Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 21 Apr 2010, 15:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Nunti reale a devenit o rubrica permanenta si foarte citita a revistei Ghidul Miresei. Asa ca ne-am decis sa facem publice toate detaliile pe care le solicitam in general pentru acest gen de articole, astfel incat orice mireasa care citeste acest subiect sa aiba sansa de a-si vedea nunta in paginile revistei noastre. Rugamintea noastra este ca nunta pe care ne-o propuneti sa nu fi avut loc cu mai mult de 1 an in urma, pentru ca informatiile sa fie inca utile si de actualitate.

Daca esti interesata trimite mail pe adresa [email protected] in care te rugam sa incluzi toate cele de mai jos. Mailurile vor fi selectate in redactie si doar cele mai utile/interesante/frumoase/etc vor fi publicate. :nblink:

1. Text:
a) Cum v-ati cunoscut/ cum a avut loc cererea in casatorie?
b) Cum ati ales localul si biserica unde a avut loc nunta?
c) Ce stil ati adoptat pentru nunta voastra? (daca ati avut o tema, ce culori ati ales, daca ati avut domnisoare de onoare, cum ati decorat sala, cum ai ales rochia de mireasa, accesoriile, cum ai avut buchetul etc.)
d) Un element original, sau mai multe (aici poti scrie despre orice aspect pe care consideri tu ca l-ati facut altfel decat altii: un moment artistic special, o declaratie, un motiv al nuntii pe care l-ati repetat in mai multe locuri, o surpriza pe care ati facut-o invitatilor etc. Nu trebuie sa fie ceva spectaculos neaparat, ci doar ceva mai putin intalnit sau asupra caruia ati fost mai preocupati la organizarea nuntii.)
e) Ceva de suflet... (aici poti scrie ce te-a emotionat pe tine cel mai tare, care e momentul tau favorit din tot ce a insemnat acea zi speciala)
f) Un sfat de la mireasa... (aici ar trebui sa scrii cel mai bun sfat pe care il poti da cuiva care isi organizeaza nunta, acum ca ai deja experienta si te-ai lovit cu siguranta de multe probleme si semne de intrebare. Poate sa fie ceva general de genul "toate se rezolva pana la urma" sau din contra, ceva foarte particular "nu uitati sa treceti in contractul cu restaurantul cutare aspect")

Daca simti nevoia sa scrii mai mult la unele dintre puncte, desigur ca o poti face. Iar daca sunt unele aspecte pe care nu vrei sa le faci cunoscute dar apar in intrebari, iarasi, nu e nicio problema.

2. Lista de furnizori (doar numele lor, si daca vrei, un pret orientativ)
a) Fotograful
b) Restaurantul
c) Florile / Decoratiunile
d) Rochia de mireasa
e) Costumul de ginere
f) Tortul

3. Fotografii
Avem nevoie de fotografii de buna calitate (minim 2 MB), care sa reflecte cele povestite de tine mai sus, pe cat posibil, bineinteles. Vrem atat fotografii cu voi doi, cat si, mai ales, fotografii din care sa se vada decoratiunile, tortul, buchetele, marturiile, domnisoarele de onoare, aranjamentele de masa etc. (in masura in care ai astfel de fotografii, bineinteles). Si, fiindca vom publica numele fotografului tau, e preferabil ca fotografiile pe care ni le trimiti sa fi fost realizate de el. De asemenea, pentru ca ne dorim un aspect unitar al revistei, am sa te rog ca pozele pe care ni le trimiti sa nu fie aranjate in colaje sau sa aiba aplicate diverse efecte gen decupare, schimbare de fundal, adaugare de scris peste ele etc.

Fiindca probabil ne vei trimite multe fotografii, iti recomandam sa folosesti www.transfer.ro, ca sa nu fii nevoita sa trimiti mai multe mailuri. Fa cum ti se pare tie mai usor.

