Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Aug 2007, 16:49 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

si am o problema fff mare, "socrii" mei nu mi-au zis nimik pana acuma, nu mi-au facut nimik, dar mi se pare ffffff....greu sa le zic "mama & tata"....pt mine "mama & tata" sunt doar parintii mei..acuma eu stiu poate o sa ma obisnuiesc sa le spun asa dupa casatorie...
asa spune si soacra mea k mai are si "o fata mai mik" ea mai avand 2 fete....blabla -uri de'astea


nu inteleg de trebuie sa fie asa o problema ca nu poti sa spui socrilor "mama" si "tata". mie nici nu mi se pare normal sa le spun asa. "mama" e mama si "tata" e tata. cei care m-au facut si m-au crescut. eu nu le spun asa socrilor, n-o sa le spun niciodata si mi s-ar parea f urat sa-mi ceara cineva s-o fac.
am niste socrii f de treaba, dar nu sunt nici "mama" nici "tata".
de ce va stresati pe tampenii? v-au cerut ei ceva, v-a obligat cineva? bunavointa si politetea fac de o mie de ori mai mult decat chinul de a le spune asa. si dc v-au cerut atunci clar nu merita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Sep 2007, 02:15 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

nu inteleg de trebuie sa fie asa o problema ca nu poti sa spui socrilor "mama" si "tata". mie nici nu mi se pare normal sa le spun asa. "mama" e mama si "tata" e tata. cei care m-au facut si m-au crescut. eu nu le spun asa socrilor, n-o sa le spun niciodata si mi s-ar parea f urat sa-mi ceara cineva s-o fac.
am niste socrii f de treaba, dar nu sunt nici "mama" nici "tata".
de ce va stresati pe tampenii? v-au cerut ei ceva, v-a obligat cineva? bunavointa si politetea fac de o mie de ori mai mult decat chinul de a le spune asa. si dc v-au cerut atunci clar nu merita.




:napplause:
imi place rasp tau!:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 09 Sep 2007, 14:04 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
[eu le voi zice mama si tata:rocker:pt k sunt deosebiti....nu-i pot inlokui pe ai mei dar asa simt eu k ar trebui sa le zik:nblink:.....cat despre altii....fiecare cum este obisnuit:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 10 Sep 2007, 17:38 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

nu inteleg de trebuie sa fie asa o problema ca nu poti sa spui socrilor "mama" si "tata". mie nici nu mi se pare normal sa le spun asa. "mama" e mama si "tata" e tata. cei care m-au facut si m-au crescut. eu nu le spun asa socrilor, n-o sa le spun niciodata si mi s-ar parea f urat sa-mi ceara cineva s-o fac.
am niste socrii f de treaba, dar nu sunt nici "mama" nici "tata".
de ce va stresati pe tampenii? v-au cerut ei ceva, v-a obligat cineva? bunavointa si politetea fac de o mie de ori mai mult decat chinul de a le spune asa. si dc v-au cerut atunci clar nu merita.


Nu este neaparat un chin sa spui mama si tata.Mie asa mi-a venit, mi-a fost mai usor decat Doamna....si Domnul....m acum din pacate nu mai am Domn, insa m-au primit cu foarte mare caldura.Nu va ganditi ca-i zic Doamnei mama la orice ora din zi si din ci de fata cu iubitul meu.Cand vorbesc cu ea vb cu Dumneavoastra iar de fata cu ai mei parinti nici vorba sa -i spun ei mama.Dar mi-e mai usor asa cand vb de ea.Nu m-a obligat nimeni nimik.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 11 Sep 2007, 02:26 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Nu este neaparat un chin sa spui mama si tata.Mie asa mi-a venit, mi-a fost mai usor decat Doamna....si Domnul....m acum din pacate nu mai am Domn, insa m-au primit cu foarte mare caldura.Nu va ganditi ca-i zic Doamnei mama la orice ora din zi si din ci de fata cu iubitul meu.Cand vorbesc cu ea vb cu Dumneavoastra iar de fata cu ai mei parinti nici vorba sa -i spun ei mama.Dar mi-e mai usor asa cand vb de ea.Nu m-a obligat nimeni nimik.


cand iti vine natural sa spui asa si asta simti e f fain :) . eu ma refeream la a face lucrul asta din obligatie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 11 Sep 2007, 17:31 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

cand iti vine natural sa spui asa si asta simti e f fain :) . eu ma refeream la a face lucrul asta din obligatie.


