vad ceva poze cu tine graviduta.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:16 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ral_ct scrie:
Mi s-a spus si mie odata ca e buna ridichea neagra pt gat.Dar mie mi s-a parut ca are un gust ...scarbos..chiar si cu miere.:)



Mie chiar imi place ridichea neagra, eu o mananc si asa goala :) Nu e cu mult mai diferita de ridichiile normale.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
mie imi plac ridichile celelalte dar cea neagra..de fapt sucul ala ce s-a facut cu mierea nu mi-a placut deloc.Poate din cauza combinatiei,poate pt ca ma durea gatul.Dupa aceea nu am mai incercat deloc ridichea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:22 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ral_ct scrie:
mie imi plac ridichile celelalte dar cea neagra..de fapt sucul ala ce s-a facut cu mierea nu mi-a placut deloc.Poate din cauza combinatiei,poate pt ca ma durea gatul.Dupa aceea nu am mai incercat deloc ridichea.



Eu de obicei nu pun miere, o lingurita de zahar doar, dar nu stiu daca diferenta de gust e mare.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
fetelor, fetelor, multumesc din suflet ptr incurajarii, pe 3 august am programarea cu dr plastician si in functie de ce zice ala vedem cand e operatia.....sper sa fie bine desi imi este frica de mor :blink:
Simo eu cred ca iti sta bine cu orice culoare ptr ca esti o frumoasa/ pumoasa(asa ii zic eu lui Veronique) si eu astept sa vad pozici cu tine gravidutza......fetelor ma bucur ca va place schimbarea,eu deocamdata raman la ciocolata si la bretonelul meu :lol:
azi a-ti fost tare vorbarete si certarete fetele....cand sunt libera nimeni nu scrie,daca plec sau am treaba scrieti romane.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:29 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
fetelor, fetelor, multumesc din suflet ptr incurajarii, pe 3 august am programarea cu dr plastician si in functie de ce zice ala vedem cand e operatia.....sper sa fie bine desi imi este frica de mor :blink:
Simo eu cred ca iti sta bine cu orice culoare ptr ca esti o frumoasa/ pumoasa(asa ii zic eu lui Veronique) si eu astept sa vad pozici cu tine gravidutza......fetelor ma bucur ca va place schimbarea,eu deocamdata raman la ciocolata si la bretonelul meu :lol:
azi a-ti fost tare vorbarete si certarete fetele....cand sunt libera nimeni nu scrie,daca plec sau am treaba scrieti romane.....




O sa iasa bine stai linistita :)
Cat te costa operatia sau nu stii inca?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:

O sa iasa bine stai linistita :)
Cat te costa operatia sau nu stii inca?

da ,sper Carla din suflet.....operatia costa 2000 euro dar este acoperita de asigurarea mea medicala.....ptr mine nu este un lux aceasta operatie ......este vb ca pepenii asta imensi mi-au distrus mijlocul si nu mai pot merge dreapta

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 9
MesajScris: 27 Iun 2011, 17:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
eu faceam ridiche cu zahar.....o lasam de dimineatza pana seara si apoi luam cate o lingurita de 3 ori pe zi...are efect......pentru gat este bine sa mananci si cate o lingurita de miere sau dulceata de nuci in fiecare zi......


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2326 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 117  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România