Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 09 Mai 2006, 17:40 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Dannymladin se pare ca noi doua ne vom intalni in noaptea nuntii si cine stie poate si pe zii.La cat mergeti la Primarie?dar la biserica?unde?noi la primarie speram sa putem face mai tarziu,pe la 15,iar la biserica mergem la SF.Apostoli Petru si Pavel,la 17.30.Eu am sa fiu mireasa si la Primarie ptr. ca nu sunt din oras iar sotul vine dupa mine in Valea jiului cu nasii si astfel plec mireasa de la ai mei.Cum te-ai gandit la firul evenimentelor din acea zi?cine va filmeaza/dar fotograf?noi am gasit doar cameramanul,joi trebuie sa vb cu fotograful.Cat va ia?Ati stabilit meniul?cat?supune-mi orice ai pregatit,mai prind ceva...din zbor.Poate nu ai sa crezi dar noua cameramanul ne ia 3.mil,e un tip de la Acces Tv,deci se pricepe,dar cica e pasiune,nu traieste di asta si face ieftin,mi-i la recomandat un coleg,daca sunteti interesate va pot de nr de tl.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 10 Mai 2006, 11:34 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
buna viitoarelor mirese din tg jiu,am revenit si eu dupa o lunga pauza.Si eu voi fii mireasa intr-o luna si jumatate,pe 17 iunie la Debarcader.noua ne orneaza sala Olga,o doamna din iezureni care cu asa ceva se ocupa,e super priceputa si nu e foarte scump.In plus la majoritatea nuntilor unde am foat ea a facut si mi-a placut.Dar prajiuturile de unde le luati?eu m-am ganit sa merg la Motru...stiti cumva altundeva mai bune?invitatiile le-am luat de la Libraria Signal de pe centru,dar fara scris insa la Darcom am vazut aceleasi modele cu 3000 lei mai scumpe dar include scrisul.Rochita am luat-o de la magazinul de langa Finante,pe partea cealalta,sunt doar cate un model din fiecare dar total diferit de ce gasesti in rest,merita sa vedeti.De unde luati marturiile?dar sucurile?

Ieri am fost si eu la Olga la Iezureni si tot cu ea m-am decis sa fac desi am vazut 3 decoratori pana acum.Ea mi-a placut cel mai mult, iar faptul ca are sera proprie de trandafiri...e super.
La cat te duce total?Mie nu mi-a zis exact fiecare pret, doar cateva care mi s-au parut ok.
Nu gasesc insa un fotograf bun.Vreau sa fie aceeasi persoana si pt filmare si pt. poze, dar sa fie neaparat foarte priceput si cu aparate bune. Imi recomandati pe cineva? Auzisem de un tip Gelu, stiti ceva de el?
Eu nu mi-am luat invitatiile, poate luna viitoare, deh eu mai am timp pana in septembrie;)
Va pup pe toate si astept vesti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 10 Mai 2006, 13:11 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
O stiu si socrii mei pe Olga, ne gandisem si noi la ea, stim insa ca ca este foarte aglomerata si tocmai de asta l-am ales pe acest Iulian. Cat va costa aranjamentele? Eu o sa vreau sa fac buchetul si lumanarile la Olga ca intr-adevar este foarte priceputa.
Eu am facut cununia la Bucuresti anul trecut pe 16 octombrie(eu sunt din Bucuresti), deci am scapat de o alta grija. Biserica este tot SF.Apostoli Petru si Pavel, la 17.00. Deci sigur ne intalnim.
Acum mai trebuie sa-mi fac marturiile si confirmarile de primire.
Fotograf este un domn iar sotia o sa filmeze sau invers nu stiu foarte sigur dar din cate am vazut eu sunt destul de buni. cam scumpi la foto dar asta e!:rolleyes:
In rest, o sa vin week-end-ul asta la Tg.Jiu ca sa vedem ce mai este de facut. In tot cazul foarte multe, noi trebuie sa aranjam si curtea, sa incepem sa dam din invitatii.Apropo, sunt facute la Darcom si sincer chiar nu mi s-au parut scumpe. Pe Lipscani in Bucuresti aceleasi invitatii costau cu 3000 in plus iar scrisul costa si el iar la Darcom nu m-a costat scrisul si erau si mai ieftine.
Meniul inca nu l-am stabilit, tot acum in week-end sa mergem la Pandra sa vorbim.
Sunt atatea de spus si de facut deja incep sa intru in panica.
:o
Va pup pe toate si dc imi mai aduc aminte ceva va spun.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 10 Mai 2006, 17:06 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Noi azi vb cu fotograful,inca nu stiu mare lucru despre el doar ca ...se pricepe,bineinteles ca cer cateva poze de model sa le vad.Vreau pozele clare si facute de aproape fara prea mult fundal si mai vreau si niste poze artistice:cool::wok:
LA ornamente nu stiu nici eu pretul total,dar cumnatul meu anul trecut a platit la Olga 7 mil.Eu as vrea verde cu alb,fiind langa lac restaurantul,iar in loc de clasicele inimioare de deasupra mesei mirilor vreau initiala mea si a lui.Verighetele le-am comandat dintr-un catalog si au venit in 2 sapt,ne-au costat 5mil


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 10 Mai 2006, 18:26 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Gata am aflat si eu (X), pe fotograf il cheama Padure Lucian. Sala am facut-o pe alb cu albastru, asa i-a placut sotului meu. Eu as fi ales rosu cu alb.Deasupra mesei noastre de la rest.am facut si eu ceva inedit adica initialele noastre D & I legate printr-o inimioara.:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 11:36 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Si eu stau in Bucuresti, ce coincidenta. Iar acum sunt cateva zile "acasa" (ca tot asa ii spun orasului meu drag)sa rezolv aceste probleme cu deco si foto.
Noi nu gasim pe nimeni care sa ne filmeze cu camera digitala, toti au vechituri d'alea analogice de pe vreme bunicii.
Daca stiti pe cineva priceput, sa-mi dati de stire.
Invitatiile inca nu le-am luat, o sa merg si eu azi la Darcom sa vad ce au.
De machiat cine va machiaza? Voi aveti inaintea mea nunta, asa ca neaparat sa-mi trimiteti poze si impresii.
Va pup si mai vorbim.:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 11:48 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Annaise, pot sa-ti spun ca ca eu chiar agreez ideea de a mi se face foto cu aparat cu negativ decat cu digital. Am lucrat in foto si stiu ce inseamna o poza digitala si una dupa negativ. Din pct.meu de vedere trebuie sa fii profesionit ca sa stii sa lucrezi cu un digital. Si sincer mie nu-mi plac pozele digitale. Nu au aceeasi culoare si claritate ca dupa un negativ. Parerea mea.:)
Cat despre coafat si machiaj si eu am aceeasi problema, chiar am mai intrebat si tu mi-ai recomandat-o pe Tassi. Eu mai stiu pe cineva la "Tomas", care mi-a garantat ca o sa iasa bine. Nu stiu nici eu.:((
:rolleyes:
Pupici:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 12:15 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Annaise, pot sa-ti spun ca ca eu chiar agreez ideea de a mi se face foto cu aparat cu negativ decat cu digital. Am lucrat in foto si stiu ce inseamna o poza digitala si una dupa negativ. Din pct.meu de vedere trebuie sa fii profesionit ca sa stii sa lucrezi cu un digital. Si sincer mie nu-mi plac pozele digitale. Nu au aceeasi culoare si claritate ca dupa un negativ. Parerea mea.:)
Cat despre coafat si machiaj si eu am aceeasi problema, chiar am mai intrebat si tu mi-ai recomandat-o pe Tassi. Eu mai stiu pe cineva la "Tomas", care mi-a garantat ca o sa iasa bine. Nu stiu nici eu.:((
:rolleyes:
Pupici:kiss:


Si la Tasi e o doamna care machiaza, poate o sa merg la ea. La Tomas mergea sora mea, sa o intreb ce zice despre ei.
Cu fotograful, ma refeream la filmare sa fie pe digital, dar ai si tu dreptate ca daca nu stie sa o foloseasca bine, tot degeaba.
Iar in Tg-Jiu am observat ca toti prefera vechiul sistem, oare sa fie chiar mai bun??
:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 14:22 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Citat:

Si la Tasi e o doamna care machiaza, poate o sa merg la ea. La Tomas mergea sora mea, sa o intreb ce zice despre ei.
Cu fotograful, ma refeream la filmare sa fie pe digital, dar ai si tu dreptate ca daca nu stie sa o foloseasca bine, tot degeaba.
Iar in Tg-Jiu am observat ca toti prefera vechiul sistem, oare sa fie chiar mai bun??
:kiss:

Filmarea poate sa ti-o faca pe casete obisnuite si dupa asta sa ti le transcrii pe cd sau dvd. Sau poate ti le transcrie chiar cel care filmeaza. Poate o sa ajungi sa vezi ce o sa-mi faca mie fotograful si cameramanul si o sa poti sa alegi din mai multe oferte.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 16:43 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Am cunoscut si eu fotograful,il cheama Hasna Sorin si mi-a placut ce ne-a aratat din catalog,poze de la alte nunti,e in bransa de 12 ani si multi spun ca se pricepe.Face fotografia cu 22mii,e cu cadru pe margine..daca vreti va dau nr de tl,si filmeaza daca va intereseaza.A spus ca ne da si cd pe care vor fii mai multe poze doar ca el ne scoate cateva din ele.De coafat eu ma fac la mine in oras,dar aici eu va recomand salonul Jannin,in spate la BCR.Eu acolo mi-am scos negrul din par si chiar daca m-a costat ceva a meritat,mi-a facut o culoare super.Iar de aranjat merita sa incercati,face cu cateva saptamani inainte proba.De unde va luati prajiturile?dar tortul?Danny ai gasit tul si organza ptr.marturii?
Daca vreti intrati pe web-ul fotografuli nostru sa vedeti ce are postat:www.hisvideo.ro
pupici si mai vb


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 16:47 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Am cunoscut si eu fotograful,il cheama Hasna Sorin si mi-a placut ce ne-a aratat din catalog,poze de la alte nunti,e in bransa de 12 ani si multi spun ca se pricepe.Face fotografia cu 22mii,e cu cadru pe margine..daca vreti va dau nr de tl,si filmeaza daca va intereseaza.A spus ca ne da si cd pe care vor fii mai multe poze doar ca el ne scoate cateva din ele.De coafat eu ma fac la mine in oras,dar aici eu va recomand salonul Jannin,in spate la BCR.Eu acolo mi-am scos negrul din par si chiar daca m-a costat ceva a meritat,mi-a facut o culoare super.Iar de aranjat merita sa incercati,face cu cateva saptamani inainte proba.De unde va luati prajiturile?dar tortul?Danny ai gasit tul si organza ptr.marturii?
Daca vreti intrati pe web-ul fotografuli nostru sa vedeti ce are postat:www.hisvideo.ro
pupici si mai vb



E abonat Ghidul Miresei si are pagina aici pe site. Daca va place, ajutati-l si postati comentarii pe pagina lui! Il veti ajuta mult pentru viitor, ca alte mirese ca voi sa afle cum se descurca. Ii faceti un bine. Il gasiti la fotografi (cred ca si la cameramani). Ok?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Mai 2006, 17:08 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Chiar cred ca am sa ma duc week-end-ul asta sa vad ce pot sa-mi fac la par. Prajiturile le vor lua socrii mei am inteles de la Valcea. Cica este o super cofetarie acolo si le aduce chiar si acasa. Tortul eu l-am ales pe cel de la Valceanu de la P-ta Mare. Mie chiar imi place tortul lor. Tul-ul (alb si albastru)l-am luat din Bucuresti, l-am taiat, am luat si fundele din saten, mai am bomboanele sa le cumpar si cred ca incep sa le cam fac, ca timpul se duce. Nu fac nimic cu organza, desi mi-ar fi placut, ar fi iesit frumoase.
Cat despre fotograf, sunt diferite preturile, mie imi ia 18.000/poza 10/15, micute intr-adevar, dar dc sunt cateva frumoase o sa le fac 13/18 sau chiar 15/21 iar caseta video o va transfera pe cd si dvd.
:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 15 Mai 2006, 17:01 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Am facut marturiile,cate o ciocolata,imbracata in tul alb si legate cu snur(nu a mers cu organza,trebuia sa o tivesc...)si legate de ele cate o inimioara pe care am scris numele nostru si data nuntii,au iesit super si la-am facut cu nasa deci nu e mare lucru de facut:,Cat te costa prajiturile?dar tortul?cum il faci?eu m-am gandit la ceva cu 5 etaje,imbracat in ciocolata alba si cateva florii naturale de decor,ceva in culoare salii.Prajitura o vreau ambalata,cam 5-6 bucati pe un carton,invelite in celofan colorat si servite la fiecare persoana odata cu felia de tort,am mai primit la o nunta asa si mi-a placut ideea.Asa apuca fiecare din toate felurile si o mananca cand vrea:lol:ce zici?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 17 Mai 2006, 15:46 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Chiar cred ca am sa ma duc week-end-ul asta sa vad ce pot sa-mi fac la par. Prajiturile le vor lua socrii mei am inteles de la Valcea. Cica este o super cofetarie acolo si le aduce chiar si acasa. Tortul eu l-am ales pe cel de la Valceanu de la P-ta Mare. Mie chiar imi place tortul lor. Tul-ul (alb si albastru)l-am luat din Bucuresti, l-am taiat, am luat si fundele din saten, mai am bomboanele sa le cumpar si cred ca incep sa le cam fac, ca timpul se duce. Nu fac nimic cu organza, desi mi-ar fi placut, ar fi iesit frumoase.
Cat despre fotograf, sunt diferite preturile, mie imi ia 18.000/poza 10/15, micute intr-adevar, dar dc sunt cateva frumoase o sa le fac 13/18 sau chiar 15/21 iar caseta video o va transfera pe cd si dvd.
:)


Buna, Danny
Asteptam si noi impresii de la coafatul din weekend, cu ce ne incanti?
Cum a iesit? La cine ai mers?
Au inceput emotiile?
:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 19 Mai 2006, 16:11 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Si eu merg pe 3 iunie la un salon deschis recent.Vreau sa imi incerc cocul pe care il fac la nunta.Am sa imi fac mai multe modele sa vad ce aleg la sfarsit:\
Am auzit ca e si ieftin si bun,(parca fac reclama la iaurt)doar 180.000 te costa aranjatul...sa vedem daca si ptr mirese e doar atat
DAr la solar unde mergeti?mi-e frica sa ma bronzez natural,daca ma trezesc ca mi-i se duce pielea?
Ce bijuterii veti purta?m-am gandit la ceva gablonturi.Am vazut la "cadouri"peste drum de Parangu ceva finut si potrivit(X)
Rochita o aveti pe cercuri?eu nu am vrut cercurile,dar de unde sa iuau jupa ca tipa nu mi-a adus?imi vine sa ma:gun:,sunt pera stresata):(:o:(:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 20 Mai 2006, 21:24 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Ei,nu te da batuta.Cum sa nu gasesti tu o jupa in tot orasul? Mergi la magazinele de pe Calea Victoriei, sunt vreo 2-3 sau in P-ta Mica. Cu siguranta gasesti.Mai e un magazin pe colt cum mergi de la Finante spre Piata Mare.
Sa-mi zici ce ai reusit.
Eu nu mi-am luat rochia, probez mereu, dar nu ma pot hotari,nu-mi cade nimik cu tronc.
As vrea sa nu fie cu cercuri, dar asta e in functie de model, ca daca ai o rochie care are model pe partea de jos si trebuie pus in evidenta...atunci e musai cu cercuri.
Poti sa tii cercurile la biserica,poze,iar la masa sa le dai jos...
Nu ai poze cu rochia sa o vedem si noi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 27 Mai 2006, 10:37 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Chiar nu mai e nimeni pe aici?
:unsure:
Cum mai stati cu pregatirile acum pe ultima suta de metri?
Eu, din pacate extrem de rau,nu reusesc sa-mi gasesc rochie si simt ca innebunesc.Chiar niciuna nu-mi cade asa la inima...:(
Mai merg si azi sa caut, dar nu-mi pun mari sperante.
Va pup si astept si vesti de la voi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 29 Mai 2006, 02:19 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Eu mai sunt pe aici, dar mai mult in umbra, ma mai uit sa vad ce se mai discuta, printre cateva marturii care le fac.
Rabdare si mult succes la gasirea rochiei.Eu sunt aproape gata, mai e putin pana pe 17 iunie si deja incep sa fierb de emotii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Rochia !!1
MesajScris: 01 Iun 2006, 15:57 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Gata, mi-am luat si eu rochia !!!!:lol:
de fapt...corsetul si fusta ca asa mi-am gasit.
Desi am vrut alb, am gasit o culoare putin spre crem, dar daca asta mi-a placut si mi-a venit bine...am luat-o :D
In sfarsit !!!!!!!nu mai speram sa gasesc.
In fiecare zi ma uit la ea si abia astept clipa in care o voi purta si ma voi simti ca o printesa :love:
Va pup pe toate si astept sa mai ziceti una alta, cum merg pregatirile, cum stati cu emotiile.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Rochia !!!!
MesajScris: 01 Iun 2006, 15:57 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Gata, mi-am luat si eu rochia !!!!:lol:
de fapt...corsetul si fusta ca asa mi-am gasit.
Desi am vrut alb, am gasit o culoare putin spre crem, dar daca asta mi-a placut si mi-a venit bine...am luat-o :D
In sfarsit !!!!!!!nu mai speram sa gasesc.
In fiecare zi ma uit la ea si abia astept clipa in care o voi purta si ma voi simti ca o printesa :love:
Va pup pe toate si astept sa mai ziceti una alta, cum merg pregatirile, cum stati cu emotiile.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România