Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 20 Mai 2008, 01:14 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

felicitari!!sunteti norocosi.
acum ne cautam si noi teren sa ne facem o casuta, ca in 2 caere nu imi incap nici hainele si pantofii...

:napplause: Si voi meritati felicitari! Si bafta! Si noi ne-am cumparat un teren anul trecut. In afara orasului bineinteles ca n-aveam de unde bani in oras. Eu imi doream ceva care sa nu fie nici la strada si spre marele meu noroc si mareaaaaaa bucurie asa am si gasit. Are si utilitati in afara de canalizare la care se lucreaza. Ne gandim ca anul viitor sa facem un credit ipotecar si sa incepem constructia. Poate n-o fi la anul, dar important e sa ai terenul. Fratele meu l-a cumparat acum 10 ani si de o luna s-au apucat de casa. Dar el l-a luat in oras. Pe vremea aceea erau mai ieftine... Asa ca felicitari Laura si multa bafta la cautari!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 20 Mai 2008, 01:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
:napplause: Si voi meritati felicitari! Si bafta! Si noi ne-am cumparat un teren anul trecut. In afara orasului bineinteles ca n-aveam de unde bani in oras. Eu imi doream ceva care sa nu fie nici la strada si spre marele meu noroc si mareaaaaaa bucurie asa am si gasit. Are si utilitati in afara de canalizare la care se lucreaza. Ne gandim ca anul viitor sa facem un credit ipotecar si sa incepem constructia. Poate n-o fi la anul, dar important e sa ai terenul. Fratele meu l-a cumparat acum 10 ani si de o luna s-au apucat de casa. Dar el l-a luat in oras. Pe vremea aceea erau mai ieftine... Asa ca felicitari Laura si multa bafta la cautari!


ooo...multumim.deocamdata cautam.
mie sncer imi place mai mult in bloc.dar sotul meu eobsedat sa aiba casuta, curte...foisor...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 20 Mai 2008, 01:46 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

ooo...multumim.deocamdata cautam.
mie sncer imi place mai mult in bloc.dar sotul meu eobsedat sa aiba casuta, curte...foisor...

O fi zodie de pamant. Nu le stiu care sunt in afara de a mea "taur" :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 20 Mai 2008, 02:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
O fi zodie de pamant. Nu le stiu care sunt in afara de a mea "taur" :)



Laura, cu toate ca avem 4 camere, acum de cand cu demolarile nici noi nu mai stim unde sa ne inghesuim lucrurile. faza e ca eu nu am cine stie ce multe haine si incaltari, dar chiar si asa le gasim loc cu chiu cu vai...dupa demolari si reparari sigur vor incapea:nwink:
eu una am fost pana acum vreo 2 ani pro bloc, nici nu vroiam sa aud de casa, iar acum sper ca peste cativa ani sa avem o casuta cu 4 camere si o mica gradinuta:nwink:
aaaa si eu sunt zodie de aer, iar sotul de apa si el abia asteapta sa avem casuta:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 20 Mai 2008, 11:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
O fi zodie de pamant. Nu le stiu care sunt in afara de a mea "taur" :)


eu sunt balanta si ionut e leu.nu stiu daca tine de zodie...dar stiu ca mie imi place in bloc si lui in casa.nu spun ca nu o sa ma mut si eu, dar mi-e cam greu sa stau in casa.mai ales ca ionut vrea eventual sa stam intr-un varf de munte....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 21 Mai 2008, 02:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu sunt balanta si ionut e leu.nu stiu daca tine de zodie...dar stiu ca mie imi place in bloc si lui in casa.nu spun ca nu o sa ma mut si eu, dar mi-e cam greu sa stau in casa.mai ales ca ionut vrea eventual sa stam intr-un varf de munte....



si eu tot balanta sunt :D
al meu sot nu vrea la munte, dar nici in oras nu prea vrea. iar eu vreau casuta in oras...mai vedem ce va fi peste ceva ani. :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 21 Mai 2008, 02:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


si eu tot balanta sunt :D
al meu sot nu vrea la munte, dar nici in oras nu prea vrea. iar eu vreau casuta in oras...mai vedem ce va fi peste ceva ani. :D


pai si eu am o problema cu orasul...imi place agitatia, imi plac oamenii...
iar ionut adora linistea, natura...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 21 Mai 2008, 02:36 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

pai si eu am o problema cu orasul...imi place agitatia, imi plac oamenii...
iar ionut adora linistea, natura...



la fel si sotul meu. liniste si natura...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 22 Mai 2008, 01:41 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


la fel si sotul meu. liniste si natura...

Si eu, si eu. Nu neaparat liniste vreau, cat mai ales vreau natura si spatii deschise. Nu vreau casa mare, nici n-as avea cu ce, dar vreau o gradina cu flori si pomi si gazon si un foisor unde sa stam vara cu prietenii nostri la povesti si gratare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 22 Mai 2008, 02:33 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si eu, si eu. Nu neaparat liniste vreau, cat mai ales vreau natura si spatii deschise. Nu vreau casa mare, nici n-as avea cu ce, dar vreau o gradina cu flori si pomi si gazon si un foisor unde sa stam vara cu prietenii nostri la povesti si gratare.


da, da si eu la fel. insa vreau si un balansoar mare in curte:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 23 Mai 2008, 14:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
si mie imi place combinatia de culori crem cu maro ;) ...imi place iarasi kaki, dar nu kaki-ul ala urat :D si cu un alb galbui :) ....

am vazut la cineva mov cu portocaliu(deschis...combinatia aia intre portocaliu si roz)...mov era doar pe un perete...deoarece era foarte tare si batea in mobila ;)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 24 Mai 2008, 02:09 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
si mie imi place combinatia de culori crem cu maro ;) ...imi place iarasi kaki, dar nu kaki-ul ala urat :D si cu un alb galbui :) ....

am vazut la cineva mov cu portocaliu(deschis...combinatia aia intre portocaliu si roz)...mov era doar pe un perete...deoarece era foarte tare si batea in mobila ;)


Mie imi plac foarte tare culorile. Nu-mi dau seama cum ar veni mov cu portocaliu, dar sunt pentru ideea de un perete colorat mai viu, mai tare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 25 Mai 2008, 01:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Mie imi plac foarte tare culorile. Nu-mi dau seama cum ar veni mov cu portocaliu, dar sunt pentru ideea de un perete colorat mai viu, mai tare.


momentan, noi inca nu am ajuns la stadiul de culori in ap. dar cea mai mare dilema e culoare dormitorului nostru.
pt living si hol alegem bej. iar pt birou si celalat dormitor cred ca tot ceva pastelat. un roz pal, un crem...
in dormitor vreau ceva mai cald, mai linistitor dar nu prea tipator.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 25 Mai 2008, 01:30 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
mie mi-ar placea pt un birou o camera in dungi verticale, un albastru mai inchis si cu un galben... :) am vazut modele si arata fain....cred ca depinde foarte mult si de cat de spatioasa e incaperea.

pt dormitor mi-ar placea un rosu aprins iar sus asa pe vreo 3-4 randuri niste patrate cu alb...sa vina unu rosu unu alb :))in fine, ma doare putin capul si mi greu sa explic :D desi cred ca e prea tare :D, probabil m-ar durea ochii :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 25 Mai 2008, 01:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
mie mi-ar placea pt un birou o camera in dungi verticale, un albastru mai inchis si cu un galben... :) am vazut modele si arata fain....cred ca depinde foarte mult si de cat de spatioasa e incaperea.

pt dormitor mi-ar placea un rosu aprins iar sus asa pe vreo 3-4 randuri niste patrate cu alb...sa vina unu rosu unu alb :))in fine, ma doare putin capul si mi greu sa explic :D desi cred ca e prea tare :D, probabil m-ar durea ochii :P



eu sigur nu vreau rosu pt dormitor. mi se pare prea tare. rosie va fi baia mare. adik asa vreau: rosu si alb:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 26 Mai 2008, 00:57 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


eu sigur nu vreau rosu pt dormitor. mi se pare prea tare. rosie va fi baia mare. adik asa vreau: rosu si alb:nwink:

Fetelor, voi daca va amenajati casele, tineti cont de chestii cum ar fi cromoterapia, aranjamente feng-shui? Eu mai citesc despre ele, dar cum nu e cazul sa-mi amenajez casa mea inca, nu prea am retinut ce si cum.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 26 Mai 2008, 11:41 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Fetelor, voi daca va amenajati casele, tineti cont de chestii cum ar fi cromoterapia, aranjamente feng-shui? Eu mai citesc despre ele, dar cum nu e cazul sa-mi amenajez casa mea inca, nu prea am retinut ce si cum.



nu tin cont de asa ceva. am mai citit si eu cate ceva dar nu ma pasioneaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 26 Mai 2008, 12:14 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:


nu tin cont de asa ceva. am mai citit si eu cate ceva dar nu ma pasioneaza.


Adica? despre ce este vorba? Fetelor am si eu rugaminte, dati-mi si mie site-uri cu renovari, decoratiuni dar care sa arate multe, eu as vrea sa fac sufrageria in stil japonez. Ce spuneti?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 26 Mai 2008, 18:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Adica? despre ce este vorba? Fetelor am si eu rugaminte, dati-mi si mie site-uri cu renovari, decoratiuni dar care sa arate multe, eu as vrea sa fac sufrageria in stil japonez. Ce spuneti?




e interesanta ideea. da si tu pe google diferite cuvinte la cautare: amenajari, renovare si iti vor aparea multe pag cu asa ceva. eu asa am facut;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 06 Iun 2008, 02:00 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
fetelor, dati idei de culori pt dormitor...dormitorul matrimonial:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România