Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 23:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 19 Sep 2008, 17:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nu este oblogatoriu sa porti tocuri mai ales ca esti inalta. poti sa-ti iei niste pantofiori sau sandalute cu un toc micut si foarte finuti si eleganti

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 22 Sep 2008, 23:22 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
helo dragi miresici! sunt si eu miresica de 2009. care e problema cu sandalele la nunta? de ce nu trbuie sa porti decat pantofi inchisi? n-am mai auzit pana acum de superstitia asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 23 Sep 2008, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
helo dragi miresici! sunt si eu miresica de 2009. care e problema cu sandalele la nunta? de ce nu trbuie sa porti decat pantofi inchisi? n-am mai auzit pana acum de superstitia asta

cica iti fuge norocul printre degete din cate stiu eu dar eu nu cred in asa ceva.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 23 Sep 2008, 14:19 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
helo dragi miresici! sunt si eu miresica de 2009. care e problema cu sandalele la nunta? de ce nu trbuie sa porti decat pantofi inchisi? n-am mai auzit pana acum de superstitia asta



nici eu nu am auzit asa ceva


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 24 Sep 2008, 15:21 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2008, 04:19
Mesaje: 6
:rofl::rofl::rofl::rofl: criminala faza asta cu iti fuge norokul printre degete....tare tare rau faza!!! ps:nici eu nu am auzit pana akum!:blink::blink::blink:(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 24 Sep 2008, 16:36 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
dar daca sunt inchise in fata si deschise la spate, pe unde fuge norocul? pe sub calcai?!:rofl::hap_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Sep 2008, 00:15 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:si daca nu ams tiut de superstitie? apropos daca la un moment dat eram desculta de tot fuge norocul peste tot sau nici nu s-o mai prins de noi? si daca mi-am luat dupa aceea niste balerini inchisi mi s-a intors norocu?:-`

apropos, eu la nunta am avut un toculet de vreo 7 destul de comod pantofi decupati in fatza, frumusei...i-am tinut cat i-am tinut nu prea multO:)dupa am fost desculta, iar dupa sa nu racesc m-a incaltat mama in niste balerini...nu cred ca este obligatoriu tocul al miresuca, doar ca pantoful trebuie sa mearga cat de cat cu rochita...asta oana te apuci de dans, atunci nu mai conteaza...decat ca ar fi dragutz sa ramai cu rochia pe tine...zic asta ca era sa mi se duca pantofii cu fusta cu tot, cred ca eram funny rau...:rofl::rofl::rofl:mi se ducea norocu si prin alte cele de parti nu doar prin dejete:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Sep 2008, 13:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
asa este sunt doar niste superstiti de care eu una nu tin cont

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 01 Oct 2008, 01:33 
Junior

Membru din: 24 Mar 2008, 02:39
Mesaje: 55
prin ardeal circula o superstitie...sa nu te descalti de pantofi toata nunta ca altfel iti schimbi barbatul......:blink:...:rofl: ramai gura casca ce se mai inventeaza...in fine...am intrebat de pantofi, sandalutze cu toc pt ca citisem ca acestia i-ar da o tinuta mai buna, mai faina rochitzei....:really:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 01 Oct 2008, 13:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
prin ardeal circula o superstitie...sa nu te descalti de pantofi toata nunta ca altfel iti schimbi barbatul......:blink:...:rofl: ramai gura casca ce se mai inventeaza...in fine...am intrebat de pantofi, sandalutze cu toc pt ca citisem ca acestia i-ar da o tinuta mai buna, mai faina rochitzei....:really:

da am auzit si eu de superstitia aceasta ca nu trebuie sa-ti schimbi pantofi dar eu mi-am schimbat ca ma dureau ingrozitor picioarele si mai ales ca eu nu cred in ele ci am vrut doar sa ma simt bine si sa dansez toata noaptea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Oct 2008, 14:31 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
da am auzit si eu de superstitia aceasta ca nu trebuie sa-ti schimbi pantofi dar eu mi-am schimbat ca ma dureau ingrozitor picioarele si mai ales ca eu nu cred in ele ci am vrut doar sa ma simt bine si sa dansez toata noaptea