4. Numele voastre, orasul si data in care a avut loc evenimentul.

Trebuie sa tii cont ca utiliatea rubricii Nunti Reale este in primul rand de ordin practic: viitoarele mirese se pot inspira si pot afla la ce sa se astepte pentru nunta lor. Asa ca, fereste-te de relatari prea personale, pe care doar tu si apropiatii tai le puteti "savura".
Cam asta ar fi... Asteptam materialele de la tine si, in caz ca mai apare ceva, tinem legatura prin e-mail.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 15 Mai 2010, 10:16 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Rubrica cu logodne reale nu apare? :hap_w: :~*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 17 Mai 2010, 14:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
andreeamaria scrie:
Rubrica cu logodne reale nu apare? :hap_w: :~*


:lol: deocamdata nu, dar sunt sigura ca daca de logodna ta esti asa de mandra, de nunta o sa fii si mai si.... :had_d:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 15 Aug 2010, 18:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
coradyne scrie:
Nunti reale a devenit o rubrica permanenta si foarte citita a revistei Ghidul Miresei. Asa ca ne-am decis sa facem publice toate detaliile pe care le solicitam in general pentru acest gen de articole, astfel incat orice mireasa care citeste acest subiect sa aiba sansa de a-si vedea nunta in paginile revistei noastre. Rugamintea noastra este ca nunta pe care ne-o propuneti sa nu fi avut loc cu mai mult de 1 an in urma, pentru ca informatiile sa fie inca utile si de actualitate.

Daca esti interesata trimite mail pe adresa [email protected] in care te rugam sa incluzi toate cele de mai jos. Mailurile vor fi selectate in redactie si doar cele mai utile/interesante/frumoase/etc vor fi publicate. :nblink:

1. Text:
a) Cum v-ati cunoscut/ cum a avut loc cererea in casatorie?
b) Cum ati ales localul si biserica unde a avut loc nunta?
c) Ce stil ati adoptat pentru nunta voastra? (daca ati avut o tema, ce culori ati ales, daca ati avut domnisoare de onoare, cum ati decorat sala, cum ai ales rochia de mireasa, accesoriile, cum ai avut buchetul etc.)
d) Un element original, sau mai multe (aici poti scrie despre orice aspect pe care consideri tu ca l-ati facut altfel decat altii: un moment artistic special, o declaratie, un motiv al nuntii pe care l-ati repetat in mai multe locuri, o surpriza pe care ati facut-o invitatilor etc. Nu trebuie sa fie ceva spectaculos neaparat, ci doar ceva mai putin intalnit sau asupra caruia ati fost mai preocupati la organizarea nuntii.)
e) Ceva de suflet... (aici poti scrie ce te-a emotionat pe tine cel mai tare, care e momentul tau favorit din tot ce a insemnat acea zi speciala)
f) Un sfat de la mireasa... (aici ar trebui sa scrii cel mai bun sfat pe care il poti da cuiva care isi organizeaza nunta, acum ca ai deja experienta si te-ai lovit cu siguranta de multe probleme si semne de intrebare. Poate sa fie ceva general de genul "toate se rezolva pana la urma" sau din contra, ceva foarte particular "nu uitati sa treceti in contractul cu restaurantul cutare aspect")

Daca simti nevoia sa scrii mai mult la unele dintre puncte, desigur ca o poti face. Iar daca sunt unele aspecte pe care nu vrei sa le faci cunoscute dar apar in intrebari, iarasi, nu e nicio problema.

2. Lista de furnizori (doar numele lor, si daca vrei, un pret orientativ)
a) Fotograful
b) Restaurantul
c) Florile / Decoratiunile
d) Rochia de mireasa
e) Costumul de ginere
f) Tortul

3. Fotografii
Avem nevoie de fotografii de buna calitate (minim 2 MB), care sa reflecte cele povestite de tine mai sus, pe cat posibil, bineinteles. Vrem atat fotografii cu voi doi, cat si, mai ales, fotografii din care sa se vada decoratiunile, tortul, buchetele, marturiile, domnisoarele de onoare, aranjamentele de masa etc. (in masura in care ai astfel de fotografii, bineinteles). Si, fiindca vom publica numele fotografului tau, e preferabil ca fotografiile pe care ni le trimiti sa fi fost realizate de el. De asemenea, pentru ca ne dorim un aspect unitar al revistei, am sa te rog ca pozele pe care ni le trimiti sa nu fie aranjate in colaje sau sa aiba aplicate diverse efecte gen decupare, schimbare de fundal, adaugare de scris peste ele etc.

Fiindca probabil ne vei trimite multe fotografii, iti recomandam sa folosesti www.transfer.ro, ca sa nu fii nevoita sa trimiti mai multe mailuri. Fa cum ti se pare tie mai usor.

