Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 11 Iun 2008, 15:33 
Nou Venit

Membru din: 14 Mai 2008, 17:35
Mesaje: 4
Citat:
Si eu vreau un sfat. Ati apelat la make-up artist? Am vazut ca unii fac o treaba extraordinara. Eu am niste riduri f f fine, abia se vad la colturile gurii si sub ochi. Daca imi dau cu fond de ten se adancesc si ies in evidenta... si stiu ca make-uo artistii dau cu de toate... Voi ati fost multumite? (asta daca ati apelat la ei)

Trebuie sa nu-ti incarci fata ,poti sa dai cu de toate dar intr-un strat foarte subtire.incearca un fond de ten mai fluid pe baza de ulei daca ai tenul uscat(de obicei acele riduri fine sunt semnele unui ten uscat sau deshidratat)pt tenul gras sunt fonduri de ten pe baza de apa. incearca sa nu folosesti pudra mai ales sub ochi.fii atenta cand iti alegi fondul de ten multe contin pudra in compozitie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 05 Iul 2008, 14:22 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
pe mine in ziua cea mare un make-up artist m-a machiat si a iesit superb na pus kg d fard numai cat sa-mi evidentieze anumite trasaturi...eu una am fost super multumita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-II
MesajScris: 23 Oct 2013, 21:28 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
dar nici nu ma chinui sa scot cine stie ce frumuseste din mine. o sa ma machiez cat sa evidentiez ochii albastrii si in rest o coafura care sa imi iasa cat mai ok parul lung


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 23 Oct 2013, 21:29 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Andradela scrie:
pe mine in ziua cea mare un make-up artist m-a machiat si a iesit superb na pus kg d fard numai cat sa-mi evidentieze anumite trasaturi...eu una am fost super multumita


cand incerci sa faci ceva mai mult...nu iese asa cum iti doresti asa ca nu ma risc, imi cunosc si eu trasaturile si am sa fac ca si tine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-II
MesajScris: 26 Noi 2014, 13:39 
Nou Venit

Membru din: 25 Mai 2012, 18:47
Mesaje: 5
Buna!

Inainte de ziua nuntii orice femeie trebuie sa se simta bine in pielea ei si mai ales frumoasa,chiar daca uneori este necesar sa apelezi la ajutorul unui estetician.

Eu m-am operat cu un an si jumatate inainte de nunta la dr Vangelis Vasalos.

Am vrut sa am sani mari dar nu ca doua mingiute. Fiecare dr. are stilul lui de a pozitiona implantul si mai ales de a recomanda ce sa faci in timpul recuperarii.

Eu una nu am vrut sub nicio forma sa port banda peste sani. Eram ingrozita de acea banda care ajuta implantul sa mai coboare. Asadar am cautat medicul care pozitioneaza implantul unde trebuie din prima dar am si studiat fotografii de la foarte multe fete operate de el. Cred ca am facut cea mai buna alegere cu dl. dr. Vasalos si daca ar trebui sa ma operez a doua oara tot la el as merge sau voi merge. I-as vrea ceva mai mari... Booby greed... :D Nesatula inainte de operatie si nesatula dupa operatie... :lol:

Recuperarea a fost cam grea la inceput, am avut dureri mari. Eu sunt alergica la o serie de medicamente si nu am putut lua anumite calmante care ar fi fost mai bune, atat imediat dupa operatie (prin perfuzie) cat si pastilutele de dupa.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România