si c sa facem sa stam cocosate ca nu putem merge? eu una nu m-as lua dupa o astfel d superstitie. s intampla sa iei pantofii si sa ti s para ft comozi si dupa cateva ore d stat .... :((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Oct 2008, 14:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

si c sa facem sa stam cocosate ca nu putem merge? eu una nu m-as lua dupa o astfel d superstitie. s intampla sa iei pantofii si sa ti s para ft comozi si dupa cateva ore d stat .... :((

eu nu cred in superstiti si pt asta cand am vazut ca incep sa ma doara picioarele am ales sa-mi schimb pantofi si sa continui sa dansez decat sa stau la masa si sa cred in prosti.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 06 Oct 2008, 19:57 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Buna fetelor.Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva.Unde pot gasi pe internet cateva modele de coafuri pt nunta?Nu neaparat pt mireasa pt ca eu voi nasa in curand si n-am nici o idee cum sa ma aranjez la par.Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 18 Oct 2008, 23:14 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Am si eu o problema .Am bagat niste poze aici pe site dar nu le gasesc.Cam cat dureaza de cand le introducem si pana cand sunt aprobate?Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 19 Oct 2008, 11:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
Am si eu o problema .Am bagat niste poze aici pe site dar nu le gasesc.Cam cat dureaza de cand le introducem si pana cand sunt aprobate?Multumesc.

luni probabil ... daca le pui de vineri sau in weekend abia luni se aproba

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Oct 2008, 17:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
luni probabil ... daca le pui de vineri sau in weekend abia luni se aproba

buna miresici!
am o dilema:cam cat dureaza o slujba de cununie ?la biserica la care ne-am programat noi cica dureaza cam 20 de minute.asa mi-a zis cineva care a avut nunta acolo:ermm::ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Oct 2008, 18:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
buna miresici!
am o dilema:cam cat dureaza o slujba de cununie ?la biserica la care ne-am programat noi cica dureaza cam 20 de minute.asa mi-a zis cineva care a avut nunta acolo:ermm::ermm:
la noi a durat cam 40-45 de minute.dar cred ca depinde de biserica si de preoti.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Oct 2008, 18:49 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
buna miresici!
am o dilema:cam cat dureaza o slujba de cununie ?la biserica la care ne-am programat noi cica dureaza cam 20 de minute.asa mi-a zis cineva care a avut nunta acolo:ermm::ermm:


Durata slujbei difera de la biserica la biserica. La mine a durat cam 40 min, dar sunt si biserici unde se oficiaza cam 1h sau chiar peste. Slujba tine de preoti si de cat considera ei ca "au timp de tine". Daca te duci la o biserica mai "cautata" de mirese, slujba va tine putintel, dar te duci la una mai "fara pretentii", va fi pe masura timpului disponibil.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Oct 2008, 19:22 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
exact,depinde de preoti si de cat de aglomerat este.la noi a durat peste o ora insa nu mai era nimeni dupa iar preotii au vrut sa isi faca treaba pt care i-a pus Dzeu,asa ca a rezultat o slujba extraordinar de frumoasa.

Citat:

Durata slujbei difera de la biserica la biserica. La mine a durat cam 40 min, dar sunt si biserici unde se oficiaza cam 1h sau chiar peste. Slujba tine de preoti si de cat considera ei ca "au timp de tine". Daca te duci la o biserica mai "cautata" de mirese, slujba va tine putintel, dar te duci la una mai "fara pretentii", va fi pe masura timpului disponibil.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Oct 2008, 19:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
exact,depinde de preoti si de cat de aglomerat este.la noi a durat peste o ora insa nu mai era nimeni dupa iar preotii au vrut sa isi faca treaba pt care i-a pus Dzeu,asa ca a rezultat o slujba extraordinar de frumoasa.


multumesc fetele ,sunteti dragutze!si prompte!dar totusi...20 de minute nu e cam putin???sunt si eu pisaloaga precum o baba...:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România