Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 14:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 339 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 09 Mai 2008, 19:54 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 23:58
Mesaje: 3
si eu am nunta pe 15 august 2009 in brasov...:neyes:
fetelor daca vreti sa rezervati restaurant pentru 2009 duceti-va de pe acuma.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 25 Mai 2008, 06:11 
Nou Venit

Membru din: 19 Mai 2008, 16:36
Mesaje: 4
Buna fetelor. Sunt si eu o mireasa de 2009. Am inchiriat deja restaurantul pentru data de 22 august. De-abia astept. Pentru alte pregatiri o sa ma documentez de aici de pe forum.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 09 Iun 2008, 21:51 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2008, 21:10
Mesaje: 2
Buna,
Si eu sunt mireasa in 2009 si am cautat local din ianuarie si deja erau ocupate pt 2009, sa nu mai zic ca pt 2008 nu mai era nimic liber in ploiesti.
Am gasit la Braseria Romanesti, este in aer liber, aproape de padure, este destul de frumos, eu acolo am dorit sa-mi fac nunta(sa fie aerisit). E chiar o problema gasirea localului, trebuie sa cauti din timp ca sa gasesti loc in perioada in care vrei sa faci nunta. Las pe anul viitor tinuta de mire si mireasa. In afara de local mai lautari pe care ii arvunesc sapt viitoare, ca si astia sunt cautati.
Citat:
Eu zic sa cautati restaurantul din timp ca sunt foarte multe nunti. Sora mea a cautat inainte de pasti si unele restaurante erau ocupate si in 2010. Ea abia a gasit pentru anul viitor. Daca aveti restaurantul atunci puteti sta linistite.
:wacko::champagne:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 11 Iun 2008, 23:17 
Nou Venit

Membru din: 04 Iun 2008, 23:45
Mesaje: 1
Citat:
Chiar daca e foarte devreme (ar spune unii), eu deja ma pregatesc pentru marele eveniment din 2009.
Am inceput sa imi caut deja sala, si sunt deja foarte dezamagita.
Speram ca totul sa meraga bine.
Astept ca si voi, miresici de 2009, sa imi scrieti ce si pe unde ati gasit frumos.
va pup
Pa


mai e liber la restaurantul hotelului olimp , in zorilor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 23 Iun 2008, 13:54 
Nou Venit

Membru din: 17 Iun 2008, 12:57
Mesaje: 1
Si eu sunt mireasa in 2009 si mi-am rezervat localul de anul asta din mai, si lautarii si cameramanul, si sunt fff fericita deoarece eu si logodnicul meu suntem impreuna de 9 ani si deja la anul facem 10, eu va sfatuiesc sa va duce-ti deja sa inchiriati localul ca cel putinunde am vrut eu mai erau decat cateva date libere si era inchiriat si pe 2010.
Va pup si va doresc o nunta splendida!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 03 Iul 2008, 16:23 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2008, 11:50
Mesaje: 5
Citat:
Si eu sunt mireasa in 2009 si mi-am rezervat localul de anul asta din mai, si lautarii si cameramanul, si sunt fff fericita deoarece eu si logodnicul meu suntem impreuna de 9 ani si deja la anul facem 10, eu va sfatuiesc sa va duce-ti deja sa inchiriati localul ca cel putinunde am vrut eu mai erau decat cateva date libere si era inchiriat si pe 2010.
Va pup si va doresc o nunta splendida!!



buna..si eu voi fi mireasa in 2009....sper...eu inca caut local...pt ca o sa fie o nunta mica si ce am vazut pana acum era prea mare...sper sa gasesc pana la urma(X)...si daca nu o sa gasesc ..fac in parc nunta..:ndance:(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 14 Iul 2008, 22:27 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Buna fetelor,
Sunt miresica d 2009 si, momentan, am fost sa caut restaurant. Am gasit ceva care mi-a placut: Restaurantul Taste d p Iuliu Maniu. V-as ruga dc aveti info despre acest rest sa-mi spuneti si mie. Inca nu am incheiat contractul, deci ... tb sa aflu cat mai repede dc sunt probleme.:nbride::food:
Spor la pregatiri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 23 Iul 2008, 15:11 
Nou Venit

