Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 17 Noi 2006, 22:41 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Nici noi nu ne-am simtit in largul nostru cand invitatii au adus darul! unii veneau cu plicurile-card direct la noi si ma faceam ca ploua!:~* sau le aratam discret, cufarul! mi-a fost foarte jena! :ndance:
Dar, cum spuneam, acesti bani ne-au ajutat sa ne achitam o parte din costurile nuntii! asa ca suntem recunoscatori tuturor, indiferent de suma data!:napplause::-*



si eu am simtit la fel. daca eram mai instarita, sigur petrecerea era din partea casei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 17 Noi 2006, 22:45 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Mie nu-mi plac lucrurile de prost gust:
1. manelele -tin de educatia muzicala a auditoriuli:x
2. strigatul darului=japca:nscmoll:
3. lucrurile facute de mnatuiala si de fatada: exemplu: te zgarcesti la vinuri si bauturi de calitate/fine ca sa imbraci scaune in organza la un restaurant in stil rustic.
4. stiluri de rochii si de aranjare a parului imprumutate/copiate de pe la alte nunti care nu avantajeaza purtatoarea
5. etc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 19 Noi 2006, 22:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Sunt de acord! Dar eu spun ce am vazut.
Insa ultima nunta la care am fost si la care s-a strigat darul a fost acum vreo 10 ani si la tara. De atunci eu "pe viu" nu am mai vazut asa ceva.

Din pacate se mai striga si acum, la ultima nunta la cre am fost .. adica pe 4 noiembrie s-a strigat darul si nu era la tara :(. Asta e, se mai practica si azi!!!!!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 20 Noi 2006, 12:36 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


si eu am simtit la fel. daca eram mai instarita, sigur petrecerea era din partea casei

Subscriu!:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 20 Noi 2006, 12:40 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:



Mai fetelor sunteti culmea....:mellow: Nici eu nu am facut nunta pentru castig, chiar as fi fost multumita daca mi-as fi scos investitia si atat...Dar cum sa va fie rusine sa luati banii???:mellow: Voua va e rusine cand dati darul la alte nunti? Nu...Atunci? Cum sa va fie rusine? Reveniti-va:D


Chiar mi-a fost rusine sa i-au banii! :~* am facut nunta din banii nostrii, fara nici un ajutor din partea familiei - ca multe dintre miresicile de aici de-altfel! - daca am fi fost mai instariti cu siguranta am fi facut nunta fara dar! :neyes:
Cred ca am eu mai multi pitici pe creieras!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 20 Noi 2006, 12:50 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Pai cred ca putem sa facem un club pentru ca daca as fi putut si eu as fi preferat o nunta fara dar. Desi, probabil, ca tot as fi primit ceva, ca romanul asa e obisnuit...

Corect DJ! cand mai in gluma mai in serios, am sugerat unor invitati ca as face nunta fara dar , mi-au spus ca nu sunt sanatoasa! :D (?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 20 Noi 2006, 22:13 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Pai cred ca putem sa facem un club pentru ca daca as fi putut si eu as fi preferat o nunta fara dar. Desi, probabil, ca tot as fi primit ceva, ca romanul asa e obisnuit...



ma alatur si eu...mai ales ca, nu stiu cum a fost la voi dar, noi am scos cam jumatate din banii investiti in nunta...:o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 20 Noi 2006, 23:54 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Si inca ceva care detest sa vad: machiaj albastru (eventual si albastru intens la o mireasa cu ochi caprui sau negrii! Se vede oribil!
Inteleg in alte ocazii cand poarta albastru (ma refer la haine), dar ca mireasa... :x


