Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 11:38 
Nou Venit

Membru din: 03 Sep 2009, 03:52
Mesaje: 4
Buna. E prima data cand scriu pe forum. As vrea sa stiu ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-o relatie. Poate imi impartasiti din experienta voastra....... Am 19 ani si sunt intr-o relatie cu un barbat de 36 de ani.......deci diferenta de varsta e destul de mare. tot timpul mi-au placut barbatii maturi, si acum am gasit ce cautam. Sunt fericita, il iubesc, ma simt iubita, avem o relatie foarte frumoasa, cu planuri mari de viitor (peste 2 ani nunta, bebe...)acum totul e perfect. Credeti ca mai tarziu, peste cativa ani, diferenta de varsta va fi o problema? Va rog spuneti-mi ce parere aveti.......poate sunteti intr-o relatie in care diferenta de varsta e mare, as vrea sa stiu cum e? Va multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 13:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
c_catalina scrie:
Buna. E prima data cand scriu pe forum. As vrea sa stiu ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-o relatie. Poate imi impartasiti din experienta voastra....... Am 19 ani si sunt intr-o relatie cu un barbat de 36 de ani.......deci diferenta de varsta e destul de mare. tot timpul mi-au placut barbatii maturi, si acum am gasit ce cautam. Sunt fericita, il iubesc, ma simt iubita, avem o relatie foarte frumoasa, cu planuri mari de viitor (peste 2 ani nunta, bebe...)acum totul e perfect. Credeti ca mai tarziu, peste cativa ani, diferenta de varsta va fi o problema? Va rog spuneti-mi ce parere aveti.......poate sunteti intr-o relatie in care diferenta de varsta e mare, as vrea sa stiu cum e? Va multumesc.


buna catalina......eu sincer nu am trecut prin asa ceva....diferenta dintre mine si sotul meu este de 3 ani(el este mai in varsta).....sincer eu nu am nimic impotriva(este absolut parerea mea personala) cu diferenta de varsta,atata timp cat va iubiti,cat va intelegeti,cat va respecatati si nu in ultimult rand atata timp cand nu ai distrus o casa,o familie,ai lasat in urma copii care sufera,jos palaria,nu am nimic impotriva
prietena mea are 35ani sotul ei 55 ani...diferenta de 20 ani.....daca se vede diferenta? binenteles ca da,se vede......ea e tanara,in floare vietii.....el e de aceeasi varsta cu tata......nu spun ca nu snut de acord,dar ei sunt de vreo 8 ani impreuna si deja au inceput disputele,asta din cauza diferentei de varsta...numai au aceleasi procuparii......ea vrea la o terasa sau discoteca....el nu mai vrea ptr ca nu ii mai permite varsta......e obosit.....acum depinde de la persoana la persoana.....primi ani sunt frumosi....dar dupa,nu se stie niciodata
eu iti doresc succes in tot ceea ce ti-ai propus....sper sa mearga la tine toata viata.....sa ai nunta mult visata si bebele mult dorit

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 13:30 
Nou Venit

Membru din: 03 Sep 2009, 03:52
Mesaje: 4
Elyt1000 felicitari si casa de piatra!!!!


Am uitat sa va spun ca nu a mai fost casatorit, nu am distrus o alta relatie. cat despre varsta.....eu sunt optimista. doar de noi depinde daca va fi bine sau nu. nu sunt mare amatoare de discoteci, baruri, chefuri deci din acest punct de vedere nu vor fi probleme.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nici eu nu pot sa zic cu siguranta daca conteaza diferenta de varsta pt ca intre mine si sotul meu sunt doar 5 luni...deci noi suntem foarte apropiati...acum de pinde foarte mult si de firea fiecaruia pt ca sunt persoane tinere care se cred batrane si invers...eu va doresc din tot sufletul sa fiti fericiti impreuna si relatia sa dureze %%- %%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 14:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
c_catalina scrie:
Elyt1000 felicitari si casa de piatra!!!!


