Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 14:29 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Ca nasi 50 de milioane? Mi se pare enorm daca tinutele sunt sub 35 de milioane.


Eu ma gandeam asa, si sa-mi spuneti daca aveti alta parere, da? :)
- lumanari: 4-5 mil
- biserica: 4-5 mil
- voal: 1 mil
- dar: 10 mil
- rezerva: 5 mil
- haine: 25 mil (numai costumul lui o sa coste 10 mil, ca pentru civila poate sa poarte si unul in care merge la munca, plus 2 camasi, 2 cravate, rochie de seara eu, pantofi, geanta, ceva pentru civila... mama, oare ne ajung 25 de mil??? :rolleyes: Va fi o nunta mai dichisita si chiar nu ne putem imbraca oricum)

Darul de la masa e cam mic, nu? :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 15:43 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Da, uite ca la Steilmann nu m-am gandit. Omu' meu e mort dupa Bigotti si alea sunt cam la 10 mil... ce e bine e ca el, la servici, poarta numai costum, asa ca o sa-l foloseasca din plin, chit ca e mai scump.

Darul e mult 10 mil?! Dar eu am auzit ca in Constanta sunt sume muuult mai mari! Uite, o prietena a primit de la nasi 600 de doalari, acum doi ani, si la fel, erau prieteni vechi... nu stiu ce sa zic, chiar nu vreau sa se supere pe noi. Voi cat credeti ca ar fi un dar potrivit?

De voal am pus asa, estimativ, ca nu stiu ce o sa aleaga finuta, dar sa stii ca am mers cu ea la Agnes Toma si acolo erau voalurile cam 1 mil.

Iar de mine, de rochia mea, chiar n-am inca idee cat ar costa, oricum nu vreau sa ma arunc la mai mult de 5 mil pentru o rochie de seara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 18:03 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Meniul nu va fi 2,5 mil, cu siguranta, dar cat va fi nu stiu, ca nu l-au stabilit inca. Nu stiam regula aia cu dublul meniului... sigur se aplica la nasi si nu la alti meseni? Restul preturilor eu le-am luat de pe diverse forumuri, din ce ziceau unele fete ca ar costa lumanarile, biserica, etc. Ar fi bine sa fie mai putin, iti dai seama, ca uneori ma ia durerea de cap cu gandul la inca o rata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 19:54 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
De relatii am zis, suntem prieteni de multi ani, tineri toti. Nu cred ca se asteapta ei sa dea lovitura cu noi, dar nici n-as vrea sa dam prea putin. Ca 500 de euro cu siguranta n-avem cum, desi mi-ar placea. :(

Si eu tot scoruri d'astea am auzit, d'asta 10 mil mi se pare cam putin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 20:26 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Meniul nu va fi 2,5 mil, cu siguranta, dar cat va fi nu stiu, ca nu l-au stabilit inca. Nu stiam regula aia cu dublul meniului... sigur se aplica la nasi si nu la alti meseni? Restul preturilor eu le-am luat de pe diverse forumuri, din ce ziceau unele fete ca ar costa lumanarile, biserica, etc. Ar fi bine sa fie mai putin, iti dai seama, ca uneori ma ia durerea de cap cu gandul la inca o rata.


fara suparare, dar 5 mil e putin pt nasi. foarte putin. la ultima nunta la care am fost am dat 4.5 mil. si nu eram nici pe departe nas (nici n-aveam cum :D). eu nu stiu ce preturi si daruri se vehiculeaza la voi, dar 10 mil nu mi se pare asa mult din partea nasilor :blink:
eu zic ca pt biserica ai pus cam mult si pt haine. si voalul e cam scump, zic eu. al meu e tot de la AT, dar eu n-am vazut atunci la 1 mil (nu ca mi-as fi ales :D)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 21:14 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Si mie mi se pare putin 5 mil, la noi la Cluj se dau cam 10-15 mil.Acum depinde de nasi. Si fiecare cu cat are, nu asta trebuie sa conteze.
De ce sunt asa scumpe lumanarile la voi? Eu le iau la 250 mii bucata si cu flori cu tot(trandafiri adevarati lol). Nu le faceti la florarii, ci la firme de nunti sunt mai ieftine florile la ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 23:23 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Si mie mi se pare putin 5 mil, la noi la Cluj se dau cam 10-15 mil.Acum depinde de nasi. Si fiecare cu cat are, nu asta trebuie sa conteze.
De ce sunt asa scumpe lumanarile la voi? Eu le iau la 250 mii bucata si cu flori cu tot(trandafiri adevarati lol). Nu le faceti la florarii, ci la firme de nunti sunt mai ieftine florile la ei.


cum sa fie 250.000 cu flori cu tot? chiar si la 20.000 firul de trandafir tot mi se pare mai mult decat dubios. pai am vazut chiar ieri niste stifturi de lumanari cu flori de plastic si erau 800.000 :zoombie:
eu nu mai inteleg nimic... parca traim in alte lumi, ce e cu diferenta asta de pret? inteleg ca nasii mei au vrut lumanari mai sofisticate si de aia sunt mai scumpe, dar chiar 250.000 perechea de lumanari? daca nu cumva ai inteles tu grasit... e super tare!!! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Apr 2006, 00:53 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

cum sa fie 250.000 cu flori cu tot? chiar si la 20.000 firul de trandafir tot mi se pare mai mult decat dubios. pai am vazut chiar ieri niste stifturi de lumanari cu flori de plastic si erau 800.000 :zoombie:
eu nu mai inteleg nimic... parca traim in alte lumi, ce e cu diferenta asta de pret? inteleg ca nasii mei au vrut lumanari mai sofisticate si de aia sunt mai scumpe, dar chiar 250.000 perechea de lumanari? daca nu cumva ai inteles tu grasit... e super tare!!! :ok:


N-am inteles gresit.Asa imi face agentia cu care colaborez.Exact 20000 firu de trandafir si nu vreau multi sa nu fie incarcate si grele, iar o lumanare mare simpla e 80000. Asta am vazut eu cu ochii mei la un magazin. Daca cauti gasesti. Deci nu e nici o gresala.Lucky me.
Mie mi se pare enorm de mult 1 mil / bucata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Apr 2006, 00:55 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Nu stiu unde cautati voi, dar la noi se gasesc lumanari ieftine si faine la magazinele cu rochii de mireasa. Si o prietena si-a luat la 60000 lumanarea, deci se poate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Apr 2006, 00:57 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Va iau si voua si vi le expediez via posta?:lol:(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România