Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 21 Oct 2007, 23:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Haideti sa reunim aici toate discutiile legate de acest subiect, fiindca exista deja prea multe topicuri deschise, care in fond, trateaza acelasi lucru:
Ce cote atinge stresul dinainte de nunta? Cand incepe si cum se manifesta? Si mai ales, cum se trateaza?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 16 Apr 2008, 22:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Haideti sa reunim aici toate discutiile legate de acest subiect, fiindca exista deja prea multe topicuri deschise, care in fond, trateaza acelasi lucru:
Ce cote atinge stresul dinainte de nunta? Cand incepe si cum se manifesta? Si mai ales, cum se trateaza?
:lol:cred ca nu mai are nimeni emotii!bravo fetele!!!:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 16 Apr 2008, 23:22 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
eu una nu am emotii,acum zic asta nu stiu mai incolo.dar nu ai cum sa nu fi emotionata dk stau bine sa ma gandesc.sper sa nu ma apuce lesinul in ziua aia,dk pana acum am fost asa linistita:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 18 Apr 2008, 16:06 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
eu una nu am emotii,acum zic asta nu stiu mai incolo.dar nu ai cum sa nu fi emotionata dk stau bine sa ma gandesc.sper sa nu ma apuce lesinul in ziua aia,dk pana acum am fost asa linistita:D


asa

mie imi e frica de urmatoarele:
- intarziem la primarie si aia ne trimit acasa ca am pierdut locul
- ma calca lumea pe rochie si raman... asa
- mi se face rau
- si nu mai stiu exact ce
- se cearta nuntasii
- se cearta bunicii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 19 Apr 2008, 19:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
pe mine nu m-au apucat inca emotiile,tot zic ca mai e timp...dar tu Cristina esti foarte aproape.sunt sigura ca totul va fi ok.:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 08 Mai 2008, 13:06 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
In toamna am fost domnisoara de onoare la nunta pritenei mele.Pentru ca toata perioada anticipata nuntei am participat activ la pregatiri cu o zi inainte de marele eveniment eram cu nervii la pamant de emotii.Iubitul meu,vazand in ce stare emotionala ma aflu,m-a dus intr-un loc linistit,in padure,pe malul unui lac.Acolo am petrecut toata seara,si credeti-ma, pe mine chiar m-a scapat de stres.Am incercat doar sa ma bucur de natura si de linistea care ma nconjoara si mi-am alungat toate gandurile legate de acea nunta.
Petrecerea a fost super si toate lucrurile au iesit bine!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 16 Mai 2008, 00:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
In toamna am fost domnisoara de onoare la nunta pritenei mele.Pentru ca toata perioada anticipata nuntei am participat activ la pregatiri cu o zi inainte de marele eveniment eram cu nervii la pamant de emotii.Iubitul meu,vazand in ce stare emotionala ma aflu,m-a dus intr-un loc linistit,in padure,pe malul unui lac.Acolo am petrecut toata seara,si credeti-ma, pe mine chiar m-a scapat de stres.Am incercat doar sa ma bucur de natura si de linistea care ma nconjoara si mi-am alungat toate gandurile legate de acea nunta.
Petrecerea a fost super si toate lucrurile au iesit bine!:lol:

Asta e o idee buna, dar nu stiu daca inainte de nunta ta poti face asta. Eu una emotii nu am deocamdata, nici stres... mai am vreo 4 luni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 16 Mai 2008, 01:05 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
:ermm:
si eu emotii...mai e putin si deja nu mai am somn..ma tot gandesc la ce va fi , la cati invitati vor veni, cum se vor simti..daca mi-e rau, daca ,,daca..
sunt mai emotiva si abia stept sa vina momentul fericit..

dar trebuie sa ma adun si sa nu mai fiu stresata, am si licenta in septembrie si vrem sa ne luam si casa, si un bebe dupa nunta...
cam multe , nu?:wokno:(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 17 Mai 2008, 01:52 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Juramintele la biserica au fost pentru mine momentele cele mai emotionante. Cu atatia martori langa noi, cu Dzeu intre noi, in linistea din biserica... a fost un moment unic.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 17 Mai 2008, 01:53 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
:ermm:
si eu emotii...mai e putin si deja nu mai am somn..ma tot gandesc la ce va fi , la cati invitati vor veni, cum se vor simti..daca mi-e rau, daca ,,daca..
sunt mai emotiva si abia stept sa vina momentul fericit..

dar trebuie sa ma adun si sa nu mai fiu stresata, am si licenta in septembrie si vrem sa ne luam si casa, si un bebe dupa nunta...
cam multe , nu?:wokno:(?)
Si noi vrem bebe dupa nunta :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 21 Mai 2008, 03:20 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
inca nu am intrat in perioada emotiilor cred ca nu constientizez inca ce va fi acum sunt mai mult stresata ca nu am facut mare lucru si timpul trece....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 11:51 
Nou Venit

Membru din: 26 Aug 2008, 18:39
Mesaje: 12
stiu ca pana la nunta mea mai este ceva dar si eu am emotii. mai degraba teama ca o sa pateasca ceva rochita, ca nu o sa vina invitatii, ca nu o sa se simta bine, ca o sa imi intarzie domnisoara de onoare.... ce sa va zic cred ca pana peste 2 luni o sa fac un infart :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
ma eu zic ca daca iti faci pregatirile din timp mai scapi de emotii. eu una n-am emoti decat in privinta rochiei dar acuma ca am fost la proba si am vazut-o m-am mai calmat un pic dar in rest nu pot sa zic ca am. ma asteptam sa slabesc mult in perioada asta ca pe mai toate miresele le-am vazut ca slabesc dar eu nimic. sper sa nu ma apuce atunci inainte de nunta

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 19:01 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
ma eu zic ca daca iti faci pregatirile din timp mai scapi de emotii. eu una n-am emoti decat in privinta rochiei dar acuma ca am fost la proba si am vazut-o m-am mai calmat un pic dar in rest nu pot sa zic ca am. ma asteptam sa slabesc mult in perioada asta ca pe mai toate miresele le-am vazut ca slabesc dar eu nimic. sper sa nu ma apuce atunci inainte de nunta

Nici eu nu ma stresez foarte tare. Le-am facut pe toate din timp si cu rabdare. Sunt sigura ca va fi totul ok. Am tot intrebat despre restaurant si m-am linistit pt ca am auzit numai de bne si in ceea ce priveste meniul si servirea. Despre formatie la fel, numai cuvinte de lauda. Singurul stres este legat de nr invitatilor. Sper sa nu am surprize sa imi spuna ca vin si sa ma trezesc ca nu... Dar cred ca e inevitabil. Mai toata lumea mi-a spus ca au patit-o, si cei mai multi de la oameni la care nu se asteptau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 29 Aug 2008, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Nici eu nu ma stresez foarte tare. Le-am facut pe toate din timp si cu rabdare. Sunt sigura ca va fi totul ok. Am tot intrebat despre restaurant si m-am linistit pt ca am auzit numai de bne si in ceea ce priveste meniul si servirea. Despre formatie la fel, numai cuvinte de lauda. Singurul stres este legat de nr invitatilor. Sper sa nu am surprize sa imi spuna ca vin si sa ma trezesc ca nu... Dar cred ca e inevitabil. Mai toata lumea mi-a spus ca au patit-o, si cei mai multi de la oameni la care nu se asteptau.


asa e alinutza..si noi am patit asta sa stii. persoane care au zis ca au apucat sa isi ia biletele de concediu si ca se faca acum..desi stiau din vreme; si dupa nunta ne-am intalnit cu ei si au insistat sa ne dea bani. nici nu am vrut sa aud..nu de asta ii vroiam la nunta. si nu stiu de ce au fost atat de ciudate (2 matusi ale lui andrei)si au schimbat decizia in ultimele 2 saptamani ca ele sunt niste femei deosebite si foarte dragute si familiste. dar inseamna ca asa sunt unii oameni, au alt tip de reactii si atunci am invatat sa ii accept pe toti cum sunt, cu ciudatenile lor, mai ales daca nu afc rau premeditat si sunt foarte buni la suflet, le ierti ratacirile. :p
ideea e ca da, se mai intampla si surprize cu invitatii..si stiu ca roxanica miron povestea la un moemnt dat ca ei s-au trezit la nunta cu persoane care nu mai dadusera niciun semn. asa ca orice e posibil. eu zic sa nu va impacientati sau speriati. trebuie sa va bucurati de cea mai frumaosa zi alaturi de toti cei care va vor fi alaturi pentru ca tin la voi si-si doresc sa sarbatoreasca impreuna cu voi ziua aceasta. :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 02 Sep 2008, 01:03 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

asa e alinutza..si noi am patit asta sa stii. persoane care au zis ca au apucat sa isi ia biletele de concediu si ca se faca acum..desi stiau din vreme; si dupa nunta ne-am intalnit cu ei si au insistat sa ne dea bani. nici nu am vrut sa aud..nu de asta ii vroiam la nunta. si nu stiu de ce au fost atat de ciudate (2 matusi ale lui andrei)si au schimbat decizia in ultimele 2 saptamani ca ele sunt niste femei deosebite si foarte dragute si familiste. dar inseamna ca asa sunt unii oameni, au alt tip de reactii si atunci am invatat sa ii accept pe toti cum sunt, cu ciudatenile lor, mai ales daca nu afc rau premeditat si sunt foarte buni la suflet, le ierti ratacirile. :p
ideea e ca da, se mai intampla si surprize cu invitatii..si stiu ca roxanica miron povestea la un moemnt dat ca ei s-au trezit la nunta cu persoane care nu mai dadusera niciun semn. asa ca orice e posibil. eu zic sa nu va impacientati sau speriati. trebuie sa va bucurati de cea mai frumaosa zi alaturi de toti cei care va vor fi alaturi pentru ca tin la voi si-si doresc sa sarbatoreasca impreuna cu voi ziua aceasta. :-*

Eu cred totusi, ca principalul motiv pentru care nu vin, sunt banii. Asta e... eu din pacate, sunt destul de suparacioasa... cred ca ma voi supara si chiar "voi tine suparare" dupa cum se spune, pe cei care nu vor veni. Mai ales ca nu chem decat persoane apropiate, nu asa... cunostinte doar. Acu... vedem. Important e sa ne simtim bine, nu sa fie lume multa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 02 Sep 2008, 15:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Eu cred totusi, ca principalul motiv pentru care nu vin, sunt banii. Asta e... eu din pacate, sunt destul de suparacioasa... cred ca ma voi supara si chiar "voi tine suparare" dupa cum se spune, pe cei care nu vor veni. Mai ales ca nu chem decat persoane apropiate, nu asa... cunostinte doar. Acu... vedem. Important e sa ne simtim bine, nu sa fie lume multa!

sunt sigura ca o sa vina multa lume si o sa te simti bine ca doar este nunta ta si daca nu vine cineva nu trebuie sa te superi pt atata lucru si sa nu te distrezi la nunta ei o sa fie suparati ca au pierdut cea mai frumoasa petrecere care sunt sigaura ca va fi:nlol::-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 06 Oct 2008, 17:47 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
FETELOR...M-AU APUCAT EMOTIILE!!!!
Chiar daca mai am jumatate de an pana la nunta...deja sunt intr-o continua agitare...!!!!
Ma streseaza tot...ca nu gasesc sala pe care o doresc,ca nu putem hotara numarul de invitati,ca nu gasesc invitatiile pe care le vreau,ca nunta va fi organizata doar de parintii mei si socrii nu vor prticipa decat in calitate de 'invitati',si tot felul de lucruri din astea...!
Am inceput pregatirile,deja am rezolvat problema cu bautura p/u nunta,am comandat verighetele,ne-am gasit nasii,le-am dat colacii...dar cand ma gandesc cate mai sunt de facut ma apuca groaza~~~~:wall:
In plus...visez doar cosmaruri...in una din noptile trecute m-am visat intr-un salon imens de rokii de mireasa,parca masuram fiecare rochie si nu mi-o puteam alege pe a mea!!!
OOOOfffff....mi se pare ca nu voi face fata tuturor problemelor...:cry:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 05 Iul 2010, 11:25 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iun 2010, 13:21
Mesaje: 1
Emotii inainte de nunta, frumos, ai putea sa-i faci o mica/mare bucurie, organizeaza-i petrecerea burlacilor aici....... :nwink:

_________________
Masaj Erotic Vip


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emotii inainte de nunta
MesajScris: 22 Mar 2012, 11:46 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2012, 13:30
Mesaje: 4
cred ca fiecare om in parte are emotii inainte de nunta,atat femeia cat si barbatul:d...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România