Membru din: 01 Feb 2008, 16:39
Mesaje: 2
saluatare! Miresici!
Se mai alatura inca una grupului!
Voiam sa stiu si eu cam pe la ce localuri ati fost ptr. rezervari!
Nu stiu daca a auzit cineva de "Margineni"
Este pe Fundeni, Bucuresti, Stiec cinvea ceva?
si In privinta celor care zic ca au gasit deja multe rezervate, din Bucuresti?:woow:
Nu-mi vine sa cred.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 09 Aug 2008, 22:19 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
buna! si noi tot in 2009 vrem. restaurantul l-am gasit - singurul mai rasarit din comanesti bacau unde va avea loc nunta. am inceput deja listele provizorii cu invitati...iar eu ma documentez zillnic pe toate site-urile posibile :D. oricum, am aflat foarte multe lucruri despre care nu aveam habar....si cata munca este si o sa fie!!!dar vreau sa iasa perfecta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 12 Aug 2008, 17:28 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
In Bucuresti sunt restaurante foarte ok,din toate punctele de vedere, inca disponibile pentru 2009. Preturile sunt la toti cam la fel, asa ca ramane de ales dupa locatie, cat de frumoasa e sala, sa aiba gradina, o biserica in zona , eventual un parc in care sa faci fotografii frumoase...Ce stiu eu, preturi de meniuri cu tot cu bautura nelimitata(dar nu e obligatoriu sa se ia neaparat de la ei, desi e mai comod) intre 250-280 Ron/pers. Sunt nasa anul viitor si chiar m-am ocupat si am si facut un contract intr-o locatie care mi s-a parut deosebita, am mai fost acolo la o nunta anul trecut, am luat totul la 250 Ron/pers. si au si agentie de organizare de nunti si ne asigura totul:flori, lumanari, aranjarea salii, dj, cameraman, fotograf. Am scapat de griji!


Citat:
si yo tot miresik pe 2009 sunt,trb anul acesta dar.......sapt aceasta merg la un restaurant sa vad ce si cum si sa-mi fixez data o data k sa stiu sa ma pot ocupa d formatie,cameraman..etc....pup
:nparty::nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 13 Aug 2008, 14:01 
Nou Venit

Membru din: 11 Aug 2008, 14:30
Mesaje: 4
Citat:
saluatare! Miresici!
Se mai alatura inca una grupului!
Voiam sa stiu si eu cam pe la ce localuri ati fost ptr. rezervari!
Nu stiu daca a auzit cineva de "Margineni"
Este pe Fundeni, Bucuresti, Stiec cinvea ceva?
si In privinta celor care zic ca au gasit deja multe rezervate, din Bucuresti?:woow:
Nu-mi vine sa cred.



Buna!
Stiu restaurantul,am fost acum doi ani la o nunta acolo,atunci era micut,intim,si mancarea buna...acum insa,l-au refacut cred,am trecut de curand pe langa el si nu mai arata cum arata,e si cu etaj acum,daca nu ma insel,mai mare si mai frumos...cel putin pe dinafara...:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 15 Aug 2008, 16:56 
Nou Venit

Membru din: 13 Iul 2008, 01:22
Mesaje: 3
Buna si eu voi imbraca rochie alba in 2009, in august. Maine mergem sa rezervam localul. Nu ma pot hotari insa la data nuntii... 15 sau 22...(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 19 Aug 2008, 12:46 
Nou Venit

Membru din: 31 Iul 2008, 23:19
Mesaje: 8
eu am trecut de faza cu restaurantul, acum sunt la biserici si sunt intr-un mare impas.
as vrea sa fac cununia religioasa la biserica domnita balasa, dar aud numai pareri proaste: ca unul dintre preoti este impertinent, ca face glume deplasate in timpul slujbei, altul are obiceiul sa bea inante de slujba, ca te obliga sa cumperi icoane de la ei, nu iti dau voie sa faci poze, slujba tine foarte putin, ei sar peste anumite pasaje.
as dori sa "citesc" si alte pareri, daca ati participat la o cununie tinuta acolo, etc.
multumesc mult si spor la pregatiri!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 19 Aug 2008, 18:24 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Am auzit de la o prietena ca ar fi avut o experienta neplacuta acolo, ca ospatarii erau cam nesimtiti si ca i-au lipsit din bauturi, i-au pus dimineata sa plateasca pahare sparte. Discutii aiurea cand iti e lumea mai draga... Nu stiu exact cand a fost asta si poate ca invitatii nu au bagat de seama ca era treaba cam tensionata(zice ea) dar a fost foarte dezamagita pentru atmosfera creata mirilor in general.
De ce vrei acolo, locuiesti in zona? Altfel sunt multe alte variante, depinde doar de numarul de persoane si nu neaparat de zona. Sunt atatea cupluri care prefera locatii chiar in afara Bucurestiului sau in centru , pentru ca sunt biserici multe si parcuri in care isi fac fotografii, pana la urma toata lumea are o masina sau pe cineva care poate sa vina sa-l ia. Nunta trebuie sa iasa foarte bine si foarte frumoasa, asta iti vei aminti dupa, nu cum a fost drumul pana la restaurant. Iti amintesti insa si daca la reataurant aia sunt magari si e bine sa eviti...