pentru mine mama e mama si tata e tata. Bunica a fost pentru mine ca o mama, ei ii datorez foarte multe si i-am spus doar buni. Eu i-am spus odata cand vb cu el maica-ta si ea a spus ca ii pot spune mama. Nu am zis nimik le-am intrebat pe el in particular daca fi putea sa ii spuna mamei mele mama si a vazut ca deocamdata este imposibil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 20 Sep 2007, 20:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
[eu le voi zice mama si tata:rocker:pt k sunt deosebiti....nu-i pot inlokui pe ai mei dar asa simt eu k ar trebui sa le zik:nblink:.....cat despre altii....fiecare cum este obisnuit:huh:


da asta simt si eu sunt niste oameni deosebiti care tin f mult la mine si ar merita sa le spun asa dar nu prea imi iese :wacko::wacko: dar incerc, poate intr-o zi o sa reusesc, nu au avut o asemenea pretentie dar parca DUMNEAVOASTRA este prea "rece".

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:08 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

da asta simt si eu sunt niste oameni deosebiti care tin f mult la mine si ar merita sa le spun asa dar nu prea imi iese :wacko::wacko: dar incerc, poate intr-o zi o sa reusesc, nu au avut o asemenea pretentie dar parca DUMNEAVOASTRA este prea "rece".

Asa este...dvs e asa formalist! eu ii spun "mama lui Adi"! dar v-am mai spus asta , nu?!? desi e o dna draguta, se poarta bine cu mine, ma iubeste - nu mai mult decat pe Adi, evident, dar nici nu se poate asta nu?!? dar tot "mama lui Adi" este!!!:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Asa este...dvs e asa formalist! eu ii spun "mama lui Adi"! dar v-am mai spus asta , nu?!? desi e o dna draguta, se poarta bine cu mine, ma iubeste - nu mai mult decat pe Adi, evident, dar nici nu se poate asta nu?!? dar tot "mama lui Adi" este!!!:~*


:))) si cand o strigi tot "mama lui Adi" o strigi? :)) inca la asta nu m-am gandit...si eu ar trebui sa o strig tot mama lui Adi ca si pe sotul meu il cheama Adi :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:21 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

:))) si cand o strigi tot "mama lui Adi" o strigi? :)) inca la asta nu m-am gandit...si eu ar trebui sa o strig tot mama lui Adi ca si pe sotul meu il cheama Adi :)

Uneori ...da!:~* de obicei ma fofilez!:D dar stie ca nu ii spun mama, ca nu am de gand, mai ales ca pentru mine nu prea inseamna mare lucru asta, asa ca...trebuie sa ma iubeasca asa cum sunt! In schimb cumnata mea - care e o dulce! - ii spune mama! Iar asta nu inseamna ca o iubeste pe ea mai mult, am si eu plusurile mele! :ok::~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:22 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

:))) si cand o strigi tot "mama lui Adi" o strigi? :)) inca la asta nu m-am gandit...si eu ar trebui sa o strig tot mama lui Adi ca si pe sotul meu il cheama Adi :)



apropo de mama lui...al meu e Mihai, deci mama lui Mihai.
sapt trecuta am fost la niste prieteni si vb noi si la un mom dat a trebuit sa zic ceva de soacra mea si am zis: mama lui Mihai a fost... la care ei au inceput sa rada si pe deasupra au si accentuat: mama lui Mihai. m-am simtit oarecum prost dar le-am zis ca eu asa ii zis, asa sunt obisnuita. a trecut momentul dar tipa ma tot privea oarecum dubios dupa. asta e cui nu ii place cum vb nu are decat sa nu ma asculte.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Uneori ...da!:~* de obicei ma fofilez!:D dar stie ca nu ii spun mama, ca nu am de gand, mai ales ca pentru mine nu prea inseamna mare lucru asta, asa ca...trebuie sa ma iubeasca asa cum sunt! In schimb cumnata mea - care e o dulce! - ii spune mama! Iar asta nu inseamna ca o iubeste pe ea mai mult, am si eu plusurile mele! :ok::~*


Trebuie sa ii spun la Adi diseara chestia asta...poate o pun si eu in aplicare peste 2 sapt cand mergem in Rom...asta ii avantajul meu...ca nu trebuie sa imi bat capul cum ii spun ca ii vad poate o data pe an cate 2-3 sapt :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
da repede ai ajuns de la servici acasa :)))))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:27 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Trebuie sa ii spun la Adi diseara chestia asta...poate o pun si eu in aplicare peste 2 sapt cand mergem in Rom...asta ii avantajul meu...ca nu trebuie sa imi bat capul cum ii spun ca ii vad poate o data pe an cate 2-3 sapt :)

