Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 134 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 30 Apr 2007, 02:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu o sa-mi iau papuci cu talpa ortopedica...mie mi se par comozi si am vazut si un model super...or sa fie cu pietre roz ca si tiara...sper sa fie ok


Eu nici nu concep sa nu am tocuri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 01 Mai 2007, 11:30 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
mi-am cumparat pantofii ,nu intentionam sa ii cumpar cu tocuri mari,dar nu m-am putut abtine si mi-am luat niste tocuri uriase...si iaca daca nu mai rezist cu ei in picioare o sa dansez desculta sau cu niste pantofi de schimb...cred ca mai toate miresele au pantofi de schimb


eu inca nu am ceva de schimb, mi-am cumparat pantofii cu toc micut tocmai ca sa fie comozi, si i-am purtat prin casa ceva vreme, ca acuma parca mi se par largi...
sper ca nu va fi nevoie sa ii inlocuiesc, ca imi plac f tare:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 28 Iul 2007, 00:05 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Eu mi-am cumparat niste sandale cu toc inalt si cu un pic de platforma in partea din fata, iar dupa 12 noaptea am pregatiti niste balerini din dantelutza, foarte asemanatoare cu aplicatia de pe corset.
Am slabit deja 2 kg cu stresul si caldurile astea, nu stiu daca raman asa sau va trebui sa modific substantial fusta inainte cu 2-3 zile.
Am scapat si de stresul cununiei civile inca de anul trecut, asa ca voi avea o nunta de noapte, la orele 18 la biserica si la orele 20 la restaurant care e la vreo 20 km de oras. Numai bine sa avem timp de toate pe indelete.
Cand trebuie facute fotografiile, dupa ce iesim din biserica? Si la local apoi? %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 28 Iul 2007, 03:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Eu mi-am cumparat niste sandale cu toc inalt si cu un pic de platforma in partea din fata, iar dupa 12 noaptea am pregatiti niste balerini din dantelutza, foarte asemanatoare cu aplicatia de pe corset.
Am slabit deja 2 kg cu stresul si caldurile astea, nu stiu daca raman asa sau va trebui sa modific substantial fusta inainte cu 2-3 zile.
Am scapat si de stresul cununiei civile inca de anul trecut, asa ca voi avea o nunta de noapte, la orele 18 la biserica si la orele 20 la restaurant care e la vreo 20 km de oras. Numai bine sa avem timp de toate pe indelete.
Cand trebuie facute fotografiile, dupa ce iesim din biserica? Si la local apoi? %%-


si eu am slabit 5 kg, da nu din cauza stresului......cel putin nu cel pt nunta.
pozele poti sa le faci cand vrei.voi faceti programul.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 28 Iul 2007, 13:12 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Cand trebuie facute fotografiile, dupa ce iesim din biserica? Si la local apoi? %%-


noi le-am facut inainte de biserica, ca sa fie lumina mai buna


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 29 Iul 2007, 01:06 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Multumesc de sfaturi! Cred ca e bine la biserica, e la 6 cununia religioasa, si s-ar putea sa se intunece apoi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 29 Iul 2007, 21:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

noi le-am facut inainte de biserica, ca sa fie lumina mai buna


si noi tot asa le-am programat sa avem timp suficient sa nu fim presati.la noi biserica este la ora 13,deorece e nunta de zi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 01 Aug 2007, 20:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
La mine o sa fie o adevarata plimbare... Noi suntem din localitati diferite, si fiecare dintre parintii nostri vrea ca macar una din "festivitati" sa fie facuta ...local. Asa ca, o sa fie cununia civila la mine la primarie, dupa aia religiioasa la el la biserica, iar restaurantul e in alta parte.. asa ca.. in nici un caz nu pot sa imi las timp intre ele. Sa nu mai zic ca tre sa asigur mijloc de transport.... Cred ca o sa fie obositor.. dar, tre sa impac si varza si capra O:)