4. Numele voastre, orasul si data in care a avut loc evenimentul.

Trebuie sa tii cont ca utiliatea rubricii Nunti Reale este in primul rand de ordin practic: viitoarele mirese se pot inspira si pot afla la ce sa se astepte pentru nunta lor. Asa ca, fereste-te de relatari prea personale, pe care doar tu si apropiatii tai le puteti "savura".
Cam asta ar fi... Asteptam materialele de la tine si, in caz ca mai apare ceva, tinem legatura prin e-mail.

Cora...concursul asta mai e valabil?
Vad ca e de prin 2006 postarea asta :unsure:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 15 Aug 2010, 23:02 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Simo, anuntul e de anul acesta din aprilie 2010 :) eu stiu ca mai e valabil! Vrem sa te vedem in revista :flowers: again ;)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 01:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
subscriu si eu...inscrie-te Simo! sa vedem mai multe poze de la nunta...ca pe facebook esti zgarcita si deja la alea 15 m-am uitat de nu stiu cate ori :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 09:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Bamba scrie:
subscriu si eu...inscrie-te Simo! sa vedem mai multe poze de la nunta...ca pe facebook esti zgarcita si deja la alea 15 m-am uitat de nu stiu cate ori :)

Pai mai iubito numai pe alea le am si eu....cele profi mai dureaza iar cu ceilalti care-au mai facut poze n-am reusit sa mai vorbesc :-S

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 10:09 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Pai mai iubito numai pe alea le am si eu....cele profi mai dureaza iar cu ceilalti care-au mai facut poze n-am reusit sa mai vorbesc :-S



Ce nasol, lasa ca o sa le primesti si pe restul candva :D ....eu deja in ziua urmatoare aveam poze de pe 5 aparate, in total 2000 poze :, ...saptamana asta cred ca le primim si noi pe cele profi.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 16:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Simo, anuntul este in continuare valabil si va fi valabil cata vreme o sa existe revista ghidul miresei. Deci, te asteptam (cand o sa primesti pozele "oficiale") sa ne trimiti toata povestea si tinem legatura pe mail. :flowers:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 16:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
coradyne scrie:
Simo, anuntul este in continuare valabil si va fi valabil cata vreme o sa existe revista ghidul miresei. Deci, te asteptam (cand o sa primesti pozele "oficiale") sa ne trimiti toata povestea si tinem legatura pe mail. :flowers:

:napplause: Asa o sa fac :ok:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 19:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
SimoBobo scrie:
Pai mai iubito numai pe alea le am si eu....cele profi mai dureaza iar cu ceilalti care-au mai facut poze n-am reusit sa mai vorbesc :-S


am vazut ca ai mai gasit inca una cu tortul :) apropo ti-am vazut rochita in vitrina la David's Bridal :)) nu stiam de ce mi-e cunoscut modelul ala :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 20:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Bamba scrie:
am vazut ca ai mai gasit inca una cu tortul :) apropo ti-am vazut rochita in vitrina la David's Bridal :)) nu stiam de ce mi-e cunoscut modelul ala :)

Rochita mea?
Nu cred scumpi....nu exista in Ro modelul asta si este de la maggie soterro ! Poate semana :ok:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 20:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
http://www.davidsbridal.com/Product_All ... -All-Gowns
Cred ca la asta te referi tu :ok:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 20:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
da da...nu e asta?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 20:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Bamba scrie:
da da...nu e asta?

Nu iubito
Uite asta e...dar cu cordonasul maro ciocolata :,


Fişiere ataşate:
Karena 2Royale.JPG
Karena 2Royale.JPG [ 62.02 KiB | Vizualizat de 36630 ori ]

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 16 Aug 2010, 20:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
SimoBobo scrie:
Nu iubito
Uite asta e...dar cu cordonasul maro ciocolata :,



am inteles :)) vazand-o la repezeala din vitrina mi s-a parut la fel....nici acum uitandu-ma mai cu atentie nu vad diferenta...croiul la spate si poate la material...de care nu imi dau seama in poze :)
oricum ai fost o frumoasa!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 08 Noi 2010, 19:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
coradyne scrie:
Nunti reale a devenit o rubrica permanenta si foarte citita a revistei Ghidul Miresei. Cam asta ar fi... Asteptam materialele de la tine si, in caz ca mai apare ceva, tinem legatura prin e-mail.


