Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:11


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Muzica la nunta
MesajScris: 10 Ian 2012, 16:32 
Nou Venit

Membru din: 06 Dec 2011, 15:24
Mesaje: 2
Dragele mele,
Din cate vad, tendinta este de a lua ori DJ cu sonorizare, lumini, masina de fum (aprox. 200 euro), ori taraf (2000-4000 euro), ori formatie (1800- 3000 euro). Nu includ aici formatiile, vedetele si solistii consacrati care iau intre 1000- 7000 euro pe ora.
In cautarile mele am gasit o formatie (Sorin Zlat Band) si un taraf din Constanta condus de Anton Slavici (MuzicaDivertis) care mi-au placut si erau fiecare pana in 2000-2500 euro.
A avut cineva la nunta una dintre aceste formatii? va rog sa-mi spuneti daca si-au onorat contractul in termenii stabiliti, daca au fost seriosi si daca si-au meritat banii. Precizez ca am nevoie de o trupa sau taraf care sa cante caffe concert si muzica populara de calitate, astfel incat sa se si danseze sa se si simta ca sunt profesionisti la instrumentele lor (momente de virtuozitate).

Va multumesc!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 08 Feb 2012, 01:19 
Nou Venit

Membru din: 08 Feb 2012, 03:04
Mesaje: 1
vica scrie:
Dragele mele,
Din cate vad, tendinta este de a lua ori DJ cu sonorizare, lumini, masina de fum (aprox. 200 euro), ori taraf (2000-4000 euro), ori formatie (1800- 3000 euro). Nu includ aici formatiile, vedetele si solistii consacrati care iau intre 1000- 7000 euro pe ora.
In cautarile mele am gasit o formatie (Sorin Zlat Band) si un taraf din Constanta condus de Anton Slavici (MuzicaDivertis) care mi-au placut si erau fiecare pana in 2000-2500 euro.
A avut cineva la nunta una dintre aceste formatii? va rog sa-mi spuneti daca si-au onorat contractul in termenii stabiliti, daca au fost seriosi si daca si-au meritat banii. Precizez ca am nevoie de o trupa sau taraf care sa cante caffe concert si muzica populara de calitate, astfel incat sa se si danseze sa se si simta ca sunt profesionisti la instrumentele lor (momente de virtuozitate).

Va multumesc!!!


Eu mi-am schimbat data nuntii doar ca sa-i pot avea pe cei de la Muzica Divertis. Cred ca asta spune destule. Prima oara i-am ascultat la nunta verisoarei mele acu 3 ani, iar dupa aceea toti prietenii nostri care s-au casatorit (3 cupluri) i-au avut pe ei. Sunt foarte buni, profesionisti, fac atmosfera, tin invitatii la dans toata noaptea, iar D-nul Anton Slavici e o persoana deosebita, cu foarte mult bun simt. In termeni financiari, merita mult mai mult decat cer, dar se simte ca ceea ce fac, fac din pasiune pentru muzica. Canta tot ce inseamna muzica buna, nu a fost un singur cantec pe care sa li-l fi cerut si ei nu-l stiau - parca ar fi o enciclopedie muzicala (populara, cafe-concert, jazz, muzica de film, evergreen, muzica usoara, etc). Singurul lucru e ca trebui sa-i "rezervi" din timp, ca sa nu-i prinzi in vreun turneu sau pe la nunta altcuiva. Iti doresc din tot sufletul sa ai parte o nunta la fel de superba cum a fost a mea datorita lui Anton Slavici si formatiei sale!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 30 Mar 2012, 12:02 
Nou Venit

Membru din: 30 Mar 2012, 14:55
Mesaje: 2
Localitate: Bucuresti
cand va aud mi se face asa chef de o nunta hehehe :)))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 02 Mai 2012, 09:12 
Nou Venit

Membru din: 02 Mai 2012, 12:00
Mesaje: 5
E nunta taa!!Tot ce e mai nou si bun .nu?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 02 Mai 2012, 13:31 
Nou Venit

Membru din: 02 Mai 2012, 16:23
Mesaje: 3
Ca sa angajezi o trupa...trebuie sa ai ceva banuti...off


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 09 Mai 2012, 12:09 
Nou Venit

Membru din: 09 Mai 2012, 15:01
Mesaje: 3
O singura data te mariti si atunci o faci din suflettt!!!Fa tot ce vrei si poti la nunta taa:X:X


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 10 Mai 2012, 11:38 
Nou Venit

Membru din: 10 Mai 2012, 14:27
Mesaje: 2
Eu zic sa ai parte de tot ceea ce iti doresti,ca doar o data in viatza faci prima si sa speram ca ultima ta nunta.e ziua ta..trebuie sa fie cum iti doresti..:) intotdeauna sa ai un back up plan ca sa nu te prinda nimic pe picior gresit!:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 11 Mai 2012, 10:02 
Nou Venit

Membru din: 11 Mai 2012, 12:51
Mesaje: 4
Doamne cat iau solistii astia pentru o nunta...mi se pare exagerat :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 16 Iun 2012, 06:25 
Nou Venit

Membru din: 24 Sep 2011, 20:39
Mesaje: 3
vica scrie:
Dragele mele,
Din cate vad, tendinta este de a lua ori DJ cu sonorizare, lumini, masina de fum (aprox. 200 euro), ori taraf (2000-4000 euro), ori formatie (1800- 3000 euro). Nu includ aici formatiile, vedetele si solistii consacrati care iau intre 1000- 7000 euro pe ora.
In cautarile mele am gasit o formatie (Sorin Zlat Band) si un taraf din Constanta condus de Anton Slavici (MuzicaDivertis) care mi-au placut si erau fiecare pana in 2000-2500 euro.
A avut cineva la nunta una dintre aceste formatii? va rog sa-mi spuneti daca si-au onorat contractul in termenii stabiliti, daca au fost seriosi si daca si-au meritat banii. Precizez ca am nevoie de o trupa sau taraf care sa cante caffe concert si muzica populara de calitate, astfel incat sa se si danseze sa se si simta ca sunt profesionisti la instrumentele lor (momente de virtuozitate).

Va multumesc!!!

Buna!Eu i-am vazut pe cei de la formatia Sorin Zlat Band la o nunta pe 26 mai unde am fost invitata!Stiam de ei,auzisem ca fac atmosfera si intradevar chiar ne-am simtit bine,chiar daca afara tuna si fulgera,s-a dansat pana dimineata.O sa ii am si eu la nunta!Ti-i recomand cu caldura de o mai fi liberi!Numai bine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 26 Iun 2012, 09:32 
Nou Venit

Membru din: 25 Iun 2012, 11:24
Mesaje: 3
preturi foarte ridicate... parca nici nu iti vine sa iti faci nunta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 06 Aug 2012, 12:27 
Nou Venit

Membru din: 06 Aug 2012, 11:49
Mesaje: 6
Ati dat de vreo trupa buna pana acum?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 07 Aug 2012, 10:54 
Nou Venit

Membru din: 07 Aug 2012, 13:44
Mesaje: 3
Muzica treebuie sa fie diferentiata.. adica nu doar un stil :) Trebuie sa placa tuturor nu doar mirilor si catorva invitati :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 29 Aug 2012, 13:12 
Nou Venit

Membru din: 29 Aug 2012, 15:55
Mesaje: 3
eu la nunta vreau sa am toate genurile de muzica pentru toti invitatii pentru ca fiecare e cu gustul lui


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 13 Noi 2012, 12:14 
Nou Venit

Membru din: 13 Noi 2012, 13:58
Mesaje: 1
bune fetelor! personaj nou pe aici:D...sunt cristina si ma intereseaza daca 500euro e mult pt un dj la nunta? ma pot baza pe el, e bun si face atmosfera, "dar" stiti cum e....conteaza sa mai auzi si alte pareri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 28 Mar 2013, 16:10 
Nou Venit

Membru din: 28 Mar 2013, 16:28
Mesaje: 6
Foarte scump! Acum depinde de ce iti doresti, dar imi par a fi un pic prea multi....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 08 Iul 2013, 19:29 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
cristinush scrie:
bune fetelor! personaj nou pe aici:D...sunt cristina si ma intereseaza daca 500euro e mult pt un dj la nunta? ma pot baza pe el, e bun si face atmosfera, "dar" stiti cum e....conteaza sa mai auzi si alte pareri.



Exagerat de fff scump?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 08 Iul 2013, 19:30 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
CrinaCrina scrie:
Foarte scump! Acum depinde de ce iti doresti, dar imi par a fi un pic prea multi....

Cu siguranta se gasesc si altii care fac show si nu cer atata. In speciali tineri gen "vocea romaniei" care sigur sunt dispusi la niste banuti pentru un show de seara


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 08 Iul 2013, 19:32 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Monica10 scrie:
eu la nunta vreau sa am toate genurile de muzica pentru toti invitatii pentru ca fiecare e cu gustul lui

Foarte bine , pentru ca am tot vazut persoane nemultumite mai ales de muzica. Ar fi urat sa pui doar un gen de muzica...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 01 Mai 2015, 17:50 
Nou Venit

Membru din: 01 Mai 2015, 20:48
Mesaje: 1
Ceva pareri despre Bravo Band Bucuresti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica la nunta
MesajScris: 03 Mar 2016, 14:13 
Nou Venit

Membru din: 03 Mar 2016, 16:09
Mesaje: 1
Buna fetelor,

Imi puteti spune si mie daca i-ati avut la nunta pe cei de la Sorin Zlat band, cum au fost? ati fost multumite? au cantat ok? s-a simtit lumea bine?

am tot cautat pareri despre ei insa nu am reusit sa gasesc impresii de la miresici care i-au avut la nunta.

Va multumesc si spor su pregatirile!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România