asa a fost si la mine...pana acum 2 sapt cand am anulat nunta de la zalau.si facem o singura nunta.....e f bine acum.eram stresata de numa.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 10 Aug 2007, 02:38 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Sa va spun cum am hotarat de comun acord cu fotograful. Sa plecam la o sesiune de foto intr-un parc din apropierea casei mele, inainte de cununia religioasa, fiindca am vazut ca se intuneca repede acum. Si nu vreau sa risc sa raman fara foto de exterior.
Asadar tragem o fuga la pozat cu 45 min inainte de cununie, noi , nasii si parintii. Si apoi fuguta la biserica. Nu stiu daca mai are rost sa chemam lumea la mine acasa, sau sa ne intalnim direct la biserica. Oricum am renuntat la ideea cu lautarul si cu hora din fata blocului. Mai are rost schema cu turta miresei,daca nu e nici un dant?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 10 Aug 2007, 14:35 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Sa va spun cum am hotarat de comun acord cu fotograful. Sa plecam la o sesiune de foto intr-un parc din apropierea casei mele, inainte de cununia religioasa, fiindca am vazut ca se intuneca repede acum. Si nu vreau sa risc sa raman fara foto de exterior.
Asadar tragem o fuga la pozat cu 45 min inainte de cununie, noi , nasii si parintii. Si apoi fuguta la biserica. Nu stiu daca mai are rost sa chemam lumea la mine acasa, sau sa ne intalnim direct la biserica. Oricum am renuntat la ideea cu lautarul si cu hora din fata blocului. Mai are rost schema cu turta miresei,daca nu e nici un dant?



din ce stiu eu turta nu are treaba cu dantul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 13 Aug 2007, 23:48 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Eu am vazut cu ceva timp in urma o hora in fata unui bloc si acolo era faza cu turta miresei, in timp ce dantuiau afara. Dar habar n-am de ce si cum.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 14 Aug 2007, 01:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Eu am vazut cu ceva timp in urma o hora in fata unui bloc si acolo era faza cu turta miresei, in timp ce dantuiau afara. Dar habar n-am de ce si cum.



pai mai intai se rupe turta in 4 si se arunca, iar apoi se cinstesc oamenii si se prind in hora...nu e musai sa le faci pe amandoua...nasa mea a rupt turta in casa si afara mica hora si gata...depinde ce iti doresti tu;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 07 Oct 2007, 04:50 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Am trecut peste faza cu turta si cu hora, si a fost totul ok.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 09 Oct 2007, 20:58 
Nou Venit

Membru din: 09 Oct 2007, 20:47
Mesaje: 24
eu am o problema foarte mare , cu toate ca nunta va fi in luna iunie 2008, de acum apar conflicte intre parinti ,
unde va fi nunta, si cum va fi :unsure:
e un cosmar


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 22 Feb 2008, 15:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
eu am o problema foarte mare , cu toate ca nunta va fi in luna iunie 2008, de acum apar conflicte intre parinti ,
unde va fi nunta, si cum va fi :unsure:
e un cosmar


si la mine mama mea a facut bot knd i'am spus k nunta va avea loc in curtea de arges d unde e prietenul meu si nu in valcea d unde sunt parintii mei... dar asta e oricum nunta va fi cum vrem noi nu cum vor parintii pt k ei au avut sansa sa'si faca nunta cum vor si nu sunt d accord sa'mi dicteze s'o fac cum vor ei

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 22 Feb 2008, 16:27 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

si la mine mama mea a facut bot knd i'am spus k nunta va avea loc in curtea de arges d unde e prietenul meu si nu in valcea d unde sunt parintii mei... dar asta e oricum nunta va fi cum vrem noi nu cum vor parintii pt k ei au avut sansa sa'si faca nunta cum vor si nu sunt d accord sa'mi dicteze s'o fac cum vor ei


dar macar curtea de arges si valcea nu sunt foarte departe - daca le asiguri trasnport...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 22 Feb 2008, 17:00 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si pana la urma nu conteaza unde faceti nunta, cel mai mult conteaza ca voi sa fiti fericiti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 22 Feb 2008, 22:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
si pana la urma nu conteaza unde faceti nunta, cel mai mult conteaza ca voi sa fiti fericiti.


mda stiu asta dar pe ea nu o intereseaza asta ci o intereseaza sa fie cum vrea ea de parca ar fi nunta ei ci nu nunta mea .... ink nu si'a dat seama k nu'i merge cu mine

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 134 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România