Buna!!!
Va multumim ca ati decis sa publicati si "nunta noastra".
Din pacate am descoperit o greseala de tipar. Cand accesez pe net, revista ghidul miresei , informatiile de la "lista de nota 10" sunt corecte..in schimb in varianta tiparita apar informatiile fetei de la pagina anterioara! cu siguranta ca nu se mai poate face nimic, doar ca aceasta observatie a venit din partea firmei care s-a ocupat de aranjamentele nuntii noastre... :~* ..si nu a picat tocmai bine.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 10 Mar 2011, 13:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
dienuka1984 scrie:
Buna!!!
Va multumim ca ati decis sa publicati si "nunta noastra".
Din pacate am descoperit o greseala de tipar. Cand accesez pe net, revista ghidul miresei , informatiile de la "lista de nota 10" sunt corecte..in schimb in varianta tiparita apar informatiile fetei de la pagina anterioara! cu siguranta ca nu se mai poate face nimic, doar ca aceasta observatie a venit din partea firmei care s-a ocupat de aranjamentele nuntii noastre... :~* ..si nu a picat tocmai bine.


Din pacate si noi am sesizat greseala aceasta dupa ce revista fusese trimisa la tipar. De aceea, in varianta online am reusit sa o corectam, dar in varianta tiparita nu. In editia 18 am publicat insa o erata legata de acest lucru, la sfarsitul revistei.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti reale in revista Ghidul Miresei
MesajScris: 19 Mar 2011, 10:27 
Nou Venit

Membru din: 21 Dec 2010, 00:09
Mesaje: 8
abia astept nunta in iulie si apoi trimit poze...pupici:*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: plener ślubny
MesajScris: 22 Mai 2012, 00:24 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2012, 20:24
Mesaje: 4
Koniec dnia ślub łódź zaś poranek owo chronos długich cieni, jakie wywołują, iż fotografie przyrody stają się puchowe i plastyczne. Zsunięcia przyrody stają się trójwymiarowe przed momentem łódź przez wzgląd cieniom O jak bardzo fotograf ślubny łódź owo tegoż zdjęcie przyrządzone w godzina dwunasta będzie wyglądało płasko, mróz tudzież malutko zachęcająco o tak wiele wieczór prawdopodobnie przybrać formę trójwymiarowości tudzież bajkowego ciepła tylko z racji „długim cieniom” tudzież różowemu kruczkowi światła słonecznego. Zastanów się nad perspektywą. Nie batalia się czynić zdjęcia w nietrywialnych lokalizacjach. Masz aż do wyboru perspektywę ptasią (abolicja uczynione z góry), żabią (dymisja poczynione spośród rowu) natomiast pospolitą (zwolnienie zrealizowane spośród rzędu twarzy fotografującego). Postaram się udzilić kontrakcji stosując hochsztaplerską procedurę wykazania zdjęć, tych dobrych tudzież tych złych, owszem nie znam, jakie są które... Hmm, więc określę metody przeprowadzenia fotografii podobnie jak tej ze statywu jak oraz wykonywanej z łapy. Co więcej myśl nocnej fotki podzielę nieco tematycznie, co sprowadzi ewentualnie również skomplikuje Wam pojęcie "o co łazi". Na arche planujemy sobie zręczną fotografia slubna, pogodną, ciepłą nocna pora. Dlaczego taką? W samej rzeczy po to, aby nam nic nie przerywało majstrować przy sprzęcie. Podczas gdy aktualnie mamy morową noc ślub w łodzi, owo odejmujemy się aż do sprzętu dobry fotograf. Zdjęcie nocne sprezentuje się na bank zrobić każdym oszustem, różne lecz wciąż będą wyniki. Zaskoczmyż więc:
1. Próbujemy, bądź rodzicielki naładowaną bateryjkę. Powinno się stawiać się na plaży, by poczynić komuś unieważnienie lub wpakować się na grzbiet wozu. Pamiętaj także, iż byle jak wyglądać będzie potomek bawiące się na piasku, strzelone przy użyciu stojącego tatę mającego 190 cm postępu. Ptasia perspektywa udowodni jak niskie jest dziecko, oraz bodajże łazi o owo, ażeby dać zobaczyć jak fotografie ślubne ważką istnieje osobą. Azali warto zdejmować ogół? Mając kartę pamięci o kolosalnej pojemności zdołasz zrobić tysiące zdjęć. Pamiętaj niemniej jednak, iż ściągnięcia są po to, by spożywa spozierać fotograf zaś nie chwytać na ciężkim dysku. Nadto duża zdjęcia ślubne dawka ściągnięć może zanudzić podczas pokazywania. Winni wyselekcjonować najlepsze zsunięcia tudzież tylko te manifestować.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România