Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 14 Apr 2006, 03:11 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
1) nici al meu nu imi ia mereu flori...imi aduce dar nu f des. dar e un om extraordinar si face multe altele
2) e cam...afon pe ringu de dans. am dansat...la o nunta si la un chef...in disco nu mergem niciodata, acasa nu dansam. la nunta va dansa ca nu are incotro:D si nu vals ci melodia noastra :)

nunta va iesi bine oricum! fi tu linistita si daca nu danseaza in mod normal la nunta o va face (al meu a promis si stiu sigur ca o va face ca face orice ptr mine) :)



nu stiu daca o va face. nu-i place sa fie privit. i-am zis ca va fi mai tare in centrul atentiei daca sta jos...:rocker:
in rest e sotul perfect. de aia, in ciuda prejudecatilor si superstitiilor am stabilit nunta in mai:flowers: pana acum a fost totul super bine de ce nu ar fi si de acum incolo, mai ales ca vom fi si mai aproape de Doamne-Doamne!!!!O:):ok:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 07 Iun 2006, 00:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Eu mai fusesem ceruta de doua ori inainte...de diversi distrusi...si nu mi s-a parut nimik deosebit...chiar am luat-o in gluma....si mi s-a parut nostime ideea, iar cand am vazut ca se materializeaza...a fost un sentiment de teama...teama de a-mi pierde libertatea. Acum am scapat de astea....stiu ca daca as vrea sa plec la 12 noapte aiurea cu fetele sau cu alti baieti nu e nici o problema..are incredere in mine!!:-`


eu acum citesc replicile voastre:) se pare ca acum am mai mult timp decat aveam inainte de nunta:lol: da' m-a distrat ce-ai scris..ca te-au mai cerut 2 distrusi..imi si inchipuiam cam ce fata plictisita aveai si ce raspuns le-ai dat:)

sunt foarte emotionante povestile voastre! cred ca ar tb sa strangem mai multe si sa scriem o carte! sunt convinsa ca le-ar fi de mare ajutor barbatilor:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 24 Aug 2006, 16:31 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
pe mine m-a cerut la Tg. Jiu, la Poarta Sarutului si a fost suuuper...:love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 24 Aug 2006, 17:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
eu am fost ceruta in casatorie de ziua mea de nastere, pe 6.04.2005. nu ma asteptam absolut deloc. ziua a decurs normal, pupaturi la servici, fursecuri, flori de la colegi. m-am trezit cu alexandru in birou cu un imens buchet de lalele (27). va inchipuiti cum m-am simtit, mai ales ca el nu prea imi cumpara flori.
apoi am plecat impreuna de la servici, rugandu-l sa iesim la un suc macar (are programul fff incarcat la servici), insa el ma refuza. am ajuns acasa dezamagita sperand ca pana la urma o sa scape repede de la firma. l-am tot sunat , dar nimic. la un moment dat, cand deja imi venea sa plang, m-a sunat si mi-a spus sa cobor in 10 minute. m-a dus la un restaurant in regie. totul a decurs bine. ne-am mutat de la masa unde ne asezasem pt ca era curent. el se tot foia, nu stiam ce are. m-a intrebat unde sunt cheile de la masina. uitase cutia cu inelul in buzunarul de la haina (care era in cuier). s-a dus sa caute "cheile", apoi mi-a trimis un sms: " INCHIDE OCHII!!". cand i-am deschis in fata mea era o cutiuta rosie din catifea in forma de inimioara. am deschis-o cu mainele tremurande...SURPRIZA: inelul de logodna. l-am pus pe deget, plangand de se uita toata lumea din restaurant la noi si am auzit urmatoarele cuvinte: "DE ACUM TE POTI CONSIDERA SOTIA MEA".
TREABA fusese pusa la cale din noiembrie 2004.inelul se afla la el in camera din februarie, iar el nu a datnimic de banuit.
cam asta a fost. nu mi-am gasit cuvintele pt a va descrie tot ce am simtit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 24 Aug 2006, 18:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Nu ti le-ai gasit , nu ti le-ai gasit dar cotoroantzei Batori i s-a ridicat parul de pe maini de emotii... eu sunt si putin mai sentimentala decat reala batori:D:D


a fost foarte emotionant mai ales ca nu ma asteptam absolut deloc. alexandru este tacut de fel, nu-i place sa vb si stie sa pregateasca o surpriza. ai mei au fost extrem de surprinsi. a fost frumos. as mai vrea sa traiesc acel moment. stia ca-mi doresc sa fiu ceruta ca la carte, cu inel si a fost exact asa cum am visat. nunta m-a lasat sa o fac asa cum am visat. este un om deosebit pe care il iubesc enorm.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 24 Aug 2006, 20:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Asta e o atitudine cu care eu nu sunt de acord. Bine, l-am anuntat de mult ca abia astept sa il prind ca a calcat stramb ca sa fac la fel, nu care cumva sa fie unul inger si unul :devil:. Fara scandaluri, tipete, reprosuri.
Oricum cu respectiva nu as avea nimic; toata vina e a lui si doar el poate fi condamnat in astfel de cazuri. Si ca sa mai ramai alaturi de el dupa asa ceva trebuie sa iti dovedeasca ca totusi te merita, cat de cat. Daca nu ii pui piedici, cum sa dovedeasca, saracutul de el?
Ma rog, eu sunt de parere ca trebuie tinuti putin "in suturi"; cu cat esti mai preocupata de viata ta (cariera, prietene, amici, hobby etc) cu atat sunt mai atenti sa te tina. Si pana acum nu am fost inselata, desi cu un fost prieten am fost 5 ani...


sunt de acord cu tine..eu l-am amenintat ca-l parasesc dc face vreo tampenie! si e bine sa stie care sunt repercursiunile, in caz de tentatie sa se gandeasca de 2 ori:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 24 Aug 2006, 20:47 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

sunt de acord cu tine..eu l-am amenintat ca-l parasesc dc face vreo tampenie! si e bine sa stie care sunt repercursiunile, in caz de tentatie sa se gandeasca de 2 ori:)

eu i-am spus din start : daca mergi cu alta, inseamna ca nu ma mai vrei si nu mai avem ce vorbi. interesant e ca si el mi-a zis acelasi lucru:-` asa ca... ne tinem strans unul de altul:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 25 Aug 2006, 14:47 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:


Eu cred ca nu e cazul sa ne gandim la chestii de-astea acum. Eu nici nu mi-am pus problema. Mi-am zis ca pana la 32 de ani a avut timp sa se gandeasca bine ce vrea si ce i se potriveste. Nu-mi fac probleme ca o sa se razgandeasca de acum inainte.:ok:

da, de acord, dar totusi trebuie sa fii precaut, sa-i spui celuilalt cum sta treaba. in plus... niciodata sa nu spui niciodata ca nu se stie de unde sare iepuroaica..:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 25 Aug 2006, 16:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


Eu cred ca nu e cazul sa ne gandim la chestii de-astea acum. Eu nici nu mi-am pus problema. Mi-am zis ca pana la 32 de ani a avut timp sa se gandeasca bine ce vrea si ce i se potriveste. Nu-mi fac probleme ca o sa se razgandeasca de acum inainte.:ok:


normal ca nu, dar e bine s-ti stie de frica:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România