Am uitat sa va spun ca nu a mai fost casatorit, nu am distrus o alta relatie. cat despre varsta.....eu sunt optimista. doar de noi depinde daca va fi bine sau nu. nu sunt mare amatoare de discoteci, baruri, chefuri deci din acest punct de vedere nu vor fi probleme.


multumesc frumos......atunci eu zic ca se poate....depinde exact cum ai spus de voi2.....dar sanse exista.....daca il iubesti nu asculta pe nimeni....fa ce iti spune inima si alege ptr tine....nu traiesti cu gura lumii ,traiesti cu el
am sa-ti spun ceva....cand l-am cunoscut prima data pe sotul meu,ne-am placut si ne-am mutat impreuna din prima zi (el este olandez si locuim acum in olanda binenteles)
cand m-am intors in romania prima intrebare pe care am primit-o din partea familie si a prietenilor a fost...Cati ani are?.....raspunsul meu a fost...Varsta nu conteaza,important e ca ne iubim.....imagineaza-ti ca toate lumea a crezut ca e mai mare cu 20ani de cat mine....la o luna a venit ptr prima data sotul in vizita in romania si cum era de asteptat toti au avut un soc....vai da e tanar......pai la ce va asteptati? pai a spus ca varsta nu conteaza....exact,dar niciodata nu am spus ca e batran.....si sa stii ca inca mai primesc intrebarea asta.....de ce? ptr ca sunt casatorita in strainatate si au ramas cu ideea invechita precum ca o romanca se casatoreste numai cu mosi straini sa le manance bani.....
oricum eu iti doresc inca odata succes in relatia ta

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 14:39 
Nou Venit

Membru din: 03 Sep 2009, 03:52
Mesaje: 4
Multumesc.

lily sarcina usoara si un bebe sanatos!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 15:42 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ce sa zic, eu l-am luat mai mic decat mine cu un an :p
acum poate e bine, mai mult ca sigur, in timp nu stiu cum va evolua relatia pt ca nimeni nu poate stii, probabil va venii o perioada care nu va fi tocmai pe roze, omul cu cat inainteaza intr-o varsta are fixurile lui, ideile lui, depinde f mult de voi ca oameni sa o intretineti, la fel cum ar fi daca ambii parteneri ar avea aceiasi varsta sau diferente f mici :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 16:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
c_catalina scrie:
Multumesc.

lily sarcina usoara si un bebe sanatos!!!!

multumesc frumos iubita :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 03 Sep 2009, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
c_catalina scrie:
Buna. E prima data cand scriu pe forum. As vrea sa stiu ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-o relatie. Poate imi impartasiti din experienta voastra....... Am 19 ani si sunt intr-o relatie cu un barbat de 36 de ani.......deci diferenta de varsta e destul de mare. tot timpul mi-au placut barbatii maturi, si acum am gasit ce cautam. Sunt fericita, il iubesc, ma simt iubita, avem o relatie foarte frumoasa, cu planuri mari de viitor (peste 2 ani nunta, bebe...)acum totul e perfect. Credeti ca mai tarziu, peste cativa ani, diferenta de varsta va fi o problema? Va rog spuneti-mi ce parere aveti.......poate sunteti intr-o relatie in care diferenta de varsta e mare, as vrea sa stiu cum e? Va multumesc.


sincer eu nu sunt de acord cu diferentele de varsta atat de mari intre parteneri.
probabil acum nu se vad, dar in timp crede-ma ca vor aparea divergente.
intr-adevar vei spune ca in toate cuplurile sunt certuri si iti dau dreptate, dar cunosc o multime de femei care au o relatie sau au avut cu un barbat mai in varsta si nu am vazut pe nici una fericita.
spui ca esti iubita...nu vad la varsta ta de ce nu ai fi...ai cautat mai mult?...el nu prea mai are ce sa piarda pe cand tu iti pierzi tineretea si vei constientiza asta mai trz nu acum.
peste cativa ani el o sa aiba 40 si tu 20...chiar crezi ca nu sunt diferente si de structura( pt ca el probabil are o anumita experienta de viata) si fizice.
Ps. de cat tm aveti relatia?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 23 Noi 2009, 03:36 
Nou Venit

