Ultima vizită a fost: Acum este 12 Mai 2024, 15:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Iul 2008, 22:25 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Asa este, te doare capul cu inaltele fete bisericesti. Pe nasul meu l-au pus sa mai cumpere si 2 icoane "pentru noroc". Cum poti refuza asa ceva in biserica:curse:

:((parintele ce ne cununa e cunostinta veche de-a familiei sotiorului si ne va mai fi alaturi ca al doilea preot unchiul sotului...oricum din ce am vorbit dumineca cu parintele si l-am intrebat ce sa aducem si d-astea o zis sa stam linistiti. l-am intrebat de miere o zis ca daca vrem noi atunci sa aducem, de piscoturi o zis da, am intrebat de vin, a zis ca acela e pt preot nu pt miri si de ii dam cum mai face slujbaO:) simaptic foc...sper sa ne incadram in milion -adica nasucii ca noua nu ne-o zis nici o urma de taxa decat sa aducem certificatul de casatorie nimic altceva...a! si ca suntem tare frumosi si unde m-o gasit barbatu asa frumoasa:~*
asa ca sper sa fie bine ca nu vreau sa ii supun la niste cheltuieli...

lumanarile cam cat va costa sau sa nu mai intreb ca ma sperii???:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 29 Iul 2008, 00:50 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Asa este, te doare capul cu inaltele fete bisericesti. Pe nasul meu l-au pus sa mai cumpere si 2 icoane "pentru noroc". Cum poti refuza asa ceva in biserica:curse: Pe de alta parte, le-a cerut cineva chitanta pana acum??? Pentru serviciile prestate:wall:. :nono:, dar si cand vor da peste cineva mai nesanatos!!!:argue:

Fetelor, sa stiti ca mie, pt. cele 2 milioane pe care mi le-au cerut avans, mi-a dat chitanta... asa ca aici, nimic de zis, dar oricum mi se pare foarte mult 7 milioane.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 29 Iul 2008, 10:15 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
lumanarile costa in functie de cum vrei sa fie imbracate.
de exemplu in bacau doar lumanarile simple costa 1 mil.lumanarile cum vreau eu sa fie imbracate adica cu 13 trandafiri, 2 crini, floarea miresei si cateva fire de trandafir chinezesc ma ajunge in jur de 5 mil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 29 Iul 2008, 13:41 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
:((parintele ce ne cununa e cunostinta veche de-a familiei sotiorului si ne va mai fi alaturi ca al doilea preot unchiul sotului...oricum din ce am vorbit dumineca cu parintele si l-am intrebat ce sa aducem si d-astea o zis sa stam linistiti. l-am intrebat de miere o zis ca daca vrem noi atunci sa aducem, de piscoturi o zis da, am intrebat de vin, a zis ca acela e pt preot nu pt miri si de ii dam cum mai face slujbaO:) simaptic foc...sper sa ne incadram in milion -adica nasucii ca noua nu ne-o zis nici o urma de taxa decat sa aducem certificatul de casatorie nimic altceva...a! si ca suntem tare frumosi si unde m-o gasit barbatu asa frumoasa:~*
asa ca sper sa fie bine ca nu vreau sa ii supun la niste cheltuieli...

lumanarile cam cat va costa sau sa nu mai intreb ca ma sperii???:((


:hug: Foarte tare, esti o scumpa haiaoasa. Aveti noroc cu asa preot...si sunt ferm convinsa ca veti simti slujba intr-un fel foarte special.:ok:

Hmmm, cu lumanarile e si aici o problemutza, pretul difera in functie de nr de flori care imbraca lumanarea si de tipul lor. In Bucuresti preturile sunt cam intre 400 - 800 lei (vorbesc de lumanarele cu ornamente normale, nu orhidee si alte nebunii).:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 29 Iul 2008, 13:42 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Fetelor, sa stiti ca mie, pt. cele 2 milioane pe care mi le-au cerut avans, mi-a dat chitanta... asa ca aici, nimic de zis, dar oricum mi se pare foarte mult 7 milioane.