Dc un machiaj e facut cum trebuie chiar si la cele cu ochi albastri nu ar fi f rau.:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 01:52 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Am ceva nunti la care am tot fost, si trecand peste manele , strigatul darului, asezatul la mese necorespunzator, cel mai aiurea mi s-a parut cand am vazut 2 miri, ca 2 personaje neutre...care erau preocupati de musafiri, nu erau nici in centrul atentiei, cum ar fi normal, nu pareau fericiti de amploarea evenimentului, ba mai mult aproape ca te intrebai de ce s-au casatorit, nu exista acea sclipire cand ii vedeai pe amandoi...asa ca o nunta la care mergi si aproape sunt invizibili mirii, nu mai are nici un farmec cu tot tacamul de organizare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 13:40 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
La mine a fost neasteptat de bine din punctul acesta de vedere, adica ne-am scos si cheltuielile si destul de mult in plus, desi nu ne asteptam. Dar probabil ca la o nunta mica asa se intampla...



Nu doar la o nunta mica. Si noi la 291 persoane pe langa investia facuta am ramas cu destul de mult in plus, peste asteptarile noastre.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 14:08 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


ma alatur si eu...mai ales ca, nu stiu cum a fost la voi dar, noi am scos cam jumatate din banii investiti in nunta...:o


:~* Trebuie sa recunosc ca am iesit bine dupa nunta! Adica nu speram nici macar la atat! am ramas cu o datorie dupa nunta! la cat am investit, chiar sunt multumita de realizare!:napplause: asa ca pana la urma - multumesc invitatilor pentru ajutor! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 14:10 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Si inca ceva care detest sa vad: machiaj albastru (eventual si albastru intens la o mireasa cu ochi caprui sau negrii! Se vede oribil!
Inteleg in alte ocazii cand poarta albastru (ma refer la haine), dar ca mireasa... :x


:npray: Sa inteleg ca asa uratica ti s-a parut rochitica mea de miresica albastra?! de care eu sunt asa mandra?! :~* Dar nu am fost machiata cu albastru ci o combinatie de verde , argintiu si culori de pamant!:\


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 14:33 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Am ceva nunti la care am tot fost, si trecand peste manele , strigatul darului, asezatul la mese necorespunzator, cel mai aiurea mi s-a parut cand am vazut 2 miri, ca 2 personaje neutre...care erau preocupati de musafiri, nu erau nici in centrul atentiei, cum ar fi normal, nu pareau fericiti de amploarea evenimentului, ba mai mult aproape ca te intrebai de ce s-au casatorit, nu exista acea sclipire cand ii vedeai pe amandoi...asa ca o nunta la care mergi si aproape sunt invizibili mirii, nu mai are nici un farmec cu tot tacamul de organizare


Adevarat , mirii sunt personajele centrale ale unei nunti - mireasa mai ales! Si "sclipirea" de care amintesti trebuie sa existe!
In acelasi timp trebuie sa te preocupi de invitati! spun asta prin prisma experientei! Noi am fost preocupati de invitati! am incercat sa nu-i stingherim, fireste, dar am acordat fiecaruia cateva minute de atentie! nu stiu daca e bine ,dar noi asa am procedat si invitatii nostrii au apreciat acest lucru! Si in timpul acesta tot eram in centrul atentiei!
Depinde de optica! O:) Nici nu se putea altfel! doar eram :ncouple:! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 14:39 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
:wacko:
si stiti ce nu m-ai suport eu la nunti?! nu suport invitatii care stau la mese si comenteaza: "uite si la ala", "uite cum danseaza aia!" - dar ei nu se dezlipesc de scaune! Sau sunt imbracati naspa dar isi permit sa emita judecati asupra celorlalti!:wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 14:57 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


Cum ai ramas cu datorie:blink::( Noi am iesit destul de mult pe plus...Adik mie asa mi s-a parut, ca e mult, in conditiile in care nu mi-am dorit decat sa-mi recuperez toata investitia...


Datorie in sensul ca suma adunata din dar nu a acoperit chiar tot! spun ca am iesit bine fiindca la cat am investit, chiar nu speram sa ies asa bine! normal, meniurile, diferenta din costul aranjamentului salii le-am platit dupa nunta! Am acoperit tot, mai putin suma amintita!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România