Membru din: 26 Oct 2009, 23:19
Mesaje: 6
hmm..nu trebuie sa fim ipocrite...varsta conteaza destul de mult , logodnicul meu e mai mare cu 7 ani..si uneori tot apar divergente de mentalitate..eu vreau plimbari..el vrea liniste..eu vreau rochie de mireasa alb cu negru..el vrea traditionala..si crede ma nu tine de gusturi neaparat..ci si de dif dintre noi...nu dispera insa ..fiecare poveste e diferita si din pacate noi ne scriem fericirea, ai grija ce iti dorasti iubita..si eu am zis la fel..ca nu vreau discotci si petreceri..am 20 de ani..si daca nu as vedea cat ma iubeste si cate sacrificii face..jur ca l as trada pt o noapte la discoteca. sfatul meu e sa ...mai astepti sa vezi intradevar ce vrei..pt ca esti prea tanara ca sa stii acum :) si iti spun asta ..pt ca trec prin ce treci si tu:) mult noroc :) %%- %%- %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 20 Mar 2012, 12:40 
Nou Venit

Membru din: 20 Mar 2012, 14:35
Mesaje: 4
dupa parerea mea nu prea cred ca conteaza asa mult varsta...depinde de comunicarea dintre voi,de gusturile fiecaruia si asa mai departe...iubitul meu este mai mare cu 8 ani decat mine si ne intelegem foarte bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 20 Mar 2012, 14:04 
Nou Venit

Membru din: 20 Mar 2012, 15:39
Mesaje: 5
eu am 19 ani si prietenul meu are 29... ese destula diferenta de varsta incat la inceput au existat discutii cu parintii ... dar care treptat eu disparut...imi plac baietii coptii sa zic asa si trecuti prin viata....am ajuns sa ne indragostim in 2 saptamani iar acum suntem nedespartiti asteptand sa ne unim destile pt totdeauna:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 21 Mar 2012, 12:55 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 14:43
Mesaje: 5
imi pare bine andreea....sora mea este mai mica decat cumnatul meu cu 11 ani si nu e o problema,se inteleg bine,au realizat ceva in viata,au o fetita superba si asa mai departe...deci nu conteaza varsta:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 21 Mar 2012, 13:15 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 14:59
Mesaje: 5
Nu pot spune din experienta, dar cred k nu este atat de importanta diferenta de varsta ci doar mentalitatea ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 21 Mar 2012, 15:10 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 16:51
Mesaje: 5
pt mine varst anu are importanta atata timp kt exista iubire..mai specific odata termenul "iubire"...nu interes cum exista prin cuplurile mondene


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 12 Apr 2012, 13:51 
Nou Venit

Membru din: 12 Apr 2012, 16:43
Mesaje: 5
eu am 19 ani iar prietenul meu 29...avem un an si de cand suntem impreuna si nu putem concepe viata unul fara celalalt..si am avut noroc ca parintii mei nu au fost impotriva si ne-au fost alaturi...varsta nu trebuie sa fie un impediment in dragoste!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 23 Apr 2012, 16:45 
Nou Venit

Membru din: 23 Apr 2012, 19:41
Mesaje: 4
pentru mine varsta nu este un imortanta,important e sa te intelegi cu persoana respectiva,sa comunici si etc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 16 Iul 2012, 20:19 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2012, 22:04
Mesaje: 5
Depinde de multe dar daca exista atractie, deschidere si compatibilitate, hai poate sa zicem ca daca diferenta nu e mai mare 15 ani atunci e posibil. Poate ca peste 15 ani e un pic mult dar un 10 ani e ok tinand cont ca barbatii sunt mai imaturi si greu stiu ce vreau, unii.

_________________
...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 26 Iul 2012, 12:36 
Nou Venit

Membru din: 26 Iul 2012, 15:25
Mesaje: 3
ai zis cam bine Zelvi...ei se maturizeaza mai tarziu si poate ca si din cauza asta incercam realtii cu cei care sunt mai mari decat noi...din cauza experientei..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cat e de importanta varsta intr-o relatie?va rog spuneti-mi
MesajScris: 09 Aug 2012, 12:53 
Nou Venit

Membru din: 09 Aug 2012, 15:44
Mesaje: 3
pentru mine nu are importanta varsta atata timp cat ma inteleg bine cu el si totul este ok...dar de obicei barbatii mai in varsta sunt mai maturi si au o anumita experienta care ne cam place


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România