Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Mai 2006, 20:04 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Fata eu sincer nu m-as supara....Si nici Gina nu cred ca s-ar supara ca nu se marita pt banii de la dar...
Si voi, daca reusiti sa strangeti 15-20 mil pt dar, o sa iesiti super bine. Darurile astea cu miile sunt in Buc, in provincie merge cu mai putin.
20 mil inseamna ceva peste 500 de euro. Chiar si 500 e OK. Eu m-as bucura sa-mi dea nasii 20 mil:D


Madi, ma bucur ca gandesti asa. Si eu tot asa zic, dar na, cer si eu alte pareri. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 11 Mai 2006, 15:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Da, si la noi tot parintii au dat cel mai mult. Mai, cum o sa fiu nasa si stiu sigur ca n-o sa am 30 mil pentru dar, plus celelalte cheltuilei, iti dai seama ca atunci cand aud sume d'astea ma ia cu ameteala. :D

Stii ce vreau sa te intreb, ca tot o sa fii mireasa: te-ai supara daca nasii ti-ar da la masa mai putin decat parintii? Sincer! Chiar ma intereseaza.


vrei sa iti zic cum am negociat cu nasii?? In momentul in care i-am intrebat daca vor sa fie nasii nostri am zis asa: noi vom cumpara tot. Voi trebuie doar sa fiti acolo!! Si le-am zis asa :daca nu au bani de dar ...pot sa dea la misto n milioane ...si dupa nunta noi ii dam inapoi...!! Ideea e sa-i dea de ochii lumii...ca sa vada ceilalti invitati..cati bani au dat nasii!!:D:D:D:D E buna ideea sau nu??:p:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 11 Mai 2006, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
voi nu vedeti in ce hal a ajuns tara asta?? Dinti in rate...case, masini , haine in rate, pantofi si alte alea!! Suntem vai de :back: nostru....cat de absurzi sa fim incat sa le impunem un plafon??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 11 Mai 2006, 18:06 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Ce-mi place de voi, fetelor! :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 11 Mai 2006, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Mah da nu e nevoie sa va dea n...E suficient sa va dea cat au si gata...Parca stie cineva cat au pus ei in plic...
Atata timp cat nu e cu strigare...
:ok:


nu intelege gresit . Cand am zis n nu am vrut sa pun o anume suma ca sa nu credeti ca impun acea suma de bani! Mai bine scriam x :ermm::(....poate sa dea nasul si 2 lei ...nu conteaza!!astae ideea!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 11 Mai 2006, 20:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Mai bine ziceai X:D
:p:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 22 Mai 2006, 21:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
pai..........nasi mei nu stiu cat vor da dar cred ca se vor descurca ei ca de...noi nu vrem sa le impunem nimik,si eu oricum vreau sa scot un meniu destul de ieftin,adik sa-si poata toti prieteni sa vina ca daca o sa am un meniu ca al ginei de 200 euro,o swa am cativa nuntasi si eu vreau sa fie toti prieteni (X)


meniul meu nu e de 200 euro...ci de 1.500.000 ...200 de euro se asteapta a fi darul la nunta/ familie ..in cazul i care acestia sunt doar prietenei ...nu rude!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 24 Mai 2006, 19:16 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Fetele, sunt tare necajita: fina mea insista cu cadoul pentru nasi. Cand eu i-am spus in mod extrem de clar ca nu vrem sa ne complicam. Serios, oare chiar nu-si da seama ca ne forteaza mana sa luam si noi la randul nostru cadou?! Efectiv, simt ca nu da doua parale pe parerea noastra. :(:(:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 24 Mai 2006, 19:56 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Totusi! Tu spuneai cati bani vei cheltui pentru nunta lor si te superi ca vor sa iti ia un cadou? E placerea lor, de ce sa le-o strici?
:flowers:


Povestea e mai lunga, DJ! Nu e numai asta... incep sa apara tot felul de traditii, noi am stabilit niste lucruri la inceput si acum vad ca de fapt nu mai conteaza, ca soacra-sa decide. Am intrebat-o daca vrea sa-i iau oglinda, farduri, parfum... ce se mai ia la Constanta si a zis categoric ca nu... acum zice ca sa vin si cu trusa mea de acasa, sa ne prefacem, pentru poze, ca o machiez. Pai la faza asta, pot eu sa nu fac ritualul? Nu o sa se uite soacra-sa si restul cas la mine???

Acum si faza cu cadoul... clar o sa trebuiasca sa luam si noi cadou si Dzeu stie ce alte obiceiuri mai apar. Am auzit ca dupa gatit nasa ii da miresei bani, la fel si dupa legatoare. Si tot asa... cel mai tare ma doare ca noi am vorbit ceva si ei fac pe dos. Si cica suntem prieteni! :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 24 Mai 2006, 20:01 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Situatia pare sa fie mai complicata decat parea, sorry!


Stai linistita, imi varsam si eu oful. Saru-mana de intelegere.:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 24 Mai 2006, 21:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Stai linistita, imi varsam si eu oful. Saru-mana de intelegere.:flowers:


tu esti o nasa super cool ....a mea .....am rugat-o sa vina sa laum voalul ...nu a avut timp ...am lasat-o 2 luni ....nu a gasit timp liber....so ....m-am dus singura si mi l-am cumparat!!! :D:D:D:D Si ea l-a decontat dupa aia!! Puii mei ....daca era sa astept dupa programul ei ...eu ramaneam fara voal!!(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România