Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 21 Sep 2007, 21:39 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:
Daca tot eu am deschis acest subiect, ma simt obligata sa va arat invitatia mea care este asa cum mi-am dorit-o;voi incerca in weekend sa fac o poza si s-o postez cel tarziu Luni.Pe CD avem muzica: pentru cei mai petrecareti --muzica de petrecere iar pentru cei la linistiti muzica latino;
Textul este uschit asa cum suntem si noi ...
dar mai bine o sa pun poze

Mirela

Buna Mirela!Chiar e super interesant inviatie pe CD...tea- iesit super...spune-mi si mie cum ai procedat, cat te-a costat, ce muzica ai pus si ce poze,,,astept, daca se poate un mesaj pe privat cu mai multe informatii....suna f bine inviatia pe c.d.Mersi mult!keity-Pitesti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 27 Sep 2007, 15:38 
Nou Venit

Membru din: 14 Sep 2007, 17:00
Mesaje: 9
Asa imi fac eu invitatiile;cu povestea noastra pe cd,dar fac si invitatii normale si le leg cu o fundita:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 27 Sep 2007, 15:44 
Nou Venit

Membru din: 14 Sep 2007, 17:00
Mesaje: 9
Ce miresica frumoasa:nwink:super invitatia:ok::rocker:asa imi fac si eu :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 01 Oct 2007, 17:26 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
Krelia, stiu ca de obicei se dau sub forma de marturii dar ma gandeam sa readaptez ideea si sa incerc sa o dau inainte ca o invitatie ; ma gandeam sa incepem cu o povestioara a noastra , eventual un mixaj intre melodii (de ex CASSA LOCOO-CE BINE IMI PARE CA AI LUAT TEAPA) ...SI ideea asta e valabila doar pentru prietenii nostri care nu sunt zdraveni la cap..( nu ca noi am fi:mellow:)pentru rude mai inainte in varsta vom printa invitatii normale pe carton....
dar daca nu ai mai auzit de ideea asta, le voi da marturii fara povestioare si chestii dintr-astea indraznete ..CD-uri doar cu
muzica...
Mersi pr raspuns


Pastreaza-ti ideea. Si eu fac la fel. Pe post de invitatie, nu marturie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 01 Oct 2007, 17:29 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:

Pastreaza-ti ideea. Si eu fac la fel. Pe post de invitatie, nu marturie.


:p Scuze, abia dupa ce am scris m-am uitat la data.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatii nunta sub forma de CD
MesajScris: 06 Noi 2007, 14:52 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2007, 16:34
Mesaje: 6
Citat:
Fetelor , am nevoie de ajutorul vostru; am vazut mai de mult la cineva invitatii de nunta sub forma de CD; stiu ca trebuie sa cumpar CD -uri printabile (costa cam 7000 lei) si ma gandeam la inceputul CD-ului sa inregistrez o povestioara a noastra dupa care restul sa fie continuat cu selectii de muzica .
Ati mai auzit de asa ceva? imi puteti da niste idei ?


e ok...dar sa fie valabila ideea doar pt...tineret...ca daca apari cu asa ceva in fata bunelului/matusii care a vazut pe la stiri calculatorul...te trezesti ca o sa agate invitatia ta pe cd de lustra...ca lumineaza frumos...
si intr-adevar poate trece si ca invitatii...si ca marturii...dar e cu dus - intors si asta - pt ca cei care nu au primit cd/marturie tre sa primeasca ceva ca amintire...si tre sa faci ceva simbolic...si nu le poti oferi doar lor...tre sa faci pt toti...si tot asa...o intreaga agitatie...:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 18 Ian 2008, 17:47 
Nou Venit

Membru din: 13 Ian 2008, 15:29
Mesaje: 1
Servus!
Sunt si eu din Brasov si doream sa stiu unde este firma de invitatii de nunta pe CD.
Multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatii nunta sub forma de CD
MesajScris: 24 Dec 2008, 01:42 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Noi am facut invitatiile pe cd. Cam 90 de bucati, pe care le-am imprastiat la toti. Am facut varianta dubla: cd si hartie. Adica: carcasa de cd, cd cu invitatia, iar pe spatele copertii carcasei am pus textul invitatiei, asa cum e pe cd. Si in felul asta, am impacat tehnologia cu epoca de piatra. :))

Citat:

e ok...dar sa fie valabila ideea doar pt...tineret...ca daca apari cu asa ceva in fata bunelului/matusii care a vazut pe la stiri calculatorul...te trezesti ca o sa agate invitatia ta pe cd de lustra...ca lumineaza frumos...
si intr-adevar poate trece si ca invitatii...si ca marturii...dar e cu dus - intors si asta - pt ca cei care nu au primit cd/marturie tre sa primeasca ceva ca amintire...si tre sa faci ceva simbolic...si nu le poti oferi doar lor...tre sa faci pt toti...si tot asa...o intreaga agitatie...:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 23 Ian 2009, 18:09 
Nou Venit

Membru din: 23 Ian 2009, 18:02
Mesaje: 1
Citat:

La nunta mea eu am oferit invitatii pe CD care au fost foarte apreciate. M-am gandit si la persoanele care nu au calculator si, de aceea, CD-ul (pe care era imprimata o poza si un moto)l-am prins de o mapa printata cu o imagine aleasa de noi, iar textul invitatiei era pe acea mapa. Asa ca toata lumea a fost fericita (bunicii mei si-au agatat CD-ul pe perete )(X). Ce-i drept, am apelat la o firma specializata in personalizare de CD-uri si, cand am ajuns la sediul lor, am gasit diferite modele de invitatie pe CD cu diferite ambalaje, mape, asa ca am avut de unde sa ma inspir.Plus ca mi-au acordat si consultanta. E mult mai placut sa vorbesti cu cineva care stie exact ce vrei si poate sa-ti mai dea si idei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 04 Mar 2009, 23:28 
Nou Venit

Membru din: 04 Mar 2009, 23:24
Mesaje: 1
o alta idee ingenioasa ar fi invitatii online, in fapt site-uri prin care se face invitatia. Vedeti de exemplu ce ofera http://www.invitatii-net.ro


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 18 Mar 2009, 00:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
interesant.mai ales varianta completa,si pe hartie,caci nu toti au calculator..


am primit si noi genul asta de invitatie la un botez. sincer nu m-a impresionat.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România