Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 339 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 11 Feb 2009, 12:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu zic sa nu te axezi pe trandafiri la aranjatul salii, mai ales daca nu ai suficienti bani alocati in acest sens!
sunt foarte multe flori mult mai ieftine decat trandafirii.
anul asta se poarta foarte mult garoafele de orice culoare.sunt ieftine si pot fi foarte bine combinate cu altceva. mai cauta ceva idei.un singur trandafir nici nu se va vedea din aranjament si vei da si mult mai mult pe el. acum nu zic sa faci cu garoafe ca asa am zis eu, dar te poti inspira din flori mai ieftine! mult succes %%-


eu zic sa nu pui gerbera. sunt florile care se ofilesc cel mai repede. cumpara florile si tine-le intr-o camera mai incalzita 10 ore sa vezi cat rezista.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 11 Feb 2009, 12:50 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
ai dreptate fa totul cand ai ocazia...de exemplu rochitza care eu am luat-o a fost o ofereta de targ dar de fapt ea este 12 mil....ca a mai vrut cineva sa o i-a dupa si atat i-a spus....la cateva zile....pana la urma cred ca voi face ara njamente naturale , cred ca voi pune un singur trandafir , voi mpune si gerbera si floarea miresei...va iesi frumos parerea mea....am vorbit si de tort....ma ajunge in jur de 5 mil....cum vreau eu...

Puffy, fii mai sireata un pic. Daca aranjamentele le faci la o florarie, nu neaparat scumpa, incearca sa negociezi. Sa zicem ca viitorul sotior a ales locul unde va face buchetele. In acelasi loc, mergi si negociezi: "Imi faceti buchet din si mai vreau aranjamente din ....nu gerbera, altceva, atatea buc. Cat imi luati pe tot?". De aici poti negocia! Nu este nici ceva urat...dar cei mai buni afaceristi NEGOCIAZA!
Eu am scapat de calvarul asta, ca e deja inclus in pretul de la restaurant. O sa am crini, si trandafiri. Oricum eu crini am vrut! Sala se nu meste SALONUL IMPERIAL, florile lumanari, buchet, aranjamente cu crini IMPERIALI, asa ca merg pe IMPERIAL. Crinul este o floare fruomoasa, si rezistenta. Deci o idee. Ma mai gandesc si o sa iti mai spun si alte flori. Acum trebuie sa ma intorc la treaba! Spor la pregatiri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 11 Feb 2009, 20:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Puffy, fii mai sireata un pic. Daca aranjamentele le faci la o florarie, nu neaparat scumpa, incearca sa negociezi. Sa zicem ca viitorul sotior a ales locul unde va face buchetele. In acelasi loc, mergi si negociezi: "Imi faceti buchet din si mai vreau aranjamente din ....nu gerbera, altceva, atatea buc. Cat imi luati pe tot?". De aici poti negocia! Nu este nici ceva urat...dar cei mai buni afaceristi NEGOCIAZA!
Eu am scapat de calvarul asta, ca e deja inclus in pretul de la restaurant. O sa am crini, si trandafiri. Oricum eu crini am vrut! Sala se nu meste SALONUL IMPERIAL, florile lumanari, buchet, aranjamente cu crini IMPERIALI, asa ca merg pe IMPERIAL. Crinul este o floare fruomoasa, si rezistenta. Deci o idee. Ma mai gandesc si o sa iti mai spun si alte flori. Acum trebuie sa ma intorc la treaba! Spor la pregatiri!

multumesc frumos fetelor ma voi mai gandi oricum...pupiuci si spor la pregatiri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 16 Feb 2009, 20:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
ai dreptate anidaaa, stiam si eu de gerbera.dar garoafele vor tine.alte flori care tin foarte bine la caldura sunt orhideele, dar nu pun orhidee decat in buchet, floarea mirelui si lumanari, altfel o sa ne coste de o sa ne usture. %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 16 Feb 2009, 20:54 
Junior

Membru din: 24 Mar 2008, 02:39
Mesaje: 55
Citat:
ai dreptate anidaaa, stiam si eu de gerbera.dar garoafele vor tine.alte flori care tin foarte bine la caldura sunt orhideele, dar nu pun orhidee decat in buchet, floarea mirelui si lumanari, altfel o sa ne coste de o sa ne usture. %%-

gata cu stresiunea:rocker:....acu inapoi pe forum...si eu ma gandeam ca floarea mirelui sa fie orhidee, la parinti trandafiri, si la domnisori nu stiu...la sala voi avea (cred) garoafe...vreau sa fac bulgari, sau nu stiu cum sa le zic...pt ca daca folosesc trandafiri o sa fiu falita la sfarsitul nuntii...deci raman garoafele care arata chiar super bine aranjate asa...plus ca sunt foarte ieftine...si buchetul chiar nu am nici cea mai mica idee...sa vedem...
oricum sunt variante cu miile...ca sa fie si bun si ieftin!!!!:party::neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 16 Feb 2009, 20:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
ai dreptate anidaaa, stiam si eu de gerbera.dar garoafele vor tine.alte flori care tin foarte bine la caldura sunt orhideele, dar nu pun orhidee decat in buchet, floarea mirelui si lumanari, altfel o sa ne coste de o sa ne usture. %%-


eu habar nu am inca din ce voi face lumanarile si buchetele cand voi fi nasa. inca ma gandesc si ma interesez de florarii buna la braila sau in galati


