Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 00:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:
"si de ce ma rog nu este practica o zi la spa"
ce adresare este aceasta? :eek: nu inteleg de ce ai luat-o asa personal? (vezi si mesajul de mai jos)
nu voi argumenta raspunsul meu in urma acestei "intrebari".


nu am luat-o deloc personal.
si nu inteleg ce te deranjeaza la modul meu de exprimare?
si daca tot iti dai cu parerea ideal este sa si argumentezi...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 10:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
mie mi se parea dragut ca si cadou.practic ce este?gen:set de oale,farfurii,lenjerii de pat,mixere si masini de calcat?eu genul asta de cadouri am primit la nunta.practice...dar cand primesti cate 3 din fiecare...si mai ai si tu la casa ta destule,ca na...doar nu asteptai nunta sa le primesti cadou.
de-aia am zis ca eu as fi preferat o zi la spa.dar nu s-a gandit nimeni la asta.depinde de gusturile fiecaruia.
p.s:cadourile care le-am enumerat,cam toate zac si acum in cutii :)nu prea am loc de ele prin casa.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 10:14 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
laura_sandu scrie:

in textul asta te contrazici....
crezi ca eu nu imi permit sa merg la spa si de-asta e un cadou binevenit?sau ca nasii nostri sunt niste sarantoci care saracii nu au 1 mil sa mearga la spa...... :wall:
si daca nu si-ar permite...si eu le fac cadoul de ce sa fie bani aruncati?
oricum..ce am inteles eu de aici..e ca tu sigur mergi la spa!si bine faci


Laura dar n-am zis in nici un caz ca ai fii sarantoaca tu sau nasii tai. Si acum sa fim serioase daca o persoana nu se duce la spa asta nu inseamna ca e sarantoaca. Si daca stam sa ne gandim bine nu cred ca e un defect major sa fii sarac.

Am spus ca mie de exemplu nu mi-ar placea pt ca ma duc eu destul si nu mi s-ar parea vreun cadou pe care sa-l tin minte la asta m-am referit.

Iar referitor la faptul sa nu fie bani aruncati m-am referit pentru ca sunt oameni care nu apreciaza si nu vor sa se duca. Nasii mei de exemplu au bani si mai multi decat noi, dar nu s-au dus la spa niciodata si nu vor. poate nasa s-ar duce (desi mereu se plange ca nu are timp) daca i-as face cadou, dar nasul meu nu e de acord, spune ca nu e pentru barbati. La asta m-am referit.

Nu inteleg de ce ai sarit asa?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 10:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
ral_ct scrie:
mie mi se parea dragut ca si cadou.practic ce este?gen:set de oale,farfurii,lenjerii de pat,mixere si masini de calcat?eu genul asta de cadouri am primit la nunta.practice...dar cand primesti cate 3 din fiecare...si mai ai si tu la casa ta destule,ca na...doar nu asteptai nunta sa le primesti cadou.
de-aia am zis ca eu as fi preferat o zi la spa.dar nu s-a gandit nimeni la asta.depinde de gusturile fiecaruia.
p.s:cadourile care le-am enumerat,cam toate zac si acum in cutii :)nu prea am loc de ele prin casa.

si eu mai am de la nunta o groaza de cutii nedesfacute..de la lenjerie de pat pana la oale, vase de yena (se pare ca a ramas romanu cu o dorinta nesatisfacuta pe vremea comunistilor..ca acum unde te sucesti unde te invartesti cadoul ideal e vasul de yena :-` ). am reusit sa dau cateva cutii cadou pe la alte nunti la care m-am dus (sau cununii) si unde nu cunosteam f bine cuplul nici eu nici andrei, asa ca am dat si bani si un cadou.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 10:21 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
logodnica scrie:
si eu mai am de la nunta o groaza de cutii nedesfacute..de la lenjerie de pat pana la oale, vase de yena (se pare ca a ramas romanu cu o dorinta nesatisfacuta pe vremea comunistilor..ca acum unde te sucesti unde te invartesti cadoul ideal e vasul de yena :-` ). am reusit sa dau cateva cutii cadou pe la alte nunti la care m-am dus (sau cununii) si unde nu cunosteam f bine cuplul nici eu nici andrei, asa ca am dat si bani si un cadou.


