Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 22 Mai 2007, 14:47 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

poate chiar prea generosi! Stiu ca tin foarte mult la noi, si noi la ei si oricand au nevoie suntem acolo, ca ne implicam mult in viata finului nostru, dar cateodata atata generozitate te lasa cu gura cascata si ajungi ca noi sa te simti dator pana peste cap si sa nu stii cum sa-i rasplatesti. Pt inceput ar fii nevoie de un cadou frumos....da care???:rolleyes:



da intr-adevar trebuie ceva frumos si deosebit, dar avand in vedere ca ai spus ca au de toate si la cat sunt si ei de generosi cu voi...e cam dificil sa alegi ceva...eu zic ca cel mai bine ar fi sa vorbiti cu ei si sa vedeti ce isi doresc, ca este posibil sa aiba o dorinta ceva acolo...mai ales ca va intelegeti bine eu zic ca ar fi cel mai potrivit asa. mult spor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 22 Mai 2007, 23:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Pana la urma cred ca asta o sa facem, desi mai intai o sa mai asteptam putin, poate cu timpul ne vine inspiratia:npray:, ar fii frumos sa fie o surpriza..placuta sper..




va fi sigur o surpriza placuta! tot ce va veni din partea voastra, daruit din suflet, va fi apreciat asa cum trebuie.
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 07 Iun 2007, 22:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Sa vin si eu cu o idee ca am facut nunta anul trecut! Noi le-am luat nasilor 2 goblenuri ff dragute, potrivite asa ca marime, inramate tot! Au o casa destul de mare si au unde sa le puna, ca in rest aveau cam de toate :D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 31 Iul 2007, 14:06 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
:nbump: ce stiti de prosoape date nasilor inainte de biserica ? mai exista o astfel de traditie ? in toate pozele vechi de pe la nunti nasii (sau doar nasul si mirele ? nu mai retin exact :~*) poarta asa ceva la biserica...

merci



eu nu stiu nimic de acest obicei...atat stiu, la noi se dau prosoape nasilor spre dimineata cand se dau si colacii si tortul atunci se pun prosoapele dupa gat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Aug 2007, 02:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
:nbump: ce stiti de prosoape date nasilor inainte de biserica ? mai exista o astfel de traditie ? in toate pozele vechi de pe la nunti nasii (sau doar nasul si mirele ? nu mai retin exact :~*) poarta asa ceva la biserica...

merci


eu nici nu vreau sa stiu nimic.e oribil acest obicei

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 07 Aug 2007, 11:35 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
eu o sa merg cu nasa cam peste o saptamana dupa ce ajunge in tara sa ii cumpar o vaza, a zis ca a vazut in romania unele asa frumoase si si-ar dori una :ndance: asa ca eu zic ca am scapat oarecumieftin. ea imi ia un set de pilote, perne.. si numaish ce :D cred ca am sa caut ceva si pt nasu si pt fetitza lor:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 15 Aug 2007, 14:14 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:


eu nu stiu nimic de acest obicei...atat stiu, la noi se dau prosoape nasilor spre dimineata cand se dau si colacii si tortul atunci se pun prosoapele dupa gat


ce semnifica chestiile astea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 02 Dec 2007, 14:53 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2006, 22:06
Mesaje: 7
Noi pe nasa am dus-o la cumparaturi si si-a ales ea o fusta, nasului i-am luat o camasa si le-am mai luat un mercedes de jucarie, pentru ca de fiecare data cand i-am intrebat ce vor au zis ca mercedes :D.
La nunta au mai primit un tort de ciocolata cu o sticla de sampanie in centru.
Nu au avut pretentii de la noi fiind si ei tineri si stiind cum e la inceputul drumului, dar nici noi nu am cerut nimic exagerat de la ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 31 Ian 2008, 21:22 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Buna! Sunt intr-o mare dilema!! nu avem nici cea mai vaga idee ce sa le luam in dar nasilor iar nunta noastra e peste 3 saptamani!!!( initial ne gandeam la o plasma sau un sistem home cinema).
Apreciez orice sugestie!

Casa de piatra si multa fericire voua miresicilor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Feb 2008, 10:39 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Buna! Sunt intr-o mare dilema!! nu avem nici cea mai vaga idee ce sa le luam in dar nasilor iar nunta noastra e peste 3 saptamani!!!( initial ne gandeam la o plasma sau un sistem home cinema).
Apreciez orice sugestie!

Casa de piatra si multa fericire voua miresicilor!


depinde ce nasi ai ales - ce pretentii au de la voi. o plasma mi se pare foate mult - dar daca trebuie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Feb 2008, 12:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

depinde ce nasi ai ales - ce pretentii au de la voi. o plasma mi se pare foate mult - dar daca trebuie...


e extraordinaR de mult o plasma....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Feb 2008, 19:50 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Buna! Sunt intr-o mare dilema!! nu avem nici cea mai vaga idee ce sa le luam in dar nasilor iar nunta noastra e peste 3 saptamani!!!( initial ne gandeam la o plasma sau un sistem home cinema).
Apreciez orice sugestie!

Casa de piatra si multa fericire voua miresicilor!


daca sunteti mai apropiati de nasi puteti sa-i intrebati direct.
sau poate incercati sa aflati cam ce si-ar dori in casa sau ce ar avea nevoie. un sistem home cinema e o idee buna.
alte idei intalnite de mine: o colectie de cd-uri de muzica clasica originale (cca 12 buc), o excursie ;), un set de ceva argint, un set stilou+pix Montblank pt nas, ceva bijuterii pt nasa.
cam atat imi vine acum in minte. sper sa fi de ajutor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 02 Feb 2008, 21:24 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
eu o sa-i intreb direct ce vor k si cadou!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 01:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
:~*mie mi se pare extrem de "consistente" cadourile despre care vb:~*mi se pare cam mult...dar de fapt depinde de fiecare.
noi la nasii din partea lui le-am luat cadouri cand am mers la ei sa ii intrebam dc ne vor:ok: iar pe cei din partea mea i-am intrebat telefonic si atat s-au bucurat ambele perechi:D
Eu nu stiu...e peste tot obiceiul acesta? Adica nu tin minte ca atunci cand au nasit ai mei sa fi primit ceva:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România