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 12:38 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:

eu habar nu am inca din ce voi face lumanarile si buchetele cand voi fi nasa. inca ma gandesc si ma interesez de florarii buna la braila sau in galati

Pai miresica nu si-a ales o tema anume! Nu stie ea cam ce ar vrea? Eu una mi-am alaes florile si nasa, care e super de treaba, mi-a zis ca facem cum ne place noua! "E nunta voastra si voi doi decideti ce vreti!"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 14:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
Pai miresica nu si-a ales o tema anume! Nu stie ea cam ce ar vrea? Eu una mi-am alaes florile si nasa, care e super de treaba, mi-a zis ca facem cum ne place noua! "E nunta voastra si voi doi decideti ce vreti!"



mi se pare normal :) doar nu mi-a umple ea sala de trandafiri cand mie imi plac freziile si calele nu? :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 18:24 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:


mi se pare normal :) doar nu mi-a umple ea sala de trandafiri cand mie imi plac freziile si calele nu? :D

:rofl: Acum fac un comentariu, care nu vizeaza pe nimeni de pe forum.
Atunci cand ne gandeam la cine punem ca nasi, ne-am lovit tot timpul de sfatul: Spuneti de la inceput fara obligatii. Am inteles ca se mai intampla, inca, treaba cu nasii care au o serie de pretentii, care cad cam greu tinerilor ce vor sa se casatoreasca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 18:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Pai miresica nu si-a ales o tema anume! Nu stie ea cam ce ar vrea? Eu una mi-am alaes florile si nasa, care e super de treaba, mi-a zis ca facem cum ne place noua! "E nunta voastra si voi doi decideti ce vreti!"



bineinteles ca si eu am rugat-o sa-mi dea model sau o poza cum ar vrea sa fie buchetele si lumanarile.dar vrea un model de la Iris si de asta tot intreb disperata daca nu exista floraria la Galati sau Braila pt ca acolo va fi nunta. nu pot veni cu ele din bucuresti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 19:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
buna!%%-

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 22:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
:rofl: Acum fac un comentariu, care nu vizeaza pe nimeni de pe forum.
Atunci cand ne gandeam la cine punem ca nasi, ne-am lovit tot timpul de sfatul: Spuneti de la inceput fara obligatii. Am inteles ca se mai intampla, inca, treaba cu nasii care au o serie de pretentii, care cad cam greu tinerilor ce vor sa se casatoreasca.

nasii nostri au zis sa facem ce vrem si cum ne place.....doar e nunta noastra...e bine ca nu au pretentii...dar e buna si parerea lor sa stiti....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 17 Feb 2009, 23:22 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
nasii nostri au zis sa facem ce vrem si cum ne place.....doar e nunta noastra...e bine ca nu au pretentii...dar e buna si parerea lor sa stiti....

Nu am zis ca nu tinem cont de sfaturi! Oricum sa stii ca nu sunt batranei! Chiar as putea sa zic ca eu sunt mai mare ca varsta decat nasa!:rofl: Important e ca au trecut anul trecut printr-o nunta si stiu unde s-au "pacalit", cum mi-a zis Ruxi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 18 Feb 2009, 18:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Nu am zis ca nu tinem cont de sfaturi! Oricum sa stii ca nu sunt batranei! Chiar as putea sa zic ca eu sunt mai mare ca varsta decat nasa!:rofl: Important e ca au trecut anul trecut printr-o nunta si stiu unde s-au "pacalit", cum mi-a zis Ruxi.

asa este ei au mai trecut si stiu cum e si unde sa ai grija...spor la pregatiri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 18 Feb 2009, 23:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
buna fetele. bine ai revenit taby! si eu voi face bulgarasi din garoafe, buchetul meu va fi orhidee, nu stiu al nasei inca. anidaa daca te intereseaza florarii ok in galati te pot ajuta eu. e clar ca nu poti aduce de la bucuresti florile, se ofilesc naibii. dar cand esti nasa?:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 19 Feb 2009, 20:30 
Junior

Membru din: 24 Mar 2008, 02:39
Mesaje: 55
Citat:
buna fetele. bine ai revenit taby! si eu voi face bulgarasi din garoafe, buchetul meu va fi orhidee, nu stiu al nasei inca. anidaa daca te intereseaza florarii ok in galati te pot ajuta eu. e clar ca nu poti aduce de la bucuresti florile, se ofilesc naibii. dar cand esti nasa?:lips:

si m-am gandit la orhidee si frezii...dar nu stiu exista orhidee rosie??ca eu am nunta pe rosu...va pupacesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 19 Feb 2009, 21:19 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
si m-am gandit la orhidee si frezii...dar nu stiu exista orhidee rosie??ca eu am nunta pe rosu...va pupacesc

Da exista orhidee rosie si este atat de frumoasa!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 19 Feb 2009, 21:23 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
si m-am gandit la orhidee si frezii...dar nu stiu exista orhidee rosie??ca eu am nunta pe rosu...va pupacesc

http://www.gradinamea.ro/P-orhidee_rosie-994-4634.html uite aici o poza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 19 Feb 2009, 23:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

foarte frumos....lui iuby al meu nu ii plac garoafele deloc.....el tot cu trandafirii....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese de 2009
MesajScris: 20 Feb 2009, 00:22 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
foarte frumos....lui iuby al meu nu ii plac garoafele deloc.....el tot cu trandafirii....

Eu nu am vrut trandafirii, pe care ii vrea toata lumea1 Asa ca am ales crinii imperiali, albi.
:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 339 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România