Eu le-am dus la mama in beci majoritatea :nlol: :nlol:. Sincera sa fiu am primit si lucruri frumoase insa am primit si cadouri gen cafetiera din aia ieftina de pe piata. Am dat sotului sa o duca la munca sa-si faca ei cafea :mellow:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 10:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
logodnica scrie:
si eu mai am de la nunta o groaza de cutii nedesfacute..de la lenjerie de pat pana la oale, vase de yena (se pare ca a ramas romanu cu o dorinta nesatisfacuta pe vremea comunistilor..ca acum unde te sucesti unde te invartesti cadoul ideal e vasul de yena :-` ). am reusit sa dau cateva cutii cadou pe la alte nunti la care m-am dus (sau cununii) si unde nu cunosteam f bine cuplul nici eu nici andrei, asa ca am dat si bani si un cadou.


si eu le-am facut cadou la alte nunti mare parte din cadourile pe care le-am primit la cununie.
Cred ca am primit vreo 5 aparate de cafea...noi care nu bem cafea...
Unul e la tata la firma ....vreo 3 nu stiu unde sunt si unul care era mai rasarit e acasa la noi.
De-asta nu imi plac cadourile la nunti....cumopara multa lume doar sa fie cumparat...
Si de-asta o zi la spa e binevenita..chiar daca ma duc si eu pe banii mei....desi sincer acum chiar mi-as dori sa ajung...ca nu am mai fost cred ca de un an jumate

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 11:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu nu am primit nici un cadou la cununie...toata lumea ne-a dat bani sa ne luam ce ne terebuie si a fost mult mai bine asa :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 11:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
lily scrie:
eu nu am primit nici un cadou la cununie...toata lumea ne-a dat bani sa ne luam ce ne terebuie si a fost mult mai bine asa :nwink:



pai este mai bine asa intr-adevar..:)La nunta nici noi nu am primit cadouri.
La cununie le-am spus sa nu ne aduca nimic.Nici cadouri,nici bani.Dar .....nu ne-au ascultat.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 12:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
laura_sandu scrie:
pai este mai bine asa intr-adevar..:)La nunta nici noi nu am primit cadouri.
La cununie le-am spus sa nu ne aduca nimic.Nici cadouri,nici bani.Dar .....nu ne-au ascultat.

noi am avut nunta si cununia in aceeasi zi

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 12:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
lily scrie:
noi am avut nunta si cununia in aceeasi zi



pai atunci normal ca nu ai primit cadouri :blink:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 20:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ral_ct scrie:
mie mi se parea dragut ca si cadou.practic ce este?gen:set de oale,farfurii,lenjerii de pat,mixere si masini de calcat?eu genul asta de cadouri am primit la nunta.practice...dar cand primesti cate 3 din fiecare...si mai ai si tu la casa ta destule,ca na...doar nu asteptai nunta sa le primesti cadou.
de-aia am zis ca eu as fi preferat o zi la spa.dar nu s-a gandit nimeni la asta.depinde de gusturile fiecaruia.
p.s:cadourile care le-am enumerat,cam toate zac si acum in cutii :)nu prea am loc de ele prin casa.


