Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 137 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 19 Oct 2007, 18:06 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


noi nu am mai pus banii la banca pt ca am considerat ca mai mult pierdem, mai ales ca ii puneam pt putin timp...si acum de cand am ajuns in tara vrem sa ne renovam casa...gresie, schimbat mobila in bucatarie, centrala...etc...


E o buna investitie. Foarte bine, sa va aranjati casa, ca doar acolo stati. Trebuie sa va fie drag sa stati acolo! v-au ramas ceva bani... e chiar foarte bine! Inseamna ca v-ati gestionat bine. Eu mi-am facut asa niste calcule, dar nu cred ca ne raman mai mult de 50 de milioane. Dar am zis ca sunt bine si aia, mergem in luna de miere cu ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 20 Oct 2007, 19:40 
Nou Venit

Membru din: 09 Sep 2007, 23:39
Mesaje: 20
Citat:

E o buna investitie. Foarte bine, sa va aranjati casa, ca doar acolo stati. Trebuie sa va fie drag sa stati acolo! v-au ramas ceva bani... e chiar foarte bine! Inseamna ca v-ati gestionat bine. Eu mi-am facut asa niste calcule, dar nu cred ca ne raman mai mult de 50 de milioane. Dar am zis ca sunt bine si aia, mergem in luna de miere cu ei.


Si eu am incercat sa fac ceva calcule dar din pacate nu poti fi sigur pe nimic...Nu vreau sa fac o afacere din nunta si vreau sa-mi fac mofturile ca doar se intampla o data in viata, nu?Sper ca si tine sa raman macar cu banii pentru luna de miere mult visata:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 21 Oct 2007, 01:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Si eu am incercat sa fac ceva calcule dar din pacate nu poti fi sigur pe nimic...Nu vreau sa fac o afacere din nunta si vreau sa-mi fac mofturile ca doar se intampla o data in viata, nu?Sper ca si tine sa raman macar cu banii pentru luna de miere mult visata:npray:


daca faci calculele bine....nu ai cum sa nu ramai.chiar cu mai multi.eu zic ca eimportant sa ai invitati care isi doresc sa fiela nunta ta...nu care vin din obligatie....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 23 Oct 2007, 19:47 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

daca faci calculele bine....nu ai cum sa nu ramai.chiar cu mai multi.eu zic ca eimportant sa ai invitati care isi doresc sa fiela nunta ta...nu care vin din obligatie....

Asta intr-adevar e important. Si pentru noi, important e sa vina prietenii si colegii. Care sunt cam raspanditi prin tara. Dar vor veni cu siguranta si nici nu vrem sa dea bani multi, mai ales ca nu au de unde si ca mai dau bani si pe transport. Important e sa ne simtim bine. De aceea am zis ca am estimat cam la 50 de milioane banii efectivi cu care ramanem. Si mai conteaza in ecuatie si faptul ca noi suportam absolut toate cheltuielile. Dar o facem cu placereeee!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 24 Oct 2007, 02:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Asta intr-adevar e important. Si pentru noi, important e sa vina prietenii si colegii. Care sunt cam raspanditi prin tara. Dar vor veni cu siguranta si nici nu vrem sa dea bani multi, mai ales ca nu au de unde si ca mai dau bani si pe transport. Important e sa ne simtim bine. De aceea am zis ca am estimat cam la 50 de milioane banii efectivi cu care ramanem. Si mai conteaza in ecuatie si faptul ca noi suportam absolut toate cheltuielile. Dar o facem cu placereeee!!!!



noi sincer nu am facut calcule, ecuatii prea multe. doar am socotit cat am cheltuit si atat. nu aveam de unde sa stim cat da fiecare invitat in parte, sau care va fi media, mai ales ca au fost multe pers care in ultimele clipe s-au scuzat ca nu mai vin la nunta. noi am socotit doar cheltuielile, si alea in mare, dupa nunta a fost trasa linia finala, cheltuieli exacte si ce a ramas a ramas si a fost f bine.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 10 Feb 2008, 06:33 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 05:58
Mesaje: 17
noi vrem sa nu iesim in minus atata tot,ca am auzit atatea dragele mele...s-au anuntat la o nunta la restauranrul unde facem noi nunta 130 persoane din care au venit 90 aprox.,ne-a spus patroana restaurantului,noi nu chemam decat colegi,rude si cativa vecini,dar si astia pot trage teapa (?)va dati seama ce nunta au avut bietii oameni cu 40 meniuri platite in plus,nu as dori asa ceva nici celui mai aprig dusman


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 10 Feb 2008, 06:35 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 05:58
Mesaje: 17
cred ca daca mi s-ar intampla ceva asemanator as plange toata noaptea,ar fi groaznic sa vad mesele goale si banii aruncati pe apa sambetei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Feb 2008, 00:48 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
eu imi doresc sa ies "bani pe bani" cum se sp, adik(scz) cati bani cheltuiesc atatia sa si scot, vreau sa-mi satisfac toate placerile,sa-mi fac nunta asa cum imi doresc....nu vreau sa-mi cumpar dupa nunta casa,masina sau yo mai stiu ce...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 16 Mai 2008, 20:16 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
Citat:
noi vrem sa nu iesim in minus atata tot,ca am auzit atatea dragele mele...s-au anuntat la o nunta la restauranrul unde facem noi nunta 130 persoane din care au venit 90 aprox.,ne-a spus patroana restaurantului,noi nu chemam decat colegi,rude si cativa vecini,dar si astia pot trage teapa (?)va dati seama ce nunta au avut bietii oameni cu 40 meniuri platite in plus,nu as dori asa ceva nici celui mai aprig dusman


Din pacate noi am putea fi in situatia descrisa de tine...si acum ne tremura sufletul sa nu o patzim prea grav. Din momentul in care am rezervat restaurantul si pana acum s-au intamplat multe evenimente neprevazute (sarcini, decese, plecari din tara, dispute) si uite asa ni s-au incurcat planurile.
Sper din tot sufletul sa iesim pe zero. Daca ramane ceva...sa achitam din creditul pe care l-am facut pentru nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 26 Mai 2008, 19:25 
Nou Venit

Membru din: 20 Apr 2008, 12:13
Mesaje: 6
Mai intai platim datoriile (restaurant, cameramani, formatie, DJ,) dupa care cu absolut toti (care nu sunt foarte multi pentru ca asa au ramas...) mergem sa ne distram. Eu am avut si casa si masina ... asa ca nu imi mai trebuie nimic. Din fire si eu si sotul suntem cam cheltuitori... Cel putin asa zic parintii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 13 Iun 2008, 19:31 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
pana la urma am avut noroc si nu am iesit in pierdere, ba chiar ne-au ramas niste banuti :ok: o parte i-am cheltuit deja in saptamana de miere, unde ne-am rasfatat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 18 Noi 2008, 16:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Eu sper sa iasa totul bine ...nu ii doresc sa ies lipsa cum nimeni nu isi doreste acest lucru.Eu incerc sa le fac pe toate din timp.Ma duc sa cumpar wiscky din afara ca este la pret redus prin februarie cel tarziu...apoi vinul il vom lua direct de la fabrica., rochia si costumul de mire il vom lua prin decembrie...si sper sa platesc decoratiunile si sala dinaintea nuntii..Asa am sperantza ca voi ramane dor cu meniurile de platit si ce va ramane sa mergem in luna de miere care oricum nu va fi o luna.Viitorul meu sot isi doreste masina dar nu vera sa imi iau masina din banii ramasi asa ca nu stim ce vom face cu ei...mai vedem...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 26 Apr 2013, 11:09 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Scopul este sa investesc in ceva , sa imi cumpar -pun avansul - la o un apartament sau cine stie ce alte chestii.Asta daca totul va fi conform planului..nu sunt increzatoare dar macar sper :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 26 Apr 2013, 13:39 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
onutzza scrie:
pana la urma am avut noroc si nu am iesit in pierdere, ba chiar ne-au ramas niste banuti :ok: o parte i-am cheltuit deja in saptamana de miere, unde ne-am rasfatat


Imi vine greu sa cred ca poti iesi in pierdere..dar se intampla si este chiar o dezamagire intr-un fel sau altul. E misto ca ati plecat in vacanta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 26 Apr 2013, 13:40 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
alinuza scrie:
noi vrem sa nu iesim in minus atata tot,ca am auzit atatea dragele mele...s-au anuntat la o nunta la restauranrul unde facem noi nunta 130 persoane din care au venit 90 aprox.,ne-a spus patroana restaurantului,noi nu chemam decat colegi,rude si cativa vecini,dar si astia pot trage teapa (?)va dati seama ce nunta au avut bietii oameni cu 40 meniuri platite in plus,nu as dori asa ceva nici celui mai aprig dusman



WOW...40 de meniuri platite..groaznic , groaznic ..si invitatii astia..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 26 Apr 2013, 13:42 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Lucs scrie:
banii de la nunta?..
se pare ca in zilele noastre nunta nu mai e o afacere :p asa ca .... noi speram sa nu ramanem cu datorii. dc iese in plus vedem atunci.


Unii chiar au facut o mini afacere daca pot sa ii zic asa..si culmea ...cu un nr de invitatii de pana in 70 hai poate 100


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 26 Apr 2013, 13:42 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Bubulina00 scrie:
Pai eu stiu de acum ce o sa facem cu banii de la nunta sau cel putin ce speram sa facem. Vrem sa avem o casa numai a noastra indiferent cat ar fi de mica. Eu am aceasta speranta ca va fi posibil! Imi place sa gandesc pozitiv deoarece a fost o vreme in care gandeam numai negativ :D:ndance:


Asa am zis si eu !!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 137 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România