Citat:


Buna!
Stiu restaurantul,am fost acum doi ani la o nunta acolo,atunci era micut,intim,si mancarea buna...acum insa,l-au refacut cred,am trecut de curand pe langa el si nu mai arata cum arata,e si cu etaj acum,daca nu ma insel,mai mare si mai frumos...cel putin pe dinafara...:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 26 Aug 2008, 01:52 
Nou Venit

Membru din: 21 Aug 2008, 03:30
Mesaje: 30
sunt miresica de septembrie 2009 si pana acum mi-am gasit localul. fac la rest promenada in mamamia constanta si sunt super incantata de restaurant. vreau idei unde pot sa gasesc o rochie si va rog o cofetarie care e in stare sa faca un tort ca lumea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 26 Aug 2008, 16:38 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Esti norocoasa. In Constanta iti pot recomanda eu un magazin foarte bun pentru rochii de mireasa care are atelier propriu si lucreaza numai lucruri deosebite. Eu sunt din Bucuresti dar de fiecare data cand am un eveniment fac drumul la Constanta sa-mi iau rochii si chiar am cateva evenimente pe an.
Rochia de mireasa acolo mi-am facut-o si, crede-ma, nu am vazut de atunci si nici pana atunci o rochie mai frumoasa.
Magazinul se numeste "Garbo" si este pe bulevardul pe care e Irish Pub si Crazy (cred ca se numeste Mircea cel Batran), pe partea cu Crazy un pic mai sus. Daca vei avea nevoie pot sa te ajut si cu numarul de telefon al proprietarei dar cred ca e suficient sa mergi pana acolo sa-ti faci o programare sau doar sa vezi ce au.
Succes!


Citat:
sunt miresica de septembrie 2009 si pana acum mi-am gasit localul. fac la rest promenada in mamamia constanta si sunt super incantata de restaurant. vreau idei unde pot sa gasesc o rochie si va rog o cofetarie care e in stare sa faca un tort ca lumea.
:hug::hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 01 Sep 2008, 19:15 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 18:16
Mesaje: 3
Ce bine, ca se mareste lista miresicilor de 2009. Noi o sa avem cununia religioasa si cheful cel mare, in 02.05.2009.:nmarried:
Emotiile le vom incerca anul acesta, pe 19.09.:((


sper sa fie totul bine.
Puup de la Sibiu :njump::njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 01 Sep 2008, 20:59 
Nou Venit

Membru din: 01 Sep 2008, 19:31
Mesaje: 2
buna ziua la toata lumea
sa inteleaga si ochiul meu stang: cand trebuie sa te apuci de pregatiri, cu ce sa incepi, care sunt preturile la care sa ma astept etc puteti raspunde la intrebarile acestea? pleaaaaase:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 01 Sep 2008, 21:00 
Nou Venit

Membru din: 01 Sep 2008, 19:31
Mesaje: 2
buna ziua la toata lumea
sa inteleaga si ochiul meu stang: cand trebuie sa te apuci de pregatiri, cu ce sa incepi, care sunt preturile la care sa ma astept etc puteti raspunde la intrebarile acestea? pleaaaaase:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 01 Sep 2008, 21:50 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Depinde mult de orasul in care esti.


Citat:
buna ziua la toata lumea
sa inteleaga si ochiul meu stang: cand trebuie sa te apuci de pregatiri, cu ce sa incepi, care sunt preturile la care sa ma astept etc puteti raspunde la intrebarile acestea? pleaaaaase:npray:
;);)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 339 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România