stii ce mi se pare mie practic?
sa o intreb pe fina ce ii lipseste in casa. o iau apoi de manutza (sau de brat, depinde :) ) si ii cumpar ce doreste ea. vrea un aparat de facut paine? sa si-l aleaga pe care vrea. vrea un robot complet de bucatarie? sa si-l aleaga.
eu primesc bani drept cadou in cele mai multe cazuri si zau daca nu m-ar bucura o esarfa mai mult. sau orice care sa arate ca persoana s-a gandit la mine, s-a intrebat ce mi-ar placea etc
pentru mine e mai important un lucru de care pot spune "e de la X!" decat orice suma de bani.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 20:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ral_ct scrie:
mie mi se parea dragut ca si cadou.practic ce este?gen:set de oale,farfurii,lenjerii de pat,mixere si masini de calcat?eu genul asta de cadouri am primit la nunta.practice...dar cand primesti cate 3 din fiecare...si mai ai si tu la casa ta destule,ca na...doar nu asteptai nunta sa le primesti cadou.
de-aia am zis ca eu as fi preferat o zi la spa.dar nu s-a gandit nimeni la asta.depinde de gusturile fiecaruia.
p.s:cadourile care le-am enumerat,cam toate zac si acum in cutii :)nu prea am loc de ele prin casa.

Ral, de ce nu le donezi? decat sa incurce..

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Cat_Eyes scrie:
stii ce mi se pare mie practic?
sa o intreb pe fina ce ii lipseste in casa. o iau apoi de manutza (sau de brat, depinde :) ) si ii cumpar ce doreste ea. vrea un aparat de facut paine? sa si-l aleaga pe care vrea. vrea un robot complet de bucatarie? sa si-l aleaga.
eu primesc bani drept cadou in cele mai multe cazuri si zau daca nu m-ar bucura o esarfa mai mult. sau orice care sa arate ca persoana s-a gandit la mine, s-a intrebat ce mi-ar placea etc
pentru mine e mai important un lucru de care pot spune "e de la X!" decat orice suma de bani.


da ff adevarat......si mie imi place de ex de ziua mea sa primesc cadouri,dar intotdeauna primesc bani in plic :wall: :wall: ....iar bani ii cheltui numai pe prostii si asta a fost

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 23 Dec 2009, 08:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Cat_Eyes scrie:
Ral, de ce nu le donezi? decat sa incurce..



o parte din ele le-am tot dat,unele le-am mai folosit.dar unele au ramas in cutii.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 16 Feb 2011, 18:20 
Nou Venit

Membru din: 16 Feb 2011, 20:11
Mesaje: 2
frumos! mie una mi-ar placea a primesc asa ceva de la nasi...si noi la icoana ne-am gandit pt nasi:nwink:[/quote]

eu am incercat ceva mai nou, mai ''tineresc'' sa spunem...le am luat un tablou, stiam ca sunt ademeniti de galeriile de arta, ca le place frumosul etc etc. modelul numit portrethttp://www.rightgift.ro/dar-de-nunta/arta/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 05 Iul 2012, 12:56 
Junior

Membru din: 18 Iun 2012, 12:53
Mesaje: 59
Toata lumea cauta ceva nou in materie de marturii. Iar o echipa tanara si ambitioasa a adus ceva inedit in Romania.

Fotografii Magnetice! Ce poate fi mai frumos decat sa pleci de la nunta cu o fotografie facuta in timpul evenimentului, pe care o poti afisa oriunde pe frigider, la birou etc...

mai multe detalii gasiti pe : www.momentos.ro
sau la tel : 0747.133.463


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 26 Apr 2016, 13:08 
Nou Venit

Membru din: 26 Apr 2016, 13:02
Mesaje: 9
Bilete la spectacol/concert sau o zi la spa.

Marius
invitatii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 28 Aug 2016, 00:10 
Nou Venit

Membru din: 25 Mar 2016, 18:25
Mesaje: 5
Acum depinde si ce isi permit finii pentru nunta. Eu am avut niste prieteni care au cununat si le-au facut cadou finilor, dansul mirilor. I-au inscris ei la scoala de dans stop&dance(http://stop-and-dance.ro/ ) din Bucuresti pentru a avea o nunta superba, mai ales ca ei nu-si permiteau acest lucru.Cu siguranta le-au mai cumparat si lucruri casnice, dar depinde ce are fiecare nevoie. Eu nu as face cadou o icoana daca as cununa. Cu siguranta vor primi asta de la cei apropiati, in special de la bunici.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România