Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 18 Feb 2008, 19:13 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

ba da, vorbesti foarte coerent :nblink: si asa e, ceea ce e in sufletul vostru, si fata in fata cu Dumnezeu, e momentul unic. pentru ca atunci si acolo voi si sufletele voastre devin unul. suna nitel patetic, insa si eu asa cred, ca e cel mai amotionant moment. poate ar fi fost frumos sa fie si la noi o ceremonie unica, si aceea in biserica. :neyes:


sau unde alege fiecare - dar ar fi si mult mai usor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 19 Feb 2008, 15:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

sau unde alege fiecare - dar ar fi si mult mai usor



da, la asta ma gandeam si refeream si eu....unde alege fiecare, dar sa fie un singur loc. si sa ai posibilitatea sa il alegi, ca altfel..degeaba. constrans cum cam esti la noi...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 22 Mar 2008, 01:31 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
subscriu la parerile voastre exprimate...
exact la fel consider si eu...acolo se vor aduna toate emotiile, chiar vorbeam cu Almi aseara, ca eu la toate nuntile la cate am fost in biserica mi s-au umplut ochii d elacrimi in tp slujbei. nu stiu ce voi face, cre ca inundatie:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 09 Apr 2008, 23:27 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Pe maine categoric ma va duce nasul. date fiind situatia cu tatal meu, dar mai ales ca imi e si cel mai bun prieten, sigur ma va insoti nasul.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 09 Apr 2008, 23:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Pe maine categoric ma va duce nasul. date fiind situatia cu tatal meu, dar mai ales ca imi e si cel mai bun prieten, sigur ma va insoti nasul.
Dana


foarte bine. e important ca fiecare sa fie condusa de cine isi doreste mai mult sa fie condusa. si de cine tine mai mult sa ii fie alaturi in acel moment. :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 17 Apr 2008, 15:28 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

foarte bine. e important ca fiecare sa fie condusa de cine isi doreste mai mult sa fie condusa. si de cine tine mai mult sa ii fie alaturi in acel moment. :nwink:


Da, si mi-ar place sa fiu condusa de tatal meu. Imi place si intrarea in biserica (e micuta biserica) si are o alee de cativa metri pana la intrare ingradita de flori frumos colorate si in rest doar gazon...bineinteles ca se vad si muntii. Picturile sunt proaspat vopsite si as vrea ca pe acea alee de la intrare sa pun un covor rosu. Nu stiu daca la intrare sau in interiorul bisericutei sa pun covorasul. Voalul meu o sa fie scurt; nici rochia nu are trena si ma gandeam totusi pe sub voalul scurt pe care o sa-l am sa mai atasez un rand de tiul lung pe care sa-l tina fetitele....inca ma mai gandesc / lucrez la ideea asta.

Sunt ortodoxa dar imi doresc sa ma duca tata la altar; pt mine inseamna foarte mult stiind ca el abia asteapta sa ma vada mireasa si parca-l vad cum se emotioneaza...mai ca o sa-i dea lacrimile. Vreau sa-i ofer aceste momente; o sa-si aduca amintemereu de ceea ce a trait atunci cu multa placere. Sunt sigura. Dar sa vorbesc si cu preotul sa vad daca are ceva impotriva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 18 Apr 2008, 11:20 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
de ce sa aiba preotul ceva impotriva?
pe el nici nu il intereseaza cine pe cine duce


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 18 Apr 2008, 12:51 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
de ce sa aiba preotul ceva impotriva?
pe el nici nu il intereseaza cine pe cine duce


Chiar vreau sa vb cu preotul despre asta. Ai dreptate, nu ar avea de ce sa-l intereseze pe el cum ajung eu la altar. Imp e sa fim acolo. :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 19 Apr 2008, 22:59 
Nou Venit

Membru din: 01 Apr 2008, 20:47
Mesaje: 9
Citat:



Sunt ortodoxa dar imi doresc sa ma duca tata la altar; pt mine inseamna foarte mult stiind ca el abia asteapta sa ma vada mireasa si parca-l vad cum se emotioneaza....


eu stabilisem cu tata sa ma conduca la altar (el mi-a propus, eu chiar nu aveam preferinte, si tot ortodoxi suntem). ei bine, inainte sa intram in biserica, l-am intrebat daca a vorbit cu preotul si putin trist imi spune ca nu. l-am trimis sa vorbeasca cu el si a fost de acord, ba chiar am intrat ultimii in biserica, iar lumea ne astepta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 22 Apr 2008, 14:57 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

eu stabilisem cu tata sa ma conduca la altar (el mi-a propus, eu chiar nu aveam preferinte, si tot ortodoxi suntem). ei bine, inainte sa intram in biserica, l-am intrebat daca a vorbit cu preotul si putin trist imi spune ca nu. l-am trimis sa vorbeasca cu el si a fost de acord, ba chiar am intrat ultimii in biserica, iar lumea ne astepta.


Da, frumos! Exact ce-mi doresc1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 22 Apr 2008, 14:59 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Dar cum de mai ai 3luni pana la nunta si vorbesti de aceasta de parca ar fi trecut?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 22 Apr 2008, 21:50 
Nou Venit

Membru din: 01 Apr 2008, 20:47
Mesaje: 9
Citat:
Dar cum de mai ai 3luni pana la nunta si vorbesti de aceasta de parca ar fi trecut?


scuze, cred ca era default ticker-ul. am avut nunta in iulie 2007. anul asta sunt nasica:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 23 Apr 2008, 16:34 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

scuze, cred ca era default ticker-ul. am avut nunta in iulie 2007. anul asta sunt nasica:)


Esti nasica? Ce frumos. Si prietenii nostri cei mai buni care s-au casatorit anul trecut ne nasesc pe noi anul asta. :napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 09 Mai 2008, 20:25 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 23:58
Mesaje: 3
fetelor eu chiar ca nu m-am gandit vreodata cine ma conduce la altar..aveam impresia ca ma duc de una singura..
hmm-ar fi frumos sa ma duca tata..dar mai am timp...
dar timpul de petrecut in biserica se poate reduce la 10 minute? ca mie mi se face rau...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 25 Sep 2013, 17:20 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
nicoleirina scrie:
fetelor eu chiar ca nu m-am gandit vreodata cine ma conduce la altar..aveam impresia ca ma duc de una singura..
hmm-ar fi frumos sa ma duca tata..dar mai am timp...
dar timpul de petrecut in biserica se poate reduce la 10 minute? ca mie mi se face rau...


Sau nasul de mai poate duce


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 25 Sep 2013, 17:21 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Bibicutza scrie:
subscriu la parerile voastre exprimate...
exact la fel consider si eu...acolo se vor aduna toate emotiile, chiar vorbeam cu Almi aseara, ca eu la toate nuntile la cate am fost in biserica mi s-au umplut ochii d elacrimi in tp slujbei. nu stiu ce voi face, cre ca inundatie:((


Te abti , te gandesti ca trebuie sa traiesti momentul nu sa reface machiajul :P


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 25 Sep 2013, 17:22 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Pe mine ma va duce nasul , mai ales ca suntem vecini si buni prieteni :had_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România