Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 179 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 12:14 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
hello fetele,
am o idee...
hai sa ne ajutam....eu lucrez in resurse umane...daca are cineva nevoie de sfaturi pe acest domeniu o pot face....
voi in ce domenii activati si ce sfaturi puteti da?
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 12:38 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
hello fetele,
am o idee...
hai sa ne ajutam....eu lucrez in resurse umane...daca are cineva nevoie de sfaturi pe acest domeniu o pot face....
voi in ce domenii activati si ce sfaturi puteti da?
:-*
eu activez in toate domeniile:nlol: chiar daca nu stiu un lucru, ma interesez asa ca...daca aveti intrebari...sunt aici:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 12:50 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Wow! Deci avem deja pe cineva "multicalificat"! :p
ei, hai, fie, nu chiar in toate domeniile:nlol:...cum ar fi domeniul in care activeaza sau a activat hormonica... ci doar in cele de "interes national":nlol::nlol::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 13:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Ce super idee!
La ce ma pricep eu? Hmm... :unsure: Pai inca nu stiu... depinde de intrebare... :D Puteti sa ma intrebati de SITE...:D:D:D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 13:26 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Pe mine ma intereseaza noua lege privind salarizarea personalului care lucreaza in DSVSA uri si LSVS uri?
Stii ceva?
hai ca m-ai prins. despre sanitar -veterinar nu prea am habar! dar promit sa ma interesez si daca aflu te voi informa. k?:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
hai ca m-ai prins. despre sanitar -veterinar nu prea am habar! dar promit sa ma interesez si daca aflu te voi informa. k?:-*

eu activez in domeniul stresului:wacko: sunt stresata si stresanta:) glumesc...ma rog..nu cred ca as avea cu ce sa va ajut profesional...dar va spun ca ma pricep sa organizez vacante si evenimente..pana acum toata lumea a fost multumita de raportul calitate-pret:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:04 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
eu activez in domeniul stresului:wacko: sunt stresata si stresanta:) glumesc...ma rog..nu cred ca as avea cu ce sa va ajut profesional...dar va spun ca ma pricep sa organizez vacante si evenimente..pana acum toata lumea a fost multumita de raportul calitate-pret:D
e bine de stiut! poate vom apela si noi la serviciile tale.:flowers::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Consultanta online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Cine are nevoie de o anumita lege...nu are decat sa dea nr. legii si anul ..iar eu i-o voi da pe mail! De asemenea......salarizare, probleme juridice, litigii, probleme cu imprimanta, diverse chestii de IT, traduceri, lichidare judiciara, etc etc...i'm here! Zici ca ne-am deschis cu toatele cate o firma si ne facem reclama!:nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Consultanta online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:20 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
V-am prins! care e baza de calcul la concediul medical (maternitate) pentru o persoana care abia s-a intors din concediu pentru cresterea copilului pana la doi ani, a lucrat jumatate de luna, iar acum a bagat iar concediu medical (boala obisnuita) urmata de concediu medical prenatal (cod 08 sarcina si lauzie)?! deci care sunt cele 6 luni ce constituie baza de calcul in stabilirea indemnizatiei pt aceste concedii medicale?! multumesc frumos!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Consultanta online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:28 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
V-am prins! care e baza de calcul la concediul medical (maternitate) pentru o persoana care abia s-a intors din concediu pentru cresterea copilului pana la doi ani, a lucrat jumatate de luna, iar acum a bagat iar concediu medical (boala obisnuita) urmata de concediu medical prenatal (cod 08 sarcina si lauzie)?! deci care sunt cele 6 luni ce constituie baza de calcul in stabilirea indemnizatiei pt aceste concedii medicale?! multumesc frumos!
mda...chiar ne-ai zapacit!:blink::wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Consultanta online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:36 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
mda...chiar ne-ai zapacit!:blink::wacko:

Si eu sunt zapacita! cand sun la pensii la biroul ce se ocupa de concediile medicale mi se spune "studiati legea"! si studiez si sunt in ceata! o sa o intreb pe Batori!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
hello fetele,
am o idee...
hai sa ne ajutam....eu lucrez in resurse umane...daca are cineva nevoie de sfaturi pe acest domeniu o pot face....
voi in ce domenii activati si ce sfaturi puteti da?
:-*


dc tot lucrezi in hr poate imi raspunzi si mie la o intrebare...da' sincer:) de ce la interviuri se pun intrebari situationale...ce-ai face dc..ai fost vreodata lider, unde te vezi peste 5 ani, ce aduci nou acestei companii...bla bla..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:42 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

dc tot lucrezi in hr poate imi raspunzi si mie la o intrebare...da' sincer:) de ce la interviuri se pun intrebari situationale...ce-ai face dc..ai fost vreodata lider, unde te vezi peste 5 ani, ce aduci nou acestei companii...bla bla..

Raspunsurile sunt mai multe!
1. sunt intrebari standard
2. unele firme (cele straine indeosebi, dar si firme romanesti bine cotate!) sunt interesate de candidati care sa aduca noutate in firma, de asemenea ei incearca sa nu angajeze personal care sa foloseasca postul respectiv doar ca punct de plecare pentru un alt job, in alta institutie!
3 intrebarea e si o capcana fiindca daca nu te-ai gandit ce o sa faci peste 5 ani - chiar din pdvd profesional, nu esti un candidat serios! pe ei nu-i intereseaza latura umana, ci randamentul maxim pe care il poti da!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Consultanta online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:56 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Eu sunt economist. Cred ca multe dintre noi suntem. Dar daca pot ajuta pe cineva...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: consultatii online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Raspunsurile sunt mai multe!
1. sunt intrebari standard
2. unele firme (cele straine indeosebi, dar si firme romanesti bine cotate!) sunt interesate de candidati care sa aduca noutate in firma, de asemenea ei incearca sa nu angajeze personal care sa foloseasca postul respectiv doar ca punct de plecare pentru un alt job, in alta institutie!
3 intrebarea e si o capcana fiindca daca nu te-ai gandit ce o sa faci peste 5 ani - chiar din pdvd profesional, nu esti un candidat serios! pe ei nu-i intereseaza latura umana, ci randamentul maxim pe care il poti da!


ma asteptam la raspunsurile astea:) sunt cele pe care orice om de hr le-ar da...eu as fi vrut o parere sincera, dupa mine intrebarile astea deja nu-si mai au rostul..sunt standard, cum ai spus si tu...nu spun nimic despre candidat..pe mine m-au enervat intotdeauna si ma gandeam ca poate sunt pe cale de disparitie ca la ultimul meu interviu chiar n-am avut asa ceva..doar de ce imi doresc jobul..:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Consultanta online
MesajScris: 07 Noi 2006, 14:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Am si eu o nelamurire.
Daca se pleaca la un training, avand asigurate: drum , cazare si masa, se mai primeste si diurna? :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 179 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România