Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 06 Iun 2008, 02:38 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
fetelor, dati idei de culori pt dormitor...dormitorul matrimonial:~*

mie imi plac culorile pastel, verde, bleu, lila. Stiu ca-s clasice, poate s-au demodat... insa, iti spun sigur ca atunci cand imi voi amenaja casa, mai ales dormitorul si biroul, voi cauta pe net cate ceva despre cromoterapie. Chiar cred in asta. Cred ca culorile te pot ajuta in a-ti induce o stare de bine, de relaxare, sau poate de concentrare, de inspiratie, de la caz la caz.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 06 Iun 2008, 16:13 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
mie imi plac culorile pastel, verde, bleu, lila. Stiu ca-s clasice, poate s-au demodat... insa, iti spun sigur ca atunci cand imi voi amenaja casa, mai ales dormitorul si biroul, voi cauta pe net cate ceva despre cromoterapie. Chiar cred in asta. Cred ca culorile te pot ajuta in a-ti induce o stare de bine, de relaxare, sau poate de concentrare, de inspiratie, de la caz la caz.


da, asa e...eu as vrea ceva cald...insa nu am inspiratie...pt hol, living, unul din dormitoare si camera care va fi birou am ales culorile
dar pt dormiorul nostru ink nu imi vine in minte ce sa aleg:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 01 Aug 2008, 20:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

da, asa e...eu as vrea ceva cald...insa nu am inspiratie...pt hol, living, unul din dormitoare si camera care va fi birou am ales culorile
dar pt dormiorul nostru ink nu imi vine in minte ce sa aleg:D



sa va zic ce culori am ales pt casuta noastra: pt hol mare, hol mic, si living maro ocru, pt 1 dormitor si birou portocaliu, pt dormitorul nostru un fel de rozaliu (fragi cu smantana:drool:), pt baia mare rosu (accesoriile albe), pt baia mica un frez-violet (accesorii albe), bucataria maro si cam atat...acum ne apropiem de final si incepe sa arate cat de cat a casa:D
dar mai avem treaba suficienta pana la finish:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 03 Aug 2008, 14:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


sa va zic ce culori am ales pt casuta noastra: pt hol mare, hol mic, si living maro ocru, pt 1 dormitor si birou portocaliu, pt dormitorul nostru un fel de rozaliu (fragi cu smantana:drool:), pt baia mare rosu (accesoriile albe), pt baia mica un frez-violet (accesorii albe), bucataria maro si cam atat...acum ne apropiem de final si incepe sa arate cat de cat a casa:D
dar mai avem treaba suficienta pana la finish:((



dupa aceea asteptam poze:D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 03 Aug 2008, 14:56 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


dupa aceea asteptam poze:D



da, da...speram ca pana la sf lunii sa fie gata:hap_w:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 04 Aug 2008, 13:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


da, da...speram ca pana la sf lunii sa fie gata:hap_w:



eu mi-am vopsit living-ul cu mov si galben si nu imi place cum a iesit :( culorile sunt frumoase dar nu imi place modelul...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 04 Aug 2008, 15:46 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


eu mi-am vopsit living-ul cu mov si galben si nu imi place cum a iesit :( culorile sunt frumoase dar nu imi place modelul...



:( schimba modelul...la mine au comentat parintii de culorile alese ca sunt prea stridente dar eu eram suuuper incantata de ele...erau intr-adevar destul de aprinse dar acum ca s-au uscat peretii arata bine...totusi as fi vrut sa fie putin mai puternice:p mai ales cele 2 dormitoare care sunt portocalii:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 05 Aug 2008, 12:04 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


:( schimba modelul...la mine au comentat parintii de culorile alese ca sunt prea stridente dar eu eram suuuper incantata de ele...erau intr-adevar destul de aprinse dar acum ca s-au uscat peretii arata bine...totusi as fi vrut sa fie putin mai puternice:p mai ales cele 2 dormitoare care sunt portocalii:D



eu am fost luata culoarea Bordo dar pana la urma nu a iesit bordo....si a iesit un mov, e dragut si mov-ul ala....si faza e ca am zugravit si am zis sa facem ceva pe partea cu galben sa nu fie numa asa simplu....si mai mult am stricat...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 05 Aug 2008, 12:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


eu am fost luata culoarea Bordo dar pana la urma nu a iesit bordo....si a iesit un mov, e dragut si mov-ul ala....si faza e ca am zugravit si am zis sa facem ceva pe partea cu galben sa nu fie numa asa simplu....si mai mult am stricat...