Mi-e chiar imi place cum suna "mama lui Adi" sau "mama lui Adisor"! ...cel mai amuzant e ca (si asta am mai spus pe forum!!) atunci cand trebuie sa o prezint cuiva, uneori spune singura "mama lui Adi"! nu-i asa ca e supersimpatica??!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Mi-e chiar imi place cum suna "mama lui Adi" sau "mama lui Adisor"! ...cel mai amuzant e ca (si asta am mai spus pe forum!!) atunci cand trebuie sa o prezint cuiva, uneori spune singura "mama lui Adi"! nu-i asa ca e supersimpatica??!:-*


Ba ii tare simpatica! De fapt nu vad nimic rau in asta...doar asta si este...mama lui Adi nu? de ce sa se uite nu stiu cine urat la tine Roxana ca ii spui mama lui Mihai...eu pe soacra-mea daca o prezint (ceea ce nu cred ca a fost cazul deocamdata) o prezint "soacra-mea"...:)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:53 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Ba ii tare simpatica! De fapt nu vad nimic rau in asta...doar asta si este...mama lui Adi nu? de ce sa se uite nu stiu cine urat la tine Roxana ca ii spui mama lui Mihai...eu pe soacra-mea daca o prezint (ceea ce nu cred ca a fost cazul deocamdata) o prezint "soacra-mea"...:)

Uite...iar un pitic pe creieras, in cazul meu, si "soacra-mea" mi se pare prea formal, oarecum rece...mai ales ca renumele de "soacra" in genere nu e unul din cele mai bune! nu cred sa-i fi spus vreodata asa! ...la fel de adevarat, ca asta si este! la fel nu agreez nici apelativul de "nora"!!:~*:D abia am reusit sa ajung sa ma amuz cand puiul meu ma striga "nevasta"!!!(X):p:D:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
da repede ai ajuns de la servici acasa :)))))



am ajuns repede acasa pt ca fac 5 minute de la serv.
in ceea ce priveste felul de a o prezenta pe soacra eu cred ca tot voi zice soacra-mea, sau in cel mai bun caz, asta daca imi va veni atunci pe limba, mama-soacra, sa sune mai dulce, mai familiar, mai ales ca ma inteleg bine cu ea.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 24 Oct 2007, 14:15 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


am ajuns repede acasa pt ca fac 5 minute de la serv.
in ceea ce priveste felul de a o prezenta pe soacra eu cred ca tot voi zice soacra-mea, sau in cel mai bun caz, asta daca imi va veni atunci pe limba, mama-soacra, sa sune mai dulce, mai familiar, mai ales ca ma inteleg bine cu ea.:D


Dificila chestia asta cu mama soacra cu tata socru, cum ii apelam, cum ii strigam.Si la mine e mai ciudat acum mai ales ca o vad in fiecare zi.De obicei ma fofilez si eu si cand o strig.....,,auziti" oricum ceva in genul asta.De fata cu el ii spun mama sau de fata cu cumnata mea ca mi-e mai usor.Dar nu mi s-a impus niciodata iar ea nu se supara.:D:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 27 Noi 2007, 00:34 
Nou Venit

Membru din: 26 Noi 2007, 20:32
Mesaje: 4
Salutare cred ca ar trebui sa aveti un pic mai mult respect pt cei care au probleme cu kilogramelepentru ca eu nu cred ca exista om pe aceasta planeta .. mai ales femeie sa fie asa .. ori o boala . o disfunctie a organizmului duce la asemenea rezultate ..ori altceva .. exista intr0-adevar oameni carora nu le pasa dar marea majoritatea a femeilor sunt complexate si se lupta cu kilogeramele .. asa ca expresia butoi de rahat nu isi are locul aici .. este lipsa de erspect fata de fiinta umana.. O seara buna:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Noi 2007, 00:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Salutare cred ca ar trebui sa aveti un pic mai mult respect pt cei care au probleme cu kilogramelepentru ca eu nu cred ca exista om pe aceasta planeta .. mai ales femeie sa fie asa .. ori o boala . o disfunctie a organizmului duce la asemenea rezultate ..ori altceva .. exista intr0-adevar oameni carora nu le pasa dar marea majoritatea a femeilor sunt complexate si se lupta cu kilogeramele .. asa ca expresia butoi de rahat nu isi are locul aici .. este lipsa de erspect fata de fiinta umana.. O seara buna:((


da la ce post ai raspuns tu aici?...ca nu am vazut sa se lege cineva de kilogramele nimanui :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România