Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 14 Noi 2007, 21:47 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Buna!
Se apropie momentul in care o sa le propunem prietenilor nostri sa ne fie nasi. Vrem sa facem ceva mai deosebit. Deocamdata n-o sa scriu exact ce surpriza vreau sa le fac deoarece e posibil sa mai intre pe acest site chiar si nasa mea (nu stiu sigur dar nici nu vreau sa gresesc). Dupa ce o sa le propunem o sa va dau mai multe detalii. E o minisurpriza pt ei.

As vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu niste texte (motto-uri) ce pot fi adresate nasilor, despre prietenii in general. Suntem cam de aceeasi varsta si ne cunoastem de foarte multi ani.:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:11 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
:npray::npray::npray::npray:
Va rog sa veniti cu o idee in ajutorul meu. Voi ce surprize sau ce momente mai deosebite le-ati pregatit nasilor sau cum ati vrea? Ce-i drept si noi vom fi nasi dupa ce ne vom casatori dar noua ni s-a propus foarte simplu. Noi vrem totusi sa facem ceva mai special.
Noi vrem sa facem totusi ceva mai special pentru nasii nostri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:19 
Nou Venit

Membru din: 29 Dec 2006, 01:46
Mesaje: 15
Citat:
Buna!
Se apropie momentul in care o sa le propunem prietenilor nostri sa ne fie nasi. Vrem sa facem ceva mai deosebit. Deocamdata n-o sa scriu exact ce surpriza vreau sa le fac deoarece e posibil sa mai intre pe acest site chiar si nasa mea (nu stiu sigur dar nici nu vreau sa gresesc). Dupa ce o sa le propunem o sa va dau mai multe detalii. E o minisurpriza pt ei.

As vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu niste texte (motto-uri) ce pot fi adresate nasilor, despre prietenii in general. Suntem cam de aceeasi varsta si ne cunoastem de foarte multi ani.:nbump:


salutare!
noi le-am luat o sticla de sampanie pe care am lipit o poza cu ei si cu numele dat de noi vinului(naseasca regala):p, plus dulciuri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:25 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

salutare!
noi le-am luat o sticla de sampanie pe care am lipit o poza cu ei si cu numele dat de noi vinului(naseasca regala):p, plus dulciuri...


Foarte dragut! :napplause:

Si mie azi o colega mi-a spus ca inainte se duceau la nasi cu o sticla de vin si cu uncozonac.

ma uit acum dupa cateva texte care sa se potriveasca pt surpriza lor. Dar nu stiu pe unde sa mai gasesc...pe google bineinteles ca am cautat si nu am gasit mare lucru.:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:28 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

salutare!
noi le-am luat o sticla de sampanie pe care am lipit o poza cu ei si cu numele dat de noi vinului(naseasca regala):p, plus dulciuri...


Si tu cand o sa te casatoresti/ Sau ai trecut de etapa asta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 13 Mar 2008, 21:26 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Pe mine incepe sa ma plictiseasca noul obicei de a pune mirele si nasul sa cante sau sa danseze (impreuna) in momentul recuperarii miresei. Mi se pare stupid si deja rutina.:npiano:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 15 Mar 2008, 01:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Pe mine incepe sa ma plictiseasca noul obicei de a pune mirele si nasul sa cante sau sa danseze (impreuna) in momentul recuperarii miresei. Mi se pare stupid si deja rutina.:npiano:
Eu nu sunt deloc de acord cu furatul miresei. Mi se pare atat se aiurea sa lipsesc de la nunta mea... si chestiile astea dureaza cel putin o jumatate de ora. Dar de curand eram intr-un pub si a venit o mireasa furata. Au stat o ora pana cand a aparut si mirele. Cum sa lipsesc eu o ora de la nunta mea???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 22 Mar 2008, 19:09 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:
Pe mine incepe sa ma plictiseasca noul obicei de a pune mirele si nasul sa cante sau sa danseze (impreuna) in momentul recuperarii miresei. Mi se pare stupid si deja rutina.:npiano:


Total de acord. Trebuie sa se vina cu ceva nou, amuzant. La nunta mea, mirele nu se va lasa furat. Nu imi place acest obicei de a fura si mirele. Intr-o buna zi se fura nasii, socrii (pe care pot sa nici nu ii mai aduca inapoi :devil:... glumesc mama-soacra!!!). Bine k nu se fura muzicantii si toti nuntasii, unul pe altul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 24 Mar 2008, 11:27 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Sunt de acord cu tine.am fost la o nunta la care mai intai la ora 12 sa furat mireasa iar apoi la ora 14 sa furat mirele.mi sa parut oribil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 10 Apr 2008, 21:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Total de acord. Trebuie sa se vina cu ceva nou, amuzant. La nunta mea, mirele nu se va lasa furat. Nu imi place acest obicei de a fura si mirele. Intr-o buna zi se fura nasii, socrii (pe care pot sa nici nu ii mai aduca inapoi :devil:... glumesc mama-soacra!!!). Bine k nu se fura muzicantii si toti nuntasii, unul pe altul.
(X)(X)(X)(X)ce tare ar fi!:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 10 Apr 2008, 22:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu am vazut azi ceva...sincer nu am mai vazut..poate e "expirata" si asta:placute de inmatriculare de genul "proaspeti casatoriti","nasii nostri"..ce mi-au placut!:ndance::ndance::ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 16 Apr 2008, 13:08 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Am revenit. :-*

