Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 25 Mai 2007, 14:23 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Eu si prietenul meu discutam de doi ani sa ne casatorim. Anul acesta prin luna februarie am decis sa ne casatorim pe 2 iunie doar civil si nunta mare sa o facem ulterior.
El avand o relatie mai ciudata cu parintii sai si luand in considerare si faptul ca mama lui nu prea ma suporta a fost cam reticient in a le spune despre acest eveniment.
Dupa ce ne-am facut analizele si am ridicat certificatele medicale prenuptiale urma sa depunem actele la starea civila in 2 zile.
Fiind in vizita la parintii sai, viitorul meu sot le-a adus la cunostinta ca fercitul eveniment va avea loc in 2 saptamani.
La auzirea vestii viitorii mei socrii au fost foarte entuziasmati (asa spune el) insa au decis ca evenimentul sa nu aiba loc pe 2 iunie ci peste alte 2 luni ca sa poata pregati ei o masa pentru ceva invitati.
Eu am refuzat aceasta idee argumentand ca oricum vom rezerva o masa la restaurant pentru vreo 30 invitati si ca oricum va avea loc si o nunta mare cu tot tacamul ceva mai incolo.
De aproximativ o saptamana nu mai am liniste din cauza lor. Il suna zilnic pe viitorul meu sot si il innebunesc de cap cum ca daca nu face cum vor ei cununia civila ii baga in mormant, nu ii respecta,ii face de rusine, inseamna ca eu vreau sa-l indepartez de ei etc.
Au insistat sa discut si eu cu ei si mi-au zis ca ce daca ne-am programat la starea civila, ce daca am facut analize si altele le mai facem odata ca asa vor ei. Ei spun ca parintii organizeaza nunta copiilor si trebuie sa aiba si ei un cuvant de spus cu privire la data. Ba chiar au hotarat ca cununia sa aiba loc in Buzau nu in Bucuresti, ca ii fac ei viza de flotant viitorului meu sot si se ocupa ei de toate.
De aproape o saptamana ma cert cu viitorul sot, plangem amandoi etc.
Parintii lui incearca sa ne organizeze viata si sa decida in locul nostru de fiecare data. Nu e prima data cand ne spun cum sa procedam in anumite situatii, adica cum vor ei, ca asa e bine. Eu nu mai accept acest lucru si nu stiu cum va fi cununia mea civila care este peste vreo saptamana jumate. Probabil ca va fi cea mai urata din istorie.
Nu mi-am dorit decat o cununie civila simpla cu ceva apropiati langa noi care sa se bucure alaturi de noi. Cer asa de mult?



nu ceri mult deloc. daca asta va doriti amandoi asta faceti...pana la urma e viata voastra si trebuie sa o traiti asa cum va este voua bine...
si de ce zici ca va fi cea mai urata cununie din istorie? de ce atat pesimism? fruntea sus, nu e un capat de tara...cununia va fi frumoasa, in primul rand ca te cununi cu perosan iubita si vei avea alaturi de tine persoanele dragi...neintelegeri intre tinerii casatoriti si socrii exista si vor exista, da asta nu inseamna ca trebuie sa ii lasati pe ei sa va conduca si sa va aranjeze viata asa cum cred ei de cuviinta...daca ii lasati sa faca asta nu inseamna ca va veti intelege mai bine...
iti doresc multa bafta si sa ai parte de cununia cea mai frumoasa din istorie!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 27 Mar 2008, 22:47 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
cu parintii nu sunt probleme.
eu imi doresc o nunta alba, indiferent daca e mica sau mare. cu toate ca e mare:ndance:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 13 Mar 2010, 19:50 
Nou Venit

Membru din: 13 Mar 2010, 20:40
Mesaje: 1
eu sunt noua pe forum.
inca nu m-am hotarat ce fel de nunta vreau.
puiul meu zice sa facem una mare, insa eu sunt un pic reticenta. cine mai are timp in ziua de azi sa organizeze asa ceva? si in plus daca ne hotaram pt una mare totul o sa cada asupra mea. organizare, programari, tot.
cand ma uuit pe lista de planificare imi vine sa imi smulg parul din cap.
nu sunt genul care visa de mica cum vrea sa fie nunta, rochia de mireasa sau altele de genul,
l aculori ma batea gandul roz/lila si argintiu, dar localul..... alte mare dilema


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 23 Mai 2013, 15:58 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Fiindca nunta este odata-n viata imi doresc sa ma simt cel mai bine , sa am parte de cele mai bune momente si oaspetii mei sa se simte extraordinar. Asa ca nu ma voi uita la bani , vreau doar ca totul sa iasa precum imi doresc.Restaurantul la care imi fac petrecerea este Salon du Mariage si tot acolo ma gandesc sa imi fac si ceremonia intr-un spatiu de poveste :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 23 Mai 2013, 16:00 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
kleoby scrie:
eu sunt noua pe forum.
inca nu m-am hotarat ce fel de nunta vreau.
puiul meu zice sa facem una mare, insa eu sunt un pic reticenta. cine mai are timp in ziua de azi sa organizeze asa ceva? si in plus daca ne hotaram pt una mare totul o sa cada asupra mea. organizare, programari, tot.
cand ma uuit pe lista de planificare imi vine sa imi smulg parul din cap.
nu sunt genul care visa de mica cum vrea sa fie nunta, rochia de mireasa sau altele de genul,
l aculori ma batea gandul roz/lila si argintiu, dar localul..... alte mare dilema


Crede-ma cand este vorba despre nunta ta , te implici , vreau sa cauti ce este mai bun etc etc. Din timp si cu rabdare ,comunicare intre voi 2 totul se decurge bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 23 Mai 2013, 16:03 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
[quote="roxana_miron"][quote]

Eu si prietenul meu discutam de doi ani sa ne casatorim. Anul acesta prin luna februarie am decis sa ne casatorim pe 2 iunie doar civil si nunta mare sa o facem ulterior.
El avand o relatie mai ciudata cu parintii sai si luand in considerare si faptul ca mama lui nu prea ma suporta a fost cam reticient in a le spune despre acest eveniment.



Groaznic sa treci prin asa ceva, nu mi se pare normal ca parintii sa se implice cum fac ai lui. Si nu vad legatura in ai respecta , jigni etc..cu faptul ca tu vrei nunta in perioada aia


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 26 Oct 2013, 14:20 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Noi nici nu ne facem griji in privinta organizarii :). Cei de la Salon Du Mariage se ocupa de tot , au venit cu propuneri si facand totul am primit si un discount din partea lor :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România