Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 08 Mar 2006, 18:06 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
totusi eu cred ca decta sa locuim cu frati sau surori mai bine sa locuim cu prechea noastra sa nu avem certuri si altele.parerea mea!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 17 Mar 2006, 01:04 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

E foarte bine asa. Toata stima tot respectul pentru iubitul tau. Inseamna ca are rabdare si cred ca se va descurca foarte bine ca tatic! ;)


ai dreptate..toata admiratia...
si pe mine ma surprinde Marius al meu uneori cand se comporta cu sora mea (care locuieste cu noi) mai frumos decat o fac eu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 29 Iun 2007, 02:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
hop si eu ca musca'n lapte! lol
eu stau cu iubitul meu frate, cumnatzika mea scumpa si nepotzelul meu dulce foc hihihi si ne intelegem foarte bine. apartamentul are 3 camere deci nu ne inghesuim si nu ne incomodam. sotul meu a stat pana acum doar 1-2 luni pe an acasa asa ca nu ma deranjeaza faptul ca stau cu ei, ba chiar mi-ar fi displacut poate in anumite situatii sa stau singura... ideea este ca desi e totul ok, normal ca abia asteptam sa stam si noi singurei :kiss: :p :back: ca orice cuplu care are nevoie de intimitate. speram in vara asta sa rezolvam problema asta. insa daca nu ne-am fi inteles asa bine (eu am avut mereu o relatie super cu fratele meu ;) ), nu am fi stat sa ne stresam si sa ne certam din cauza altora. viata asta e si asa destul de scurta si plina de neprevazut...nu merita.


eu sincer puteam sa aleg varianta sa stea fratele meu cu mine dar am preferat sa il las sa stea cu prieteni de varsta lui sa stie ce inseamna studentia.Sa poata sa meaga la chefuri, sa stea cat vrea, sa doarma o iubita la el...cum am facut si eu.Si cred ca am facut alegerea cea mai buna.Pentru ca pe mine sigur m-ar fi deranjat multe lucruri si ne certam aiurea...pentru ca nu mai sunt la varsta lui sa am chef de chefuri toata ziulica.Am servici dimineata.
Vine la mine doar cand vea sa manance sau are nevoie de bani ca nu-i ajung ce ii dau mama si tata:wok::wok::ok::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
no.. subiectul asta l-am discutat si rasdiscutat cu o colega zilele acestea
la ea ar urma sa se mute la ei fratele si sotia sotului. eu am sfatuit-o CLAR sa nu accepte.

ce as face in situatia de fata?
i-as spune verde'n fata sotului ca nu mai pot continua asa, ca trebuie gasita o solutie. ori ori.. nu e bine la gramada oricum ai lua-o. cu exemple, frumos.. si o fi ea sora, sora, da' .. daca e in joc linistea si fericirea mea..
nu sunt absurda sa iti sugerez o dai in ger afara, dar ar putea sa-si gaseasca o garsoniera ceva. e groaznic sa nu ai liniste in casa ta.. eu as prefera sa o ajut cu niste bani pentru chirie decat sa-mi stea pe cap mai mult de o saptamana, doua trei o luna maxim.

nu inteleg in ce contex s-a hotarat (si ati acceptat) sa stea cu voi. ea nu plateste utilitatile? macar 1/3?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
privacy issues...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
in primul rand, eu nu stiam ca nu sunteti in tara. esti foarte draguta ca ii permiti sa stea asa.. intre straini e mare lucru sa ai pe cineva care te ajuta. ..pacat ca nu stie sa aprecieze.
mai suporta pana in martie.. mai e putin..
daca se hotaraste sa stea.. apoi.. sa isi gaseasca undeva si sa va lase in pace!

nu inteleg si nu mi se pare ok faptul ca a venit pe nepusa-masa.. fara ca tu sa stii.. e mai mult decat un drept de-al tau.. mi se parea normal, logic.. ca decizia sa fi fost luata impreuna

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
privacy issues

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ohoh
vezi sa nu le placa la tine, ca vine toata familia dupa aia

eu inteleg sensul cuvantului "ajutor".. dar daca sotul tau ar citi ce ai scris.. ce parere ar avea?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 22:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 23:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ma depaseste ce zici tu..
intr-adevar, o femeie ar observa ca aia pune masina la spalat cu doua rufe - stiu ca si eu l-am certat pe al meu ca nu e econom :nerv:. poate lor li se pare un fleac, dar azi asa, maine asa.. si uite de aici, de dincolo, se aduna.
cred ca ar trebui sa vorbesti si cu ea (sau poate sa stai pe pozitii pana in martie si sa lasi de la tine), dar si cu el..
lui sa ii zici clar ca te deranjeaza prezenta lor, ca ai nevoie de liniste, ca esti stresata .. faptul ca "nu sunt fericita" inchei citatul nu va aduce cu siguranta ceva bun.
nu e ok sa spui asa ceva.. mai ales dintr-o cauza care poate fi rezolvata/inlaturata.

edit pentru adaugare:
Daca nici in casa ta nu esti fericita,, apoi.......

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 23:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
:hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România