Foarte tare. Inseamna ca mai exista si preoti cu frica de Dumnezeu.:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 29 Iul 2008, 14:34 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
:hug: Foarte tare, esti o scumpa haiaoasa. Aveti noroc cu asa preot...si sunt ferm convinsa ca veti simti slujba intr-un fel foarte special.:ok:


:-*
pe de o parte abia astept eventul pe de alta ma gandesc ca trece asa repede si nu s emai intoarce:-`
toti prietenii nostri sunt entuziasmati si abia asteapta partyyyyyyyyyyyyO:)

cu lumanarile trebuia sa sune tanti de la florarie sa imi zica un scor sa le spun nasilor dar cred ca a uitat asa ca merge din nou azi organizatoarea noastra ca sa ceara info:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 31 Iul 2008, 15:10 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu obisnuiesc sa patrez multe chestii...bilete de cand am fost undeva, lumanari arse :) ....chiar si bilete de tren, autobuz...etc :P tot ce mi se pare dragalas le pastrez amintire intr-o cutie...monede din strainatate....deci eu o sai cer preotului chitanta pt. a o pastra amintire :))

desi nu stiu cat se da aici la un preot ;d

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 01 Aug 2008, 13:54 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
deci eu o sai cer preotului chitanta pt. a o pastra amintire :))


:nlol::nlol::nlol:ce simpatica esti:nlol::nlol::nlol:

sa sti ca apropo de pastrat amintirile eu acum doi ani ii facusem cadou lui Iubi un album plin de amintiri cu bilete de tren lipite in el, cu flori din anumite buchete de la el, cu martisoarele ce mi le-a oferit, felicitari de sf valentin:-`O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 04 Aug 2008, 22:26 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Buna seara,
Am adaugat ieri 2 poze la "Noi si partenerii" dar nu au aparut. Cred ca e din cauza ca prima nu este cu partenerul ci cu alte 2 fete. Din greseala am adaugat-o prima pt ca s termina tot cu 13. Puteti sa rezolvati si sa o lasati doar p cea cu EL?
Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 05 Aug 2008, 16:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna seara,
Am adaugat ieri 2 poze la "Noi si partenerii" dar nu au aparut. Cred ca e din cauza ca prima nu este cu partenerul ci cu alte 2 fete. Din greseala am adaugat-o prima pt ca s termina tot cu 13. Puteti sa rezolvati si sa o lasati doar p cea cu EL?
Multumesc!


Stefy, n-am primti nicio poza de la tine...:rolleyes: Deci nu am ce sa mut dintr-o parte in alta. Mai incearca o data.
Hai sa vorbim despre asta, daca mai ai probleme, la forumul dedicat: cel cu sugestii si probleme tehnice, ok?:-*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Aug 2008, 17:53 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
stiu ca nu e subiectul poate cel mai potrivit si sper sa nu ma apostrofeze Cora:~*dar totusi cat vin s-a baut la nunta voastra...calculat cu formula de pe ghid ar reiesi la 130 de pers. 65 de litri...sincer mi se pare enorm:-`unde mai pui faptul ca ramai cu vinul si cu ala chiar nu ai ce face, restul le mai duci inapoi dar vinul si tuica???
tata a intrebat la un prieten de-al lui care are restaurant si la o nunta de 135 s-a consumat la ei 12 litri...asta mi se pare putin:eek:
:wall::wall::wall:help?:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Aug 2008, 19:41 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
stiu ca nu e subiectul poate cel mai potrivit si sper sa nu ma apostrofeze Cora:~*dar totusi cat vin s-a baut la nunta voastra...calculat cu formula de pe ghid ar reiesi la 130 de pers. 65 de litri...sincer mi se pare enorm:-`unde mai pui faptul ca ramai cu vinul si cu ala chiar nu ai ce face, restul le mai duci inapoi dar vinul si tuica???
tata a intrebat la un prieten de-al lui care are restaurant si la o nunta de 135 s-a consumat la ei 12 litri...asta mi se pare putin:eek:
:wall::wall::wall:help?:-s

chiar am fost acum la o nunta si la 100 de pers s-au baut cam 60 de litrii de vin.acum depinde de ce persoane ai si de cat de bun e vinul.oricum cel mai bine e sa-ti mai ramana decat sa nu mai ai ce pune pe masa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Aug 2008, 20:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
stiu ca nu e subiectul poate cel mai potrivit si sper sa nu ma apostrofeze Cora:~*


De ce sa ma supar?! Nu e aici subiect de intrebari de tot felul?! Chiar asa rea par? O:)O:)O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Aug 2008, 01:35 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
De ce sa ma supar?! Nu e aici subiect de intrebari de tot felul?! Chiar asa rea par? O:)O:)O:)


vai scumpa mea din contra!!! doar ca eram eu singura constienta ca trebuia sa scriu altundeva dar eram curioasa ce zic fetele:p

Ando:eek::eek::eek:m-ai lasat masca la propriu. sunt in soc...vai de capul meu...stiu cum zii tu ca la asta ma tot gandesc si eu adica ar fi extra aiurea sa ceara careva vin si sa nu mai fie...pe de alta parte sa zicem ca iau 70 de litri de vin si se bea ca la nuntile de care o auzit tata, adica 10-15 litri...ce ma fac cu restul?(?)vinul va fi luat de la crama de la recas...n-am cum s ail duc inapoi:cry:
nu stiu...pe cuvant ca nu stiu:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 10 Aug 2008, 04:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

vai scumpa mea din contra!!! doar ca eram eu singura constienta ca trebuia sa scriu altundeva dar eram curioasa ce zic fetele:p

Ando:eek::eek::eek:m-ai lasat masca la propriu. sunt in soc...vai de capul meu...stiu cum zii tu ca la asta ma tot gandesc si eu adica ar fi extra aiurea sa ceara careva vin si sa nu mai fie...pe de alta parte sa zicem ca iau 70 de litri de vin si se bea ca la nuntile de care o auzit tata, adica 10-15 litri...ce ma fac cu restul?(?)vinul va fi luat de la crama de la recas...n-am cum s ail duc inapoi:cry:
nu stiu...pe cuvant ca nu stiu:((


vinul...si daca ramane se bea...nu-i problema...dai la nasi, ramane la tine,. la parinti.
noi am avut foarte foarte mult vin.mi-au ramas 10 litri, care sunt acasa la mine inca.nu le avem cu bautul...
dar ..ramane la botez, nu-i stres..

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 10 Aug 2008, 19:05 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
vinul daca ramane nu e nici o problema.poti sa-l dai la rude sau il pastrezi pt musafiri.important e sa iti ajunga.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 11 Aug 2008, 14:53 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:

vai scumpa mea din contra!!! doar ca eram eu singura constienta ca trebuia sa scriu altundeva dar eram curioasa ce zic fetele:p

Ando:eek::eek::eek:m-ai lasat masca la propriu. sunt in soc...vai de capul meu...stiu cum zii tu ca la asta ma tot gandesc si eu adica ar fi extra aiurea sa ceara careva vin si sa nu mai fie...pe de alta parte sa zicem ca iau 70 de litri de vin si se bea ca la nuntile de care o auzit tata, adica 10-15 litri...ce ma fac cu restul?(?)vinul va fi luat de la crama de la recas...n-am cum s ail duc inapoi:cry:
nu stiu...pe cuvant ca nu stiu:((


Mda, asa este mai bine ramai cu vinul decat sa te trezesti ca nu mai ai ce sa dai nuntasilor si ei comanda din vinul de cumparat de la restaurant.:cry:. Atunci sa te tii nota de plata.:wall: In general pentru un invitat se cam pune la socoteala 1 sticla de vin de 1 litru. La final, in total trebuie sa calculezi ca sa ai proportia de 75 % vin alb si 25 % vin rosu. Succes :-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 11 Aug 2008, 15:16 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
vinul dk iti ramane nu e o problema bia,dk e pastrat cum trebuie,adik in butoaie de sticla,si nu in sticle de plastik cum am mai auzit


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 11 Aug 2008, 19:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu am fost la un botez unde s-a baut foarte mult vin la 45 de persoane....aproximativ ca nu i-am numarat :D dar cand era pe gata botezul mai era destul vin si ne-am pus noi fetele sa jucam carti...pe baut :D dimineata pe la 5-6...l-am baut cam pe tot....dar a fost foarte bun vinul, cel ami bun pe care l-am baut eu pana acum :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 14 Aug 2008, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
analinaa:
Rm.Sarat

Citat:
Cum este cu domnisoarele de onoare?daca sunt 7, sunt prea multe?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România