da din nou doar galben simplu si poate e mai ok...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 07 Aug 2008, 20:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


da din nou doar galben simplu si poate e mai ok...



da...dar e cam greu avand in vedere k mov-ul e destul de inchis :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 07 Aug 2008, 22:07 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


da...dar e cam greu avand in vedere k mov-ul e destul de inchis :D



:D nush ce sa zic...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 22 Aug 2008, 22:29 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


:D nush ce sa zic...



fetele sunt happy...incepe sa arate mai bine casuta noastra. bucataria e pusa la punct aproape de tot...lipseste perdeluta
si azi ne-am luat si o particica din living. maine trebuie sa ne mai vina un corp, ca azi nu il aveau in magazin. si sapt ce vine trebuie sa ne cautam coltar. si gata si livingul.
:hap_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 23 Aug 2008, 03:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
ma bucur pt tine roxana ca ti-a iesit casa asa cum vroiai tu. noi ne-am loat apartamentul amul trecut si l-am renovat complect. acum arata asa: livingul este portocaliu cu mobila portocaliu cu wenghe, dormitorul este crem cu mobila albastra, baie lila cu accesori albe, iar bucataria jumatate este maro , iar celalta jumatate maro mai deschi cu mobila rosuie.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 23 Aug 2008, 16:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
ma bucur pt tine roxana ca ti-a iesit casa asa cum vroiai tu. noi ne-am loat apartamentul amul trecut si l-am renovat complect. acum arata asa: livingul este portocaliu cu mobila portocaliu cu wenghe, dormitorul este crem cu mobila albastra, baie lila cu accesori albe, iar bucataria jumatate este maro , iar celalta jumatate maro mai deschi cu mobila rosuie.



suna bine...pune si niste foto sa vedem


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 24 Aug 2008, 02:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:


suna bine...pune si niste foto sa vedem


cand va citesc fetelor..mi se face si mie pofta de amenajat o casuta noua. desi sunt tare fericita in apartamentul nostru..dar parca tot poftesc sa amenajez o camera mai suchi :nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 24 Aug 2008, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nu am poze cu uoul luc al casei mele dar promit ca o sa fac si le pun. va pup te toate si va doresc sa aveti casa care o visati:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 30 Aug 2008, 01:05 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
nu am poze cu uoul luc al casei mele dar promit ca o sa fac si le pun. va pup te toate si va doresc sa aveti casa care o visati:-*


abia astept sa vad si eu pozele :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 31 Aug 2008, 00:43 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

abia astept sa vad si eu pozele :D



am sa va pun si eu zilele ce vin foto cu bucataria, la instrumente. asta daca rezolv pr cu calc pe care sunt foto.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 25 Sep 2008, 14:48 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:


am sa va pun si eu zilele ce vin foto cu bucataria, la instrumente. asta daca rezolv pr cu calc pe care sunt foto.


Pentru dormitor eu stiu ca trebuie culori mai calde care sa nu te agite. Rosu este o culoare care provoaca energie (agitatie) si iti creaza pofta de mancare, deci ai avea un somn agitat. Pentru armonie in cuplu si dragoste trebuie totusi putin rosu (o lampa rosie sau cu lumina rosie, covertura rosie, pernuta). Culorile pamantii (galben, maro, portocaliu)se spune ca ar fi potrivite. Pentru birou stiu ca ar trebui sa fie nuante de galben pt ca se spune ca este culoarea care stimuleaza inteligenta. Din punct de vedere feng-shui nu trebuie sa avem plante uscate ci plante vii. Sa nu fie chiuveta l


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 25 Sep 2008, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Pentru dormitor eu stiu ca trebuie culori mai calde care sa nu te agite. Rosu este o culoare care provoaca energie (agitatie) si iti creaza pofta de mancare, deci ai avea un somn agitat. Pentru armonie in cuplu si dragoste trebuie totusi putin rosu (o lampa rosie sau cu lumina rosie, covertura rosie, pernuta). Culorile pamantii (galben, maro, portocaliu)se spune ca ar fi potrivite. Pentru birou stiu ca ar trebui sa fie nuante de galben pt ca se spune ca este culoarea care stimuleaza inteligenta. Din punct de vedere feng-shui nu trebuie sa avem plante uscate ci plante vii. Sa nu fie chiuveta l

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România