Ce tare gluma cu socrii. :napplause:

Surpriza pe care am facut-o nasilor a constat intr-o derulare a unor fotografii doar cu noi 4 (suntem prieteni de mai multi ani si am strans fotografii si de la munte is de la mare...). Pe fiecar fotgrafie era cate un mesaj legat de prietenie, sfaturi, dragoste...prin ei de fapt ne-am si cunoscut si deci ei cunosc toate etapele prin care am trecut pana sa ajungem la acest eveniment important din viata noastra. Pe fundal a fost melodia "Another day in paradise". M-am chinuit ceva la acel filmulet si chiar au fost placut impresionati; ii invitasem undeva la munte si le-am propus; au zis ca asteptau cu nerabdare sa le propunem si sperau sa nu aiba alti "concurenti" ; dupa modul in care le-am propus le-am dovedit ca pt noi nu sunt "niste simpli" nasi. Ce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 24 Mai 2008, 17:57 
Nou Venit

Membru din: 22 Ian 2008, 23:51
Mesaje: 1
Citat:
Am revenit. :-*

Ce tare gluma cu socrii. :napplause:

Surpriza pe care am facut-o nasilor a constat intr-o derulare a unor fotografii doar cu noi 4 (suntem prieteni de mai multi ani si am strans fotografii si de la munte is de la mare...). Pe fiecar fotgrafie era cate un mesaj legat de prietenie, sfaturi, dragoste...prin ei de fapt ne-am si cunoscut si deci ei cunosc toate etapele prin care am trecut pana sa ajungem la acest eveniment important din viata noastra. Pe fundal a fost melodia "Another day in paradise". M-am chinuit ceva la acel filmulet si chiar au fost placut impresionati; ii invitasem undeva la munte si le-am propus; au zis ca asteptau cu nerabdare sa le propunem si sperau sa nu aiba alti "concurenti" ; dupa modul in care le-am propus le-am dovedit ca pt noi nu sunt "niste simpli" nasi. Ce ziceti?

Buna. Super!!! Mi-a placut foarte mult surpriza pt nasii vostri. Cum ai reusit sa faci filmuletul?(?):napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 04 Iul 2008, 00:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Am revenit. :-*

Ce tare gluma cu socrii. :napplause:

Surpriza pe care am facut-o nasilor a constat intr-o derulare a unor fotografii doar cu noi 4 (suntem prieteni de mai multi ani si am strans fotografii si de la munte is de la mare...). Pe fiecar fotgrafie era cate un mesaj legat de prietenie, sfaturi, dragoste...prin ei de fapt ne-am si cunoscut si deci ei cunosc toate etapele prin care am trecut pana sa ajungem la acest eveniment important din viata noastra. Pe fundal a fost melodia "Another day in paradise". M-am chinuit ceva la acel filmulet si chiar au fost placut impresionati; ii invitasem undeva la munte si le-am propus; au zis ca asteptau cu nerabdare sa le propunem si sperau sa nu aiba alti "concurenti" ; dupa modul in care le-am propus le-am dovedit ca pt noi nu sunt "niste simpli" nasi. Ce ziceti?


super surpriza voastra.sunt sigura ca va ramane memorabila

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 15 Iul 2008, 17:24 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
eu am vazut azi ceva...sincer nu am mai vazut..poate e "expirata" si asta:placute de inmatriculare de genul "proaspeti casatoriti","nasii nostri"..ce mi-au placut!:ndance::ndance::ndance:

super, mi se pare chiar fun si originala si la cat de zapaciti is si de haiosi cred ca ar mere, intrebarea e cat ne-ar costa asa ceva si de unde am putea lua asa ceva???????(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 22 Iul 2008, 14:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
super, mi se pare chiar fun si originala si la cat de zapaciti is si de haiosi cred ca ar mere, intrebarea e cat ne-ar costa asa ceva si de unde am putea lua asa ceva???????(?)


La un moment dat am colaborat noi cu o firma care oferea asa ceva in magazinul nostru online. Bal Serv se numea firma. Uita-te pe site-ul lor si cauta daca mai fac asa ceva...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O mini-surpriza pentru nasi!
MesajScris: 25 Iul 2008, 14:35 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
mersi mult Cora scumpa, acum caut!:-*

noi chiar vorbiram ieri si alaltaieri cu nasii sa nu en apucam nicicare de cadorisit, le-am zis de tort ca nu stiau si fiecare le zice altfel si ei cum nu au nasit pana acum stresati ca ce tre sa faca si sa aduca si sa nu cumva ei sa nu faca si ceilalti da si d-astea. si le-am zis clar yok cadouri. in afara de ce le dam tot timpul cand ne vedem, de genu o cutie de cioco si un vin:ok: nikutz:p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România