Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 20 Iun 2006, 20:59 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
detalii si poze..:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 20 Iun 2006, 21:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Gata , a trecut si nunta mea!
A fost superb, ne-am distrat minunat, si noi si invitatii nostrii.
Totul a mers ca pe roate!
Suntem asa de fericiti....!!!!!!



CASA DE PIATRA!! SA FITI FERICITI SI SA VA IUBITI MEREU!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 21 Iun 2006, 21:08 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 15:21
Mesaje: 5
Citat:
Gata , a trecut si nunta mea!
A fost superb, ne-am distrat minunat, si noi si invitatii nostrii.
Totul a mers ca pe roate!
Suntem asa de fericiti....!!!!!!


casa de piatra si numai fericire
povesteste-ne mai multe despre nunta:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 27 Iun 2006, 16:04 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
Citat:



Poze?:rolleyes:

cred ca e in luna de miere..:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 28 Iun 2006, 03:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Am ajuns si eu sa scriu aici!
Am fost mireasa pe 25 iunie in Cluj-Napoca. Prima mea nunta.(X) Saptamana asta voi fi din nou mireasa, dar la Galati (1 iulie).
Hai sa va povestesc acum, pe scurt, nunta mea.
Totul a inceput pe 21 iunie cand am ajuns acasa la Cluj. Pana duminica, cand a fost nunta, am umblat de dimineata pana seara, sa pun toate detaliile la punct. E foarte stresanta perioada acesata, adik finalul, inaintea marelui eveniment. Am fost de la firma care imi organiza nunta, la cofetarie, florarie, etc. Nici nu mai stiu pe unde am fost.
Gata, acum revin la ziua nuntii. Dimineata am fost la coafor si apoi la machiaj. Am ajuns acasa cam tarziu, adik lumea era adunata deja la mine. Eu am aparut in blugi si...cu voalul in cap!:D Ziua a inceput, normal, cu o problema. Un cercel nu a vrut sa iasa din ureche, pentru a fi inlocuit cu cel de mireasa. O jumatate de ora toata lumea s-a chinuit sa-mi scoata cercelul care era de neclintit. Pana la urma a iesit doar cu patentul, abia dupa ce era sa incep sa plang atat de nervi cat si de durere.
Apoi a venit mirele si atunci au inceput emotiile mari. Florile in piept le-am prins cu mainile tremurand.
A urmat starea civila, la care am intarziat 15 min.:( Noroc ca mama e colega cu cei care au oficiat, asa ca am fost asteptati. Am fost ultima pe lista casatoriilor din acea zi. Totul a fost super, mai greu a fost cand a trebuit sa semnez cu noul nume. Daca era o singura data nu era problema ca am improvizat ceva, dar a doua oara ma chinuiam sa copiez prima semnatura.
Apoi au urmat pozele cu fotografii, care ne-au chinuit vreo ora.
La sala am fost asteptati in aplauze. A fost super. Sa fii in centrul atentiei! Mirele meu era cel mai incantat. Masa a decurs normal, cu multe suprprize din partea parintilor mei, care au organizat nunta. Adik: porumbei, patru perechi de dansatori de dansuri populare (si eu am facut dansuri si am dansat cu ei chiar la nunta mea- mirele era in culmea fericirii, cand m-a vazut dansand cu ei), iar spre seara artificii.
Pantofii mi-au fost furati la o jumatate de ora de la intrarea in local de copilul nasilor si verisorul meu, care de abia asteptau. Am fost furata, de domisorii de onoare, care au primit pedepse ca m-au furat si ca sa primeasca ce au cerut au trebuit sa le execute. Mirele a fost furat si el de prietenele mele.
Au fost si probleme normal, adik am comandat un tort, cu un suport si mi s-a adus alt suport. Noroc ca tortul a fost cel pe care l-am comandat. Imi venea sa plang, cand a venit seful de sala si mi-a spus ca nu are cum sa-mi aduca tortul ca nu are decat un supert si tortul meu avea 3 etaje. asa ca au improvizat ei, a fost mai urat, dar asta este.
Vremea a tinut cu noi, adik a fost soare toata ziua, de asta imi era cel mai frica, sa nu ploua. A plouat, dar dupa ce am fost furata, asa ca speram ca vom avea o casnicie imbelsugata, cum se spune.
Nici nu mai stiu ce sa va mai povestesc, ar mai fi atatea, dar nu vreau sa va plictisesc si e si tarziu, azi m-am intors in Galati, din Cluj. Sunt franta de oboseala si de maine, adik de azi e deja 1 noaptea, trebuie sa incep sa pregatesc nunta de aici de la Galati.
Dupa nunta de la galati care e pe 1 iulie, pe 3 vom pleca in Italia, in luna de miere si pe 17 voi intra sa va povestesc cum a decurs si nunta aceasta. La Galati am casatoria religioasa si nunta din nou.
Sunt o norocoasa, ca am ocazia sa imbrac rochia de mireasa de doua ori si de abia astept.
Gata, maine voi intra sa pun si poze de la nunta de la Cluj, cele facute de familie si prieteni, ca cele originale nu sunt gata inca.
Va pup!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 28 Iun 2006, 05:11 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
super..:lips:..ce-mi place cel mai mult e ca te distrezi dublu..:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 28 Iun 2006, 13:31 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
.
Sunt o norocoasa, ca am ocazia sa imbrac rochia de mireasa de doua ori si de abia astept.

Va pup!



intr-adevar esti o norocoasa...si sa fie intr-un ceas bun....casa de piatra...

distractie placuta si la galati...
asteptam poze si detalii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 11:52 
Senior

Membru din: 02 Mai 2006, 15:22
Mesaje: 112
casa de piatra si distractie placuta la galati . asteptam runda a2a de povesti despre cum a fost si vrem pozeeeeeeeeeee:lol::wok:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 16:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
:D:D:D Gina ...te astept!!! :p:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:02 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
:D:D:D Gina ...te astept!!! :p:D:D:D


hai, ca am venit :D
am plecat de la biserica spre restaurant, eu si sotul impreuna cu nasii in masina lor, ceilalti cu ce au apucat :D...
am ajuns la restaurant, unde socrii ne asteptau la intrare cu un prosop, cu care ne-au prins de gat pe amandoi si ne-au dat sa mancam dintr-un ou fiert :zoombie: (au insistat pe traditia asta, nu comentez, ignorati-o :p)... buuuun... la intrarea in restaurant am fost intampinati cu sampanie, am ciocnit amandoi apoi cu nasii si parintii si ceilalti care venisera cu noi de la biserica, dupa care i-am invitat pe toti in sala, sa ia loc la mese... intre timp, muzica isi facea treaba cu marsul de primire :D
si de atunci a inceput statul la usa :D cu paharul de sampanie in mana (apropo, am avut niste cupe din argint, absolut superbe!!!!! (X))... si am tot stat asa pana au venit toti invitatii (vreo 2 ceasuri, timp in care muream dupa o tigara :(()... in afara de miri, la intrare stau si nasii si parintii mirilor... noi am facut cu randul, adica noi am stat mereu, dar cand vedeam ca mai vine careva ii chemam si pe restul (daca erau din partea mea ii chemam pe ai mei si invers :p)...
in cele din urma s-a strans toata lumea, ne-am asezat la masa... va spuneam de urarile de bun venit si de viata lunga si fericita bla-bla-bla... timp in care s-au adus aperitivele... la cateva minute dupa ce toti s-au asezat inapoi la masa (ca doar ne-au cantat stand in picioare, nu? :p) am fost invitati pe ringul de dans si am dansat primul dans ca sot si sotie (melodia a fost surpriza solistului... si n-am s-o pot uita niciodata :love:)... am dansat noi putin, apoi au fost invitati pe ring, pe rand, nasii si parintii, apoi toti invitatii...
si de atunci a inceput cheful... care mai de care manca, bea, dansa, iesea pe terasa, fiecare facea ce-l taia capul... mancarea era adusa cam odata la o ora jumatate (cam asa, nu pot sa spun cu exactitate, dar chiar mi s-a parut ca a mers bine, fara probleme, mai ales ca serveau mai multi chelneri si foarte repede, ca sa nu stea oamenii sa se uite cum mananca altii :wacko:)... pe la 12 m-au furat, dupa vreo 30 de minute m-au adus inapoi... apoi am trecut cu nasii si parintii pe la fiecare invitat sa le multumim ca sunt alaturi de noi... si iar mancare, iar dans, iar bautura... din cand in cand ceva poze... ma mai asezam la cate o masa sa schimb 2 vorbe cu invitatii...
pe la 4-4.15 s-a adus tortul... s-au stins luminile (am urat faza asta si pe film se vede cum eu tot faceam semn la unul sa le aprinda :mellow:)... iar ne-au cantat la multi ani, iar ne-au urat 15 copii... toata lumea a halit tort (super bun tortul!!!!)... iar dans, iar bautura (mancarea se terminase :p)... iar pe la 5 nasa mi-a scos voalul, mi-a pus palaria, i-a scos floarea din piept mirelui, eu am aruncat buchetul (nu mi-a convenit cine l-a prins :mellow:)... apoi nasa a pus voalul tipei, floarea prietenului ei... dupa care am dansat toti 4 (fiecare cu perechea lui :D)... si apoi iar dans cu totii... iar baut... si pe la 5.30-5.45 au inceput sa plece... si-au plecat, si-au plecat... si cand au plecat cam toti (mai ramasesera 2 mese - rudele apropiate si ceva prieteni) sotul a facut socotelile cu restaurantul si cu toti ceilalti... eu am ramas cu gasca pe ring sa dansam :D... iar la 6.45 cred ca am parasit restaurantul...
cea mai tare faza a fost ca noi am vrut sa ne plimbam pana acasa, eram asa de fericiti si plini de bani ca niciodata :D :D :D... asa ca ne-am plimbat de brat pana acasa...
sfarsit!!! :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
super.....asta voiam sa stiu!! Asta e de fapt povestea nuntii!! multumesc din suflet!! Uite...de exemplu nici nu stiam ca se ia floarea din piept mirelui si i se pune aluia care prinde jarteaua : :D:D:D!! Multumesc mult